Wzór listu motywacyjnego dla ekspedientki

Wzór listu motywacyjnego dla ekspedientki

List motywacyjny ekspedientka

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie ekspedientki.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: b1678b27e142.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,40 Liczba głosów: 10
Loading...

W pracy ekspedienta najważniejszym zadaniem jest właściwa obsługa klienta. Osoba pracująca na takim stanowisku musi posiadać umiejętność prowadzenia rozmów z klientami, wypowiadania się, przekonywania oraz cierpliwości. Należy zaznaczyć, że osoba pracująca na wymienionym wcześniej stanowisku może mieć kontakt z tzw. trudnymi klientami. Klienci trudni to osoby, które nie są zbytnio miłe dla innych. Związku na wspomniany typ klientów osoba na tym stanowisku musi mieć dużą kulturę osobistą. W ramach swojej codziennej pracy wykonuje następujące obowiązki:

  • prezentowanie klientowi określonej oferty,
  • kontakt bezpośredni lub telefoniczny z klientem,
  • wycena usług oraz produktów,
  • przyjmowanie zapłaty,
  • wystawianie paragonu lub faktury,
  • utrzymywanie czystości w miejscu pracy,
  • prowadzenie dokumentacji,
  • obsługa kasy fiskalnej oraz innych urządzeń biurowych.

Najważniejszym celem w takiej pracy jest sprawienie, aby klient był zadowolony z tego jak został obsłużony.

Rozpoczęcie kariery w zawodzie.
Najczęściej kariera na tym stanowisku rozpoczyna się od stażu. Osoby, które chcą rozpocząć karierę w tym zawodzie nie muszą posiadać specjalnego wykształcenia. Pracodawcy wymagają często minimum wykształcenia średniego lub zawodowego. Niektórym pracodawcom wystarczy, że pracownik posiada odpowiednie doświadczenie. Istotna jest znajomość branży oraz zagadnień odnośnie oferowanych towarów czy usług. Należy również posiadać umiejętność obsługi kasy fiskalnej oraz innych urządzeń biurowych. Istotna w tej pracy jest również duża odporność psychiczna.

Awans w zawodzie.
Awans w ramach zawodu jest zależny od wielkości firmy. W firmach posiadających dużą sieć punktów handlowych istnieją ustalone ścieżki zawodowego awansu. W firmach mały szanse na uzyskanie awansu są niewielkie. Istnieje możliwość awansu na stanowisko kierownicze, które wymaga umiejętności zarządzania personalem oraz punktem handlowym. W przypadku awansu na stanowisku kierownicze należy wykazać się odpowiednim wykształceniem.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań