Wzór listu motywacyjnego dla pielęgniarki
Kreator CV Wzory listów motywacyjnych Wzór listu motywacyjnego dla pielęgniarki
Wzór listu motywacyjnego dla pielęgniarki
List motywacyjny pielęgniarka
Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie pielęgniarki.
Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.
Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.
Ocena: 3,38 Liczba głosów: 8
Najważniejszym zadaniem pielęgniarki jest niesienie pomocy ludziom chorym i potrzebującym. W ramach codziennej pracy musi zapewnić profesjonalną opiekę ludziom przewlekle chorym w ramach leczenia szpitalnego i po szpitalnego w domu. Pielęgniarka w ramach opieki nad pacjentem wykonuje następujące zadania:
- uczestniczenie w zabiegach diagnostycznych i leczniczych,
- dbanie o higienę i czystość ciała,
- przygotowanie i aktywizowanie pacjenta do samoopieki,
- przygotowanie pacjenta do zabiegu,
- udział w procesie diagnostycznym,
- pobieranie krwi,wykonywanie zastrzyków, podawanie leków i podłączanie kroplówki oraz tlenu.
Pielęgniarki, które są zatrudnione w rejonowych poradniach, szkołach czy przedszkolach odpowiadają za realizację programu szczepień, prewencje chorób oraz promowaniem zdrowia.
Rozpoczęcie pracy jako pielęgniarka.
W celu rozpoczęcia pracy jako pielęgniarka najpierw należy ukończyć 3-letnie studia licencjackie nadające tytuł pielęgniarki oraz 2-letnie studia magisterskie nadające tytuł magistra pielęgniarstwa. Pielęgniarka dyplomowa może podwyższać swoje kompetencję na studiach podyplomowych. Po ukończonych studiach, aby wykonywać zawód należy zapisać się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, która wydaje skierowanie na odbycie 12 miesięcznego stażu. Staż ma na celu nabycie praktycznych umiejętności oraz doświadczenia. W trackie odbywa stażu pielęgniarka ma ograniczone prawa do wykonywania zawodu. Po odbyciu stażu pielęgniarka zyskuje prawo do samodzielnego wykonywania zawodu. Należy zaznaczyć, że osoba nie pracująca w zawodzie 5 lat i więcej będzie musiała w celu powrotu do pracy odbyć szkolenie, praktykę i zdać egzamin.
Awans w zawodzie pielęgniarki.
Awans może być poziomy, który polega na powierzaniu nowych obowiązków oraz pionowy, który polega na pięciu się po szczeblach w zawodowej hierarchii. Rozpoczynając od pielęgniarki odcinkowej, po pielęgniarkę oddziałową i naczelną czy zespołu opieki zdrowotnej, aż do naczelnej pielęgniarki miasta.