7 rad jak napisać CV dla ekspedientki
Pojawiające się galerie handlowe, które skupiają wiele atrakcyjnych marek w obrębie jednego miejsca to gratka nie tylko dla konsumentów. Skupiska sklepów i punktów usługowych tworzą wiele miejsc pracy, w których sprzedawcy różnych dziedzin mogą znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie. Dogodna lokalizacja, będąca najczęściej atutem centrów handlowych oraz ciekawe, przyjemne obowiązki sprawiają, że konkurencja kandydatów na posady sprzedawców jest ogromna.
Jak wyróżnić swoją ofertę wśród dziesiątek podań?
Przygotowując CV warto stosować się do kilku stałych, ważnych elementów, które muszą znaleźć się w dokumencie, ale również wpleść umiejętnie odrobinę własnej fantazji i osobowości, dzięki czemu właśnie Twoja oferta zostanie zapamiętana i być może wyróżniona zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Aby świętować sukces otrzymania nowej pracy, zastosuj się do siedmiu rad, które pozwolą Ci taktownie się zaprezentować w CV.
7 rad, jak napisać CV ekspedientki:
- Krótko i na temat: Na początku dokumentu umieść swoje dane osobowe oraz adres elektroniczny i numer telefonu, aby łatwo można było się z Tobą skontaktować. Dane napisz w przejrzysty sposób, pamiętając, aby każdy element danych umieszczać w oddzielnej linijce (Imię i nazwisko, adres, numer telefonu…) W lewym, górnym rogu umieść zdjęcie, na którym wyglądasz schludnie, elegancko, a jednocześnie modnie.
- W kilku słowach o sobie i założonym celu: Aby ułatwić pracodawcy odbiór Twoich zamysłów, podaj rodzaj swojej specjalizacji w handlu, okres doświadczenia, określ chęć rozwoju na stanowisku, na które aplikujesz.
- Pochwal się tym, jakie zadania zawodowe masz za sobą (doświadczenie): Ważne, aby pisać w pierwszej osobie, co podniesie Twoje zasługi w oczach potencjalnego pracodawcy. Wyeksponuj, jakie zajęcia wykonywałaś podczas poprzedniego zatrudnienia (Obsługiwałam terminal płatniczy, realizowałam plan sprzedaży…)
- Przedstaw kolejno swoje umiejętności zawodowe: Ułóż swoje umiejętności w hierarchii, od najbardziej odpowiedzialnych, do tych pomocniczych, stosując krótkie zwroty i fachową terminologię (Obsługa klienta gotówkowa i bezgotówkowa, znajomość technik sprzedaży…)
- Dodatkowe umiejętności: zaprezentuj nazwy szkoleń i kursów, w których brałaś udział, takich, które mają związek ze stanowiskiem, które chcesz objąć.
- Dyplomatycznie o sobie: Jeśli chodzi o wykształcenie, wpisz do CV szkołę, która wiąże się z pracą na stanowisku ekspedientki, jednak w przypadku wykształcenia wyższego, powstrzymaj się przed informacją na ten temat, aby pracodawca nie odrzucił Twojej kandydatury, jako chwilowego pomysłu zawodowego.
- Zainteresowania wiele mówią o Tobie: dlatego świadomie wybierz te, które powinny znaleźć się w CV. Jeśli pracodawca zorientuje się, że interesujesz się czymś, co łączy przyjemności z pracą, chętniej rozpatrzy Twoją kandydaturę, świadomy Twojego zaangażowania w obowiązki. Ekspedientka w sklepie spożywczym, interesująca się zdrowym żywieniem lub sprzedawca w odzieżowym, prowadzący bloga fashion, to dodatkowe plusy dla Twojej kandydatury.
Świadomość własnych umiejętności i chęć pracy to wyznaczniki pewności siebie, którą pracodawca zauważy zarówno w dokumentach aplikacyjnych, jak i przy rozmowie kwalifikacyjnej. Powodzenia!