Wzór podania o pracę dla agenta nieruchomości

Wzór podania o pracę dla agenta nieruchomości

Podanie o pracę agent nieruchomości

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie agenta nieruchomości.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 974d43cf7545.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,67 Liczba głosów: 3
Loading...

Agent nieruchomości zajmuje się pośredniczeniem oraz przeprowadzaniem transakcji kupna - sprzedaży różnego rodzaju nieruchomości. Są to lokale mieszkalne, biurowe, sklepowe, powierzchnie magazynowe czy domy wolnostojące. W zawodzie tym nie występują specjalizacje.
Praca agenta nieruchomości zwykle rozpoczyna się od przyjęcia zlecenia kupna, sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu następuje spotkanie z klientem w celu dokładnego obejrzenia obiektu. Na miejscu dokonuje dokładnych oględzin i jeśli dojdzie do porozumienia z klientem, wpisuje lokal do bazy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej strategii działania. Od tego uzależniona jest w dużej mierze skuteczność przedsięwzięcia. Podczas poszukiwania nabywcy agent nieruchomości stosuje różną taktykę - daje ogłoszenia do prasy, rozsyła informacje wśród pośredników itd. Przez cały czas utrzymuje także kontakt z klientem informując go regularnie o postępach pracy.
Po znalezieniu kupca agent nieruchomości pomaga w załatwieniu spraw formalnych. Weryfikuje dokumenty prawne, sprawdza ich aktualność i uzupełnia ewentualne braki. Na końcu nawiązuje kontakt z notariuszem, a następnie bierze udział w podpisaniu końcowej umowy. Od klienta pobiera także stosowną prowizję od przeprowadzonej transakcji.
Agent nieruchomości swoje obowiązki występuje w różnych miejscach, nie tylko lokalach przeznaczonych do sprzedaży i wynajmu, ale również w biurze nieruchomości. Praca ma raczej charakter indywidualny. Swoje obowiązki agent wykonuje zazwyczaj przez 8 godzin dziennie. Godziny pracy nie są jednak stałe i w dużej mierze uzależnione są od aktualnych potrzeb. Niekiedy praca przedłuża się i obejmuje również godziny wieczorne. Zawód agenta nieruchomości wymaga także częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce, jednak zwykle w obrębie jednego miasta. Z uwagi na charakter swojej pracy agent zobowiązany jest nosić reprezentacyjne ubranie. Wynika to z konieczności odbywania częstych spotkań z klientami i nie tylko.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań