Wzór CV dla pracownika produkcji

Wzór CV dla pracownika produkcji

CV pracownik produkcji

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie pracownika produkcji.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 2816e9dba0d8.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,58 Liczba głosów: 19
Loading...

Do zadań pracownika produkcji należy wytwarzanie produktów z przeznaczonych do tego materiałów. Praca ta odbywa się przeważnie w zakładach produkcyjnych lub fabrykach z zastosowaniem różnego rodzaju maszyn, urządzeń oraz ręcznych narzędzi. Praca przebiega w dużym hałasie, a niekiedy w dużym zapyleniu, może odbywać się również z użyciem łatwopalnych substancji (kleje, farby, papier, tektura). Zależnie od tego, jakie produkty są wytwarzane, proces produkcji może mieć kilka lub kilkanaście etapów, a do zadań pracownika produkcji może należeć uczestnictwo w przygotowaniu materiału do produkcji (np. w przypadku produkcji opakowań przycięcie arkusza tektury do odpowiedniego formatu), produkcja właściwa i nadzór nad jakością wyprodukowanego przedmiotu czy urządzenia, a także czynności typu składanie czy klejenie poszczególnych elementów. Pracownik produkcji musi bezwzględnie przestrzegać przepisów BHP oraz dbać o porządek na stanowisku pracy. Pracownicy zajmujący się wytwarzaniem produktów spożywczych czy farmaceutycznych muszą ponadto szczególnie dbać o higienę i czystość, a także przestrzegać receptur. Muszą również ściśle współpracować z laboratorium zajmującym się kontrolą produkcji. Do zadań pracownika produkcji należy również przeprowadzanie zabiegów konserwacyjnych czy drobnych napraw urządzeń produkcyjnych. Pracownik produkcji musi być osobą sprawną fizycznie i wytrzymałą. Ponadto powinien posiadać zdolności manualne, dobry wzrok i spostrzegawczość. Pracownicy zajmujący się wytwarzaniem żywności czy leków powinni również umieć rozróżniać kolory oraz posiadać dobrze rozwinięty zmysł węchu. Pracownicy zajmujący się składaniem danego produktu powinni posiadać wyobraźnię przestrzenną, która jest szczególnie pomocna przy pracy wyłącznie z instrukcjami w postaci rysunków technicznych. Pracownicy produkcji muszą stosować się do ściśle określonych procedur, a przy tym muszą swoją pracę wykonywać szybko i dokładnie. Z uwagi na częsty kontakt z urządzeniami i maszynami pracownik produkcji musi posiadać zdolność koncentracji uwagi oraz umieć pracować w warunkach monotonnych (wykonywanie powtarzających się czynności według określonego schematu).

CV dla pracownika produkcji – 10 rad

Curriculum Vitae – dokument opisujący doświadczenie i umiejętności zawodowe, często przybiera formę nieciekawego spisu, który jest dla pracodawcy taki sam, jak setki pozostałych, pozostawionych na biurku. Osoby, ubiegające się o posadę pracownika produkcji, nierzadko posiłkują się gotowymi wzorami CV, dostępnymi w sieci. Taka metoda składania dokumentów, choć wygodna i niezbyt czasochłonna, nie gwarantuje powodzenia. Dziesiątki bardzo podobnych dokumentów są odkładane przez pracodawcę do późniejszego przejrzenia i z reguły zapominane.

Jak napisać CV pracownika produkcji, które zwiększy szanse na zatrudnienie? 10 cennych rad:

  1. Czytelnie, dużą czcionką, pogrubieniem, w początkowym fragmencie dokumentu umieść swoje dane personalne i adresowe. Bardzo ważne jest, aby łatwo można było znaleźć i odczytać numer kontaktowy, umożliwiający zaproszenie do kolejnych etapów procesu rekrutacyjnego. Nie zapomnij o zdjęciu, odpowiednim do dokumentów.
  2. Wyróżnij się streszczeniem w trzech zdaniach:
    określeniem dotychczasowego stanowiska i okresem wykonywania na nim pracy,
    rodzajem pełnionych obowiązków i zadań, Twoich mocnych punktów,
    dokładnym zaznaczeniem, na jakie stanowisko aplikujesz, uzasadnij swój wybór, najlepiej pisząc o rozwoju zawodowym, poszerzeniu możliwości i kompetencji.
  3. Krótko i rzeczowo wymień, co należało dotychczas do Twoich zadań, jeśli posiadasz za sobą zatrudnienie na produkcji. Zatytułuj tę część umiejętnościami. Pamiętaj o codziennej współpracy z ludźmi oraz pracy pod presją czasu. Wypisz najważniejsze, odpowiedzialne zadania, nie skupiaj się na nieistotnych czynnościach. Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia, wspomnij, że szybko uczysz się i wdrażasz oraz o gotowości do podjęcia pracy, elastyczności.
  4. Wymieniając punkty doświadczenia zawodowego, pamiętaj o zasadzie chronologii odwrotnej. Na górze listy musi się znaleźć najbardziej aktualny element, im niżej, tym odleglejsze etapy zatrudnienia. Przy każdym okresie i nazwie firmy, zaznacz nazwę stanowiska, na jakim pracowałeś.
  5. Wykształcenie – starając się o posadę pracownika produkcyjnego, wyeksponuj etapy swojej edukacji, mające związek z produkcją. Jeżeli posiadasz wykształcenie, odbiegające od potrzebnego w procesie produkcji, najlepiej będzie zrezygnować ze wspominania na ten temat. Jeśli skończyłeś studia i z jakichś względów starasz się o pracę w hali, lepiej powstrzymaj się od informacji na ten temat. Unikniesz odrzucenia Twojej oferty na starcie, z powodu stereotypu poszukiwania pracy na okres przejściowy przez osoby z wyższym wykształceniem, które aktualnie nie mają możliwości podjęcia pracy w zawodzie.
  6. Dodatkowe kwalifikacje, pomogą wiele zyskać w oczach pracodawcy, pochwal się ciekawymi, potrzebnymi uprawnieniami.
  7. Warto dodać informacje o znajomości języków obcych. Fabryki często posiadają oddziały, zlokalizowane w kilku krajach i przedstawiciele często odwiedzają swoje filie. Znajomość języków to brak ograniczeń w kontaktach personalnych.
  8. Zainteresowania, które ujmujesz w CV powinny w pewien sposób pokrywać się z profilem zatrudnienia. Wyeksponowanie cech, potrzebnych w pracy, dzięki zainteresowaniom, pozwoli pracodawcy spojrzeć na kandydata z pozytywnym nastawianiem.
  9. Nie wypisuj dziesiątek zainteresowań, nie chodzi o to, byś stał się w oczach przyszłego szefa, osobą wszechstronną, a ukierunkowaną i zdecydowaną. Zaakcentuj swoją precyzję w działaniu i zdolności manualne.
  10. Odręczny podpis wzmocni chęć zaangażowania i utworzenia dobrych relacji.
Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań