Wzór CV dla informatyka

Wzór CV dla informatyka

CV INFORMATYK

Dokument został stworzony specjalnie dla osób, które pragną znaleźć pracę w zawodzie informatyka. Wzór CV opracowano z wykorzystaniem nowoczesnego szablony graficznego, który cechuje się dużą przejrzystością i estetyką wykonania. Można go obejrzeć na zdjęciu.

Wzór dokumentu można samodzielnie edytować zgodnie z własnymi preferencjami. Najlepiej dokonać tego w programie MS Word lub w jego darmowym odpowiedniku np. Open Office. Edytowanie CV jest bardzo proste.

SKU: 2abeb0190b5b-1-1.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 1,28 Liczba głosów: 67
Loading...

Informatyk to bardzo popularny zawód w dzisiejszych czasach. Zajmuje się on nowymi technologiami, związanymi z gromadzeniem, przekazywaniem i wykorzystywaniem informacji. Do najważniejszych zadań informatyka należy tworzenie oprogramowania, a także posługiwanie się specjalistycznym językiem, który służy do gromadzenia danych, szyfrowania, zarządzania nimi czy do tworzenia stron internetowych. Informatyk musi także posiadać teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą sprzętu komputerowego.

Branża informatyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego w zawodzie tym niebywale istotne jest ciągłe doszkalanie się i branie udziału w specjalistycznych kursach. Ponadto warto podkreślić, że profesja informatyka składa się z kilku specjalizacji takich jak: programista, projektant stron www, administrator sieci, a także monter sprzętu, który składa go, tak aby był gotowy do użytku. Zawodów ten bardzo ściśle wiąże się też z podstawowymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu elektryki. Osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku informatyka musi posiadać wyższe wykształcenie informatyczne. Powinna ona także wykazać się znajomością najpopularniejszych systemów operacyjnych jak np. Linux i Windows, a także wszelkich ważniejszych programów i aplikacji.

Informatyk powinien mieć zdolność myślenia analitycznego, powinien także być kreatywny i zorganizowany. W zawodzie tym bardzo ważna jest umiejętność pracy w zespole, a także pracy pod presją czasową. Warto wspomnieć, że informatyk może znaleźć zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach handlowych, przemysłowych, w instytucjach administracji, a także w szkołach i w uczelniach wyższych. Zgodnie z charakterem danej firmy może on pracować na miejscu lub zdalnie. Informatyk to bardzo ciekawy zawód, który wiąże się z dużym prestiżem i możliwością naprawdę sporych i satysfakcjonujących zarobków. Mimo, że jest to popularna profesja i wiele osób zdecydowało się iść tą drogą, specjaliści najwyższej klasy nadal są pożądani przez pracodawców.

CV dla informatyka – 10 rad

CV czyli Curriculum Vitae to dokument, który przedstawia wykształcenie, a także umiejętności zawodowe i szczegółowe doświadczenie. W większości przypadków ma on formę mało ciekawego spisu, który niczym nie wyróżnia się spośród wszelkich innych, które trafiły do potencjalnego pracodawcy. Informatycy jako osoby, które znają się na najnowszych technologiach i potrafią sprawnie korzystać z bardziej zaawansowanych programów komputerowych, mogą z powodzeniem pokusić się o sporządzenie dokumentu, który będzie się rzucał w oczy i zainteresuje pracodawcę.

  1. Bardzo ważne jest to, aby wszelkie informacje zawarte w CV były przedstawione przejrzyście i wyraźnie. Warto wybrać odpowiedni rozmiar czcionki – trochę większy do nagłówków, a mniejszy do pozostałych informacji. Ponadto dobrym pomysłem jest wytłuszczenie istotniejszych faktów. Na samym początku dokumentów powinno się umieścić najważniejsze dane kontaktowe, tak aby pracodawca nie miał problemów w razie chęci zaproszenia do dalszej rekrutacji. Nie można też zapomnieć o dodaniu swojego zdjęcia. Musi być ono jednak odpowiednie do dokumentu. Dobrym pomysłem jest fotografia legitymacyjna lub dowodowa.
  2. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednie rozpoczęcie dokumentu, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów. Dobrze jest rozpocząć od krótkiego podsumowania zawodowego, czyli opisu swojego doświadczenia i kwalifikacji, aby pokazać, że nie jest się przypadkowym kandydatem, ale osobą idealną na dane stanowisko. Warto też wspomnieć o najważniejszych osiągnięciach, a także w jednym, dwóch zdaniach opisać stanowisko, na które się aplikuje.
  3. Wypisując skończone szkoły, kursy i uczelnie trzeba pamiętać o zasadzie odwrotnej kolejności. Najpierw należy wymienić aktualne pozycja, a im niżej tym które dotyczą odleglejszych czasów. To samo tyczy się kwestii firm, w których się pracowało. Warto też zaznaczyć jakie zajmowało się w nich stanowiska.
  4. Ważne jest też uchwycenie swoich mocnych stron i wcześniejszych osiągnięć. Pracodawców interesują kandydatury nieprzeciętne, które generują większe zyski i będą usprawniać działanie firmy.
  5. Dobrze jest także podkreślić i atrakcyjnie zaprezentować dodatkowe umiejętności, które mogą się okazać bardzo istotne w dziedzinie informatycznej. Istotne jest to, aby na początku odnieść się do tego, czego pracodawca wymaga w swoim ogłoszeniu.
  6. Warto pamiętać o tym, że pracodawca dużo więcej uwagi poświęci studiowaniu sukcesów zawodowych i osiągnięć w branży niż informacji dotyczących przebiegu studiów. Dlatego należy odpowiednio wyważyć informacje na te tematy.
  7. Przy pisaniu CV zawsze dużo problemu sprawia kwestia zainteresowania. Akapit ten nie służy do pochwalenia się swoimi hobby, ale do ukazania pracodawcy, że jest się bardzo interesującą osobą, która wniesie do zespołu dużo pozytywów.
  8. W pracy informatyka duże znaczenie mają języki obce, dlatego dobrze jest dodać kilka informacji na ten temat. Warto wymienić języki, które się zna i określić stopień tej znajomości.
  9. Jeżeli ma się bogaty życiorys warto wyselekcjonować najważniejsze informacje, które mogą najbardziej się przydać w pracy informatyka. Wypisywanie dziesiątek niepotrzebnych faktów, może odrzucić pracodawce i zniechęcić go do sięgnięcia po CV i przeczytania go.
  10. Warto zadbać także o wszelkie szczegóły, żeby pracodawca biorąc dokument do ręki widział, że danej osobie zależy na otrzymaniu pracy. Dobrze jest odręcznie podpisać CV, aby wyrazić szacunek, a także zadbać o wyjustowanie tekstu lub wyrównanie go. Przed złożeniem lub wysłaniem dokumentu warto go dokładnie przeczytać i wyeliminować ewentualne błędy. Literówki, czy inne niedociągnięcia z pewnością nie spodobają się kadrowym.
Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań