Wzór CV dla spawacza

Wzór CV dla spawacza

CV spawacz

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie spawacza.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 3e14f5e37bd6.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,60 Liczba głosów: 5
Loading...

Spawacz zajmuje się łączeniem elementów lub cięciem elementów wykonanych z metalu bądź tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu odpowiednich procesów. Istnieje wiele metod i technik spawania, jak np. spawanie gazowe, spawanie łukowe elektrodą otuloną, spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego /TIG/, spawanie elektrodą topliwą łukiem krytym, spawanie żużlowe czy spawanie laserem CO2. Przed przystąpieniem do pracy spawacz ma obowiązek zapoznać się z dokumentacją techniczną spawanego elementu konstrukcji i z samym materiałem, przygotować powierzchnię do spawania poprzez oczyszczenie materiału z rdzy oraz innych zabezpieczeń, a następnie wybrać odpowiednią metodę spawania. Ponadto do zadań spawacza należy obsługa i konserwacja urządzeń spawalniczych oraz sprawdzenie jakości i wykończenie wykonanego spawu. Spawacz musi również przestrzegać technologii spawania i stosować odpowiednie parametry spawania w zależności od rodzaju konstrukcji, a także umieć rozpoznać wady spawania oraz przyczyn ich powstania. Spawacz zależenie od technologii spawania posługuje się gazami technicznymi oraz urządzeniami elektrycznymi, dlatego też musi bezwzględnie przestrzegać przepisów BHP oraz porządku w miejscu pracy. Stanowisko spawacza ma w większości przypadków charakter samodzielny, bywa jednak, że w większych zakładach osoby na tym stanowisku pracują zespołowo i w tym celu zorganizowanych jest kilka lub kilkanaście stanowisk spawalniczych.
Praca spawacza jest pracą fizyczną i może być wykonywana w przestrzeniach otwartych, na wysokościach i pod wodą, a także w przestrzeniach zamkniętych takich jak warsztaty remontowe czy hale produkcyjne. W tym zawodzie potrzebne są zdolności manualne oraz sprawność motoryczna rąk. Równie istotna jest bardzo dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz umiejętność koncentracji uwagi przez dłuższy czas. Spawacz musi umieć pracować pod presją czasu i być osobą wytrzymałą fizycznie. Ponadto bardzo istotne w tym zawodzie są dokładność, cierpliwość, systematyczność i rozwaga.


Curriculum Vitae to dokument, od którego zależy powodzenie na rynku pracy. Umiejętności i doświadczenie nie zostaną zauważone przez potencjalnego pracodawcę, jeżeli zostaną przedstawione w nieodpowiedniej formie. Tworząc CV, opisujesz swoje dotychczasowe dokonania, które stwarzają możliwości rozwoju, trzeba więc zadbać o to, by zostały one odpowiednio wyeksponowane. Aplikując na stanowisko spawacza nie musisz tworzyć nudnego spisu swoich osiągnięć, który zostanie odłożony na stertę papierzysk do przejrzenia. Warto postarać się o CV, które wzbudzi zainteresowanie i otworzy chęć podjęcia z Tobą współpracy.

Przedstaw się pracodawcy:

Na początku CV obowiązkowo musi znaleźć się Twoje imię i nazwisko oraz dane adresowe, które umożliwią kontakt w celu podjęcia współpracy. Dobrej jakości oraz stosowne zdjęcie do dokumentów, umieszczone w lewym, górnym rogu dokumentu, wyróżni CV na tle dokumentów bez zdjęć i sprawi, że pierwsza strona nie będzie nudna. Umieszczając zdjęcie w CV, potwierdza się, z kim pracodawca ma do czynienia. Poza ograniczeniem nudy w dokumencie, zdjęcie potwierdza, że jesteś osobą schludną, zadbaną i przyjazną. Bardzo ważnym elementem początkowej części CV jest krótki opis swojej kandydatury. W trzech zdaniach, umieszczonych bezpośrednio po danych i zdjęciu, należy opowiedzieć:
Jaką pracę obecnie wykonujesz, jak długie posiadasz doświadczenie.
Krótko przedstaw zadania, jakimi się zajmujesz na co dzień,
Określ stanowisko, na które aplikujesz oraz uzasadnienie, dlaczego je wybrałeś.
Uzasadnij, dlaczego właśnie Ty będziesz doskonałym pracownikiem.

Pochwal się swoimi umiejętnościami:

Przede wszystkim, tworząc CV, pamiętaj, żeby nie zanudzać odbiorcy rozbudowanymi, zawiłymi zdaniami. Informacje, które przekazujesz, musza być krótkie i czytelne. Aby CV nie było nudne, zadbaj o uniwersalną czcionkę, stosuj pogrubienia i powiększenia dla najistotniejszych kwestii. Wymień zadania, jakie realizowałeś do tej pory na stanowisku spawacza. Przyszły pracodawca z chęcią zapozna się z tym, co nie jest dla Ciebie obcym tematem, dzięki czemu będzie mógł zaplanować, do jakich zadań może Cię skierować.

Kwalifikacje i doświadczenie, ważnym punktem CV:

Niezbędne w zawodzie spawacza uprawnienia TIG należy obowiązkowo zaznaczyć w CV. Jeżeli masz za sobą specjalistyczne kursy, wymień je w dokumencie, z datą uzyskania potwierdzenia (dyplom, świadectwo…) Pamiętaj, aby nie zanudzać pracodawcy. Wymieniaj zwięźle, opisując najważniejsze osiągnięcia. Pamiętaj o szkołach, w których nabyłeś umiejętności, związane z spawalnictwem. Kolejność wpisujemy odwrotnie do chronologicznej.

Zainteresuj pracodawcę zainteresowaniami:

Nie zanudzaj, wymieniaj krótko i na temat. Pracodawcę nie będzie ciekawiła Twoja znajomość origami, a zainteresowania, związane z pracą. Będziesz wydawał się osobą, która łączy pracę z pasją, co uatrakcyjni Twoje CV dla pracodawcy, jednocześnie stwarzając Ci większe szanse wobec konkurencji, bo pracownik, wykonujący swoje obowiązki z zaangażowaniem jest zdecydowanie cenniejszy niż osoba, pracująca w zawodzie z konieczności.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań