Wzór CV dla ekspedientki

Wzór CV dla ekspedientki

CV ekspedientka

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie ekspedientki.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 817309b94f52.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,20 Liczba głosów: 20
Loading...

Zadaniem ekspedientki jest obsługa klienta w punkcie usługowym. Punkty takie najczęściej znajdują się na terenie dużych centrów handlowych czy hipermarketów, mogą również być to osobne pomieszczenia. W ramach obsługi klienta ekspedientka musi rzetelnie poinformować zainteresowanych o zakresie usług świadczonych przez zakład czy firmę, cenie oraz ustalić cel i efekt końcowy dopasowany do oczekiwań. W razie potrzeby musi również przyjmować reklamacje i jeśli posiada odpowiednie kompetencje- również załatwiać zgłoszenia reklamacyjne. Kontakt z klientem odbywa się zarówno osobiście, jak też telefonicznie czy mailowo. Oprócz informowania o asortymencie usług ekspedientka prowadzi też ich sprzedaż, dobierając odpowiednią usługę do potrzeb klienta czy też przekonując niezdecydowanych co do słuszności ich wyboru. Ekspedientka przygotowuje wyceny usług, wystawia faktury oraz inne dokumenty księgowe i przyjmuje zapłatę za realizację usług. Coraz częściej narzędzia pracy, którymi posługują się ekspedienci w punktach usługowych to kasa fiskalna, komputer czy inne urządzenia biurowe, dlatego znajomość tych narzędzi to w wielu przypadkach warunek niezbędny do zatrudnienia. Ekspedient musi również dbać o czystość i porządek w miejscu pracy oraz zabezpieczać punkt w którym pracuje przed włamaniem i kradzieżą, wykonuje również rozliczenia finansowo-ekonomiczne. Do jego zadań należą również działania związane z promocją i reklamą. Do pracy w tym zawodzie wymagana jest znajomość branży, technik pracy wykonawców usługi, wykorzystywanych materiałów itp. oraz umiejętność wywarcia na kliencie dobrego wrażenia. Ekspedient musi być osobą kontaktową, lubiącą pracę z ludźmi, a także osobą cierpliwą ,opanowaną i dobrze zorganizowaną. Inne równie ważne cechy to umiejętność prowadzenia negocjacji oraz umiejętność przekonywania. Zadaniem ekspedientki jest wyjście naprzeciw potrzeb klienta, dlatego też osoba na tym stanowisku musi umieć aktywnie słuchać i na podstawie uzyskanych informacji wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby rzetelnie przedstawić odpowiednią do potrzeb klienta ofertę. W tym zawodzie wymagana jest również wysoka kultura osobista oraz indywidualne życzliwe nastawienie do klienta.

7 rad jak napisać CV dla ekspedientki

Pojawiające się galerie handlowe, które skupiają wiele atrakcyjnych marek w obrębie jednego miejsca to gratka nie tylko dla konsumentów. Skupiska sklepów i punktów usługowych tworzą wiele miejsc pracy, w których sprzedawcy różnych dziedzin mogą znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie. Dogodna lokalizacja, będąca najczęściej atutem centrów handlowych oraz ciekawe, przyjemne obowiązki sprawiają, że konkurencja kandydatów na posady sprzedawców jest ogromna.

Jak wyróżnić swoją ofertę wśród dziesiątek podań?

Przygotowując CV warto stosować się do kilku stałych, ważnych elementów, które muszą znaleźć się w dokumencie, ale również wpleść umiejętnie odrobinę własnej fantazji i osobowości, dzięki czemu właśnie Twoja oferta zostanie zapamiętana i być może wyróżniona zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Aby świętować sukces otrzymania nowej pracy, zastosuj się do siedmiu rad, które pozwolą Ci taktownie się zaprezentować w CV.

7 rad, jak napisać CV ekspedientki:

  1. Krótko i na temat: Na początku dokumentu umieść swoje dane osobowe oraz adres elektroniczny i numer telefonu, aby łatwo można było się z Tobą skontaktować. Dane napisz w przejrzysty sposób, pamiętając, aby każdy element danych umieszczać w oddzielnej linijce (Imię i nazwisko, adres, numer telefonu…) W lewym, górnym rogu umieść zdjęcie, na którym wyglądasz schludnie, elegancko, a jednocześnie modnie.
  2. W kilku słowach o sobie i założonym celu: Aby ułatwić pracodawcy odbiór Twoich zamysłów, podaj rodzaj swojej specjalizacji w handlu, okres doświadczenia, określ chęć rozwoju na stanowisku, na które aplikujesz.
  3. Pochwal się tym, jakie zadania zawodowe masz za sobą (doświadczenie): Ważne, aby pisać w pierwszej osobie, co podniesie Twoje zasługi w oczach potencjalnego pracodawcy. Wyeksponuj, jakie zajęcia wykonywałaś podczas poprzedniego zatrudnienia (Obsługiwałam terminal płatniczy, realizowałam plan sprzedaży…)
  4. Przedstaw kolejno swoje umiejętności zawodowe: Ułóż swoje umiejętności w hierarchii, od najbardziej odpowiedzialnych, do tych pomocniczych, stosując krótkie zwroty i fachową terminologię (Obsługa klienta gotówkowa i bezgotówkowa, znajomość technik sprzedaży…)
  5. Dodatkowe umiejętności: zaprezentuj nazwy szkoleń i kursów, w których brałaś udział, takich, które mają związek ze stanowiskiem, które chcesz objąć.
  6. Dyplomatycznie o sobie: Jeśli chodzi o wykształcenie, wpisz do CV szkołę, która wiąże się z pracą na stanowisku ekspedientki, jednak w przypadku wykształcenia wyższego, powstrzymaj się przed informacją na ten temat, aby pracodawca nie odrzucił Twojej kandydatury, jako chwilowego pomysłu zawodowego.
  7. Zainteresowania wiele mówią o Tobie: dlatego świadomie wybierz te, które powinny znaleźć się w CV. Jeśli pracodawca zorientuje się, że interesujesz się czymś, co łączy przyjemności z pracą, chętniej rozpatrzy Twoją kandydaturę, świadomy Twojego zaangażowania w obowiązki. Ekspedientka w sklepie spożywczym, interesująca się zdrowym żywieniem lub sprzedawca w odzieżowym, prowadzący bloga fashion, to dodatkowe plusy dla Twojej kandydatury.

Świadomość własnych umiejętności i chęć pracy to wyznaczniki pewności siebie, którą pracodawca zauważy zarówno w dokumentach aplikacyjnych, jak i przy rozmowie kwalifikacyjnej. Powodzenia!

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań