Wzór CV dla kontrolera jakości

Wzór CV dla kontrolera jakości

CV kontroler jakości

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie kontrolera jakości.

Wzór CV przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór CV należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 6ee11af64a0c.
Kategoria: .
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena:0,00 Liczba głosów: 0
Loading...

Kontroler jakości to osoba zajmująca się kontrolą wytworzonego produktu w celu wykrycia ewentualnych wad czy braków. Mogą one powstać zarówno w procesie produkcji jak również w procesie transportu oraz z powodu wad dostarczonych materiałów, surowców czy półproduktów. Taka kontrola odbywa się za pomocą przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz przy pomocy zmysłów (wzrok, dotyk, słuch, zapach) i ma na celu sprawdzenie, czy produkt spełnia określone normy ustanowione przez instytucje zewnętrzne lub samego producenta. Kontrola jakości dotyczy całego procesu produkcyjnego. Zaczyna się na etapie badania jakości wybranej próbki surowca dostarczonego do produkcji pod kątem różnego rodzaju parametrów, następnie przeprowadzana jest kontrola międzyoperacyjna, polegająca na sprawdzeniu jakości wyrobów na poszczególnych etapach ich produkcji, zaś na końcu odbywa się kontrola wyjściowa polegająca na pobraniu z danej serii reprezentatywnej próbki i jej ocenie pod kątem spełniania norm, a także sprawdzenie jakości opakowania. Kontroli jakości poddawany jest również sposób przechowywania towaru w magazynach oraz sposób ich transportu. Zadaniem kontrolera jest też sprawdzanie zasadności składanych przez klientów reklamacji oraz zapobieganie powstawaniu braków i wad towarów dzięki przekazywaniu stosownych uwag na temat usprawnienia procesu produkcji. Do obowiązków należy też prowadzenie stosownej dokumentacji oraz sporządzanie raportów kontrolnych i okresowych. W firmach posiadających system zapewniania jakości kontroler może uczestniczyć w tworzeniu i rozwijaniu takiego systemu oraz po odpowiednim przeszkoleniu przeprowadzać wewnętrzne audyty.
Kontroler jakości musi być osobą dokładną, rzetelną i spostrzegawczą. W tym zawodzie bardzo ważna jest niezależność działania i umiejętność nieulegania presji przez osoby poddawane kontroli oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów i załatwiania spraw związanych z reklamacją produktu. Zależnie od specjalizacji produkcji kontroler jakości musi znać dziedzinę produkcji, z którą ma do czynienia, musi również posługiwać się stosownymi narzędziami pomiarowymi. Przy kontroli jakości niektórych wyrobów przydaje się dobry słuch, węch czy dotyk.

Oryginalne CV dla kontrolera jakości – kilka porad

Aby napisać oryginalne, interesujące CV, należy zastosować kilka zasad, które pozwolą zwrócić uwagę pracodawcy na daną kandydaturę. Kontroler jakości powinien być osobą, która jest specjalistycznie wykształcona, a jednocześnie posiada indywidualne predyspozycje, warunkujące powodzenie w zawodzie. Curriculum Vitae powinno wydobyć zalety, które pomogą uzyskać wymarzone zatrudnienie, trzeba jedynie umiejętnie je przedstawić i wyeksponować. Dzięki poniższym poradom uda się stworzyć CV, które będzie oryginalne i interesujące.

  1. Dane, zdjęcie i numer kontaktowy należy umieścić na początku dokumentu, odpowiednio wyeksponowane, aby pracodawca mógł bez trudu dostrzec najistotniejsze informacje o dokumencie. Zdjęcie powinno być oficjalne, potwierdzające wysoką kulturę osobistą.
  2. Pod najważniejszymi informacjami, musi znaleźć się miejsce na zawarcie w trzech zdaniach swojego doświadczenia (ile lat?), rodzaju wykonywanych dotąd obowiązków. Pracodawca szybko oceni Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Jeżeli uda się zainteresować przyszłego szefa wstępem, jest już duża szansa powodzenia. Kolejny punkt powinien w oryginalny sposób przedstawić Twoje kompetencje i umiejętności, wykorzystywane na stanowisku kontrolera jakości. Podaj krótkie informacje na temat przebytych szkoleń, które mają związek z wykonywaną obecnie pracą i zajęciem, jakie chcesz wykonywać dzięki CV. Ważnym elementem CV kontrolera jakości jest udokumentowanie znajomości certyfikatów ISO oraz pokrewnych, nie zapomnij o tym wspomnieć.
  4. Opowiadając o swoim doświadczeniu zawodowym, poza nazwami firm i datami zatrudnienia (odwrotna chronologia), warto określić jednym, krótkim zdaniem zadania, jakie wykonywałeś w firmie oraz metody, które stosowałeś. Pracodawca doceni oryginalność dokumentu, jeśli w kilku słowach pochwalisz się, jakimi metodami się posługujesz.
  5. Wykształcenie, które prezentujesz w swoim CV powinno być przedstawione przejrzyście i przystępnie, podając nazwę placówki i kierunek oraz datę ukończenia.
  6. O oryginalności Twojego CV, a co za tym idzie, Twojej osoby, zdecyduje również ujęcie w dokumencie spisu zainteresowań. Poprzez to, czym się interesujesz, doskonale widać, jaka jest Twoja osobowość. Wybieraj do wpisania w CV zainteresowania, które mogą mieć związek z wykonywanym zajęciem, np. szachy, programowanie… Na stanowisku kontrolera jakości niezbędne są z kolei pewne cechy, które sprawiają, że Twoja praca przynosi efekty. Umiejętność współpracy, dbałość o szczegóły, świetna obsługa komputera i umiejętność tworzenia prezentacji, odporność na stres.

Co decyduje?

O zatwierdzeniu Twojej kandydatury na stanowisko i zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną, stanowi nierzadko oryginalnie przygotowane CV, które zachęca do przeczytania. CV powinno być starannie przemyślane, ułożone koncepcyjnie i spokojnie, bez chaotycznych, nieprzemyślanych do końca ruchów, informacji. Aby pracodawca dobrze odebrał informacje w nim zawarte, warto zadbać o chronologię i porządek, co dodatkowo utwierdzi w przekonaniu, że jesteś osobą usystematyzowaną. CV kontrolera jakości warto przygotować w dwóch wersjach językowych, gdzie CV w języku angielskim.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań