Wzór CV dla agenta nieruchomości

Wzór CV dla agenta nieruchomości

CV agent nieruchomości

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie agenta nieruchomości.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 2ac7e143befe.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 1,25 Liczba głosów: 72
Loading...

Agent nieruchomości zajmuje się pośrednictwem i przeprowadzaniem transakcji kupna- sprzedaży oraz wynajmu nieruchomości. Do jego zadań należy przyjmowanie zleceń oraz reprezentowanie interesów klienta. W ramach zleceń agent nieruchomości musi pojechać obejrzeć daną nieruchomość, sporządzić jego szczegółową dokumentację (opis wraz ze zdjęciami), podpisać umowę ze zleceniodawcą i na jej mocy znaleźć nabywcę obiektu. Poszukiwanie nabywcy odbywa się za pośrednictwem ogłoszeń prasowych, informacji rozsyłanych do innych agentów nieruchomości oraz osób zaprzyjaźnionych, polega także na prezentowaniu obiektu każdej zainteresowanej kupnem czy wynajmem osobie. Gdy uda się znaleźć nabywcę budynku lub lokalu, agent nieruchomości pomaga klientowi w załatwieniu formalności, weryfikując dokumenty prawne (akty własności, upoważnienia, hipoteka), sprawdzając ich aktualność i w razie konieczności uzupełniając brakujące dane. Agent nieruchomości uczestniczy również w podpisywaniu umowy wstępnej i przekazywaniu zadatku. Ponadto agent ustala wraz ze sprzedającym i kupującym szczegóły dotyczące ceny, terminu zapłaty i formy płatności, następnie musi dopilnować, by szczegóły dotyczące aktu własności zostały przekazane do odpowiedniego notariusza oraz zadbać o ustalenie terminu podpisania aktu notarialnego, w której to czynności również sam uczestniczy. Do zadań agenta nieruchomości należy także pobieranie prowizji za wykonaną pracę, a następnie rozliczenie się z niej ze swoim kierownictwem. Inne czynności, które wykonuje osoba na tym stanowisku to typowe prace biurowe realizowane przeważnie w siedzibie agencji takie jak sporządzanie notatek i raportów, kontakt telefoniczny z klientami, śledzenie ogłoszeń prasowych, informowanie klientów o postępach związanych ze sprzedażą.
Agent nieruchomości musi być osobą kontaktową, umiejącą doradzić i przekonać niezdecydowanych klientów. Powinien być również dokładny i skrupulatny, szczególnie przy sprawdzaniu dokumentów prawnych czy podczas oględzin nieruchomości. Równie przydatne w tym zawodzie są podzielność uwagi, dynamizm i zdecydowanie, a jednocześnie wytrwałość i cierpliwość.

CV agenta nieruchomości, czyli jak napisać kreatywne CV?

Rynek nieruchomości to wymagająca branża, skupiająca w swych szeregach pracowników perfekcyjnie przygotowanych do pełnienia swoich obowiązków i jednocześnie, wyróżniających się oryginalnym podejściem do klienta. Aby móc dołączyć do tego grona, nie jest obecnie wymagane posiadanie licencji zawodowej, co znacznie otwiera możliwości osobom, nieposiadającym kierunkowych kwalifikacji. Umiejętności i wiedzy, niezbędnych w wykonywaniu zawodu agenta nieruchomości jest wiele, jednak najważniejsze z nich, warunkujące powodzenie w zawodzie, powinny znaleźć się w CV.

Rzeczowo i nieszablonowo…

Doskonałe CV agenta nieruchomości powinno być przejrzyste i czytelne. Uniwersalna czcionka, aktualne zdjęcie, umieszczone w lewym, górnym rogu (potwierdzające doskonałą prezencję, niezbędną w zawodzie agenta nieruchomości), wyraźnie zaznaczone dane osobowe, stworzą pozytywne, pierwsze wrażenie.
Aby dodać coś nietypowego, warto zamieścić krótkie podsumowanie, które w początkowej części CV stanie się krótką i czytelną informacją dla pracodawcy. Dobrym sposobem na stworzenie takiej mini prezentacji będzie wyobrażenie sobie, że szef prosi, aby w trzech zdaniach opisać się zawodowo. Po pierwsze trzeba wspomnieć, jak się nazywasz i jak długo pracujesz już w zawodzie. Po drugie, czy znasz techniki sprzedaży i potrafisz sprostać codziennym wymogom aktywnej pracy pod wpływem stresu. Po trzecie, na jakie stanowisko aplikujesz, z uzasadnieniem.

Konkretne informacje, ciekawa forma.

Zainteresowanie potencjalnego pracodawcy można wzbudzić na kilka sposobów: wymieniając liczny udział w kursach doszkalających, prezentując swoje ciekawe zainteresowania, zamieszczając to wszystko w nietypowej formie. Poza wspomnieniem o wykształceniu, którego profil łączy się z obowiązkami agenta nieruchomości, warto nadmienić o doświadczeniu, które pomogło zdobyć niezbędne umiejętności. Ciekawa forma, to np. ujęcie swoich kompetencji w nawiązaniu do realnych dokonań. Kolumny, w których tworzony jest dokument mogą zawierać zestawienie swoich umiejętności z dotychczasowym doświadczeniem. Jeśli zamierzasz pochwalić się znajomością obsługo komputera, można w odniesieniu napisać, że doświadczenie zdobyło się w pracy na stanowisku biurowym. Jeśli mieliśmy do czynienia z aktywnymi technikami sprzedaży, podajemy przykład, na jakim stanowisku wykorzystywaliśmy takie umiejętności. Dokumentując znajomość języka obcego, warto wspomnieć o współpracy z klientami zagranicznymi. Aby wywrzeć pozytywne wrażanie na osobie, która akceptuje dokumenty aplikacyjne, warto swoje niezrealizowane do końca cele przedstawić jako realizowane możliwości. Pracodawca odczyta pozytywne nastawienie do rzeczywistości i ciągły rozwój.

CV sposobem na wyróżnienie się wśród konkurentów.

Umiejętności, mogące mieć wpływ na pracę, warto zaznaczyć w tworzeniu CV. Znajomość pracy z komputerem usprawni wykonywanie obowiązków, dzięki znajomości techniki prowadzenia pojazdów łatwo dotrzesz na spotkanie, otwartość oraz łatwość nawiązywania kontaktów, ułatwi znalezienie wspólnego języka z klientami, a wysoka kultura osobista wzbudzi zaufanie przy prezentowaniu nieruchomości. CV powinno być dokumentem, tworzącym spis atutów i dobrych cech, podnoszących szanse na rynku pracy.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań