Wzór CV dla fryzjera

Wzór CV dla fryzjera

CV fryzjer

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie fryzjera.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 1,34 Liczba głosów: 68
Loading...

Do zadań fryzjera należy spełnianie próśb klientów odnośnie uczesania, strzyżenia czy modelowania włosów i pobieranie za to pieniędzy. Zabiegi fryzjerskie powinny odbywać zgodnie z obowiązującą modą i z użyciem najnowszych technik fryzjerskich. Fryzjer w swojej pracy posiłkuje się także żurnalami oraz komputerowymi symulatorami uczesania oraz wiedzą zdobytą np. podczas pokazów organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą i inne instytucje. Fryzjer zajmuje się też farbowaniem włosów, ich rozjaśnianiem i dekoloryzacją.

Ponadto wykonuje też zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze włosów i skóry głowy takie jak masaż, nacieranie, okłady i kąpiele, używając do tego profesjonalnych kosmetyków i preparatów. Fryzjer musi również dbać o porządek w miejscu pracy oraz o higienę narzędzi i przyborów. W tym zawodzie istnieje możliwość wybrania jednej ze specjalizacji: fryzjerstwo damskie, fryzjerstwo męskie (obejmujące również strzyżenie i modelowanie brody i wąsów oraz coraz rzadziej ich golenie) fryzjerstwo teatralne i firmowe oraz specjalizacji fryzjera-perukarza. Fryzjer zajmujący się perukarstwem ma za zadanie przygotować perukę z naturalnych włosów do indywidualnych potrzeb klienta oraz zadbać o jej odpowiednie wykończenie. Fryzjer teatralny i filmowy dla zaoszczędzenia czasu coraz częściej pracuje z aktorami stosując gotowe peruki. Do zadań fryzjera tej specjalności należy również przygotowanie peruk, ich konserwacja (mycie, czesanie) oraz ich przerabianie i dopasowywanie, a także przygotowanie do transportu.

Fryzjer musi posiadać koordynację wzrokowo-ruchową, ponieważ posługuje się ostrymi narzędziami typu: nożyczki, brzytwa. Powinien mieć także zręczne ręce i palce potrzebne do modelowania i układania fryzur, a przy tym być spostrzegawczy, by umieć odróżniać odcienie koloru czy długości włosów. W pracy fryzjera niezbędna jest umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz umiejętność ich słuchania, doradzania im oraz zadbania o przyjazną atmosferę, co jest szczególnie istotne zwłaszcza podczas wielogodzinnych zabiegów. Ponadto fryzjer musi być osobą dbającą o porządek. Z kolei w zawodzie fryzjera-perukarza przydatna jest cierpliwość i wytrwałość, gdyż proces tworzenia peruki jest czasochłonny i skomplikowany.

Kreatywne CV dla fryzjera

Zawód fryzjer to nie tylko rutynowe strzyżenie czy koloryzacja. Najbardziej doceniani w branży są fryzjerzy, którzy kreatywnie i indywidualnie podchodzą do swoich obowiązków, czyniąc z pracy prawdziwą pasję, która przekłada się na zadowolenie klientów. Pracodawca, poszukujący pracownika, byłby zdecydowanie usatysfakcjonowany, gdyby udało mu się znaleźć osobę z pasją, kreatywną i lubiącą wyzwania. Aby pracodawca mógł taką osobę znaleźć, kandydat powinien wyróżnić się za pomocą ciekawego CV.

Jak stworzyć kreatywne CV fryzjera?

Projektując Curriculum Vitae, należy trzymać się pewnych, ustalonych reguł, które odnoszą się do każdego dokumentu tego typu. Fundamentalne punkty muszą być zachowane, warto jednak poeksperymentować w innych kwestiach, aby zwrócić na siebie uwagę i pozytywnie zainteresować pracodawcę swoją osobą. Dane osobowe i teleadresowe powinny otwierać dokument estetyczną i przejrzystą formą z wyraźnie zaakcentowanym imieniem i nazwiskiem. W zawodzie fryzjera zadbany wygląd oraz włosy w nienagannej kondycji są wizytówką danego salonu, warto więc pochwalić się zdjęciem, które w niewyzywający sposób podkreśla atuty prezencji kandydata. Forma CV fryzjera powinna być ciekawa pod względem ogólnego charakteru dokumentu, aby zwracała uwagę i wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszeń.

Istotne elementy, które skupią uwagę pracodawcy:

Zamieszczenie pod danymi osobowymi oraz zdjęciem krótkiego opisu swoich cech, umiejętności, dopasowanych do oferowanego stanowiska, pozwoli pracodawcy już na początku zainteresować się profilem kandydata. Jeśli aplikujesz na stanowisko koloryzatora, warto zaznaczyć swoje doświadczenie dokładnie w tym dziale fryzjerstwa.
Aby wykazać się kreatywnością w tworzeniu CV, warto w ciekawy sposób pochwalić się odbytymi kursami i doświadczeniem. Najważniejsze w tym zawodzie są umiejętności, dlatego zaraz po krótkim streszczeniu swojej kandydatury, warto wspomnieć o tym, jakie czynności mamy opanowane dzięki wcześniejszemu zatrudnieniu lub praktyce. Należy zachować prawdomówność, która łatwo zostanie zweryfikowana w pracy. Szkolenia i kursy można wpisać, jeśli odbyły się w niedalekiej przeszłości i wyznaczają obowiązujące trendy we fryzjerstwie. Przestarzałe szkolenia warto zachować dla swojej informacji.

Jakie cechy wyróżnią Cię na tle konkurencji?

Ciągłe zmiany w obowiązującej modzie stylizacji fryzur wymuszają nieustanne doszkalanie się w zawodzie oraz praktykę, warto więc w kreatywny sposób wyrazić chęć ciągłego zgłębiania swojej wiedzy, umiejętności i rozwoju zawodowego. Ujęte w CV doświadczenie i umiejętności będą istotną podpowiedzią przy wyborze pracownika. Warto więc zaakcentować w CV świadomość własnej wartości i pewność siebie, które pozwolą doradzić klientom, upewnić ich w decyzji o stylizacji fryzury oraz zaufać Twojej wiedzy i opinii. Pewność siebie, ważna na co dzień, niełatwa do przedstawienia w CV może być ujęta w postaci krótkich, konkretnych informacji oraz używania pierwszej osoby przy wymienianiu umiejętności. Pracodawca mimowolnie zaufa Twojej silnej osobowości.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań