Wzór listu motywacyjnego dla pracownika socjalnego

Wzór listu motywacyjnego dla pracownika socjalnego

List motywacyjny pracownik socjalny

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie urzędnika.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: e93251cc223f.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,86 Liczba głosów: 7
Loading...

Pracownik socjalny ma za zadanie udzielanie pomocy osobą, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Osoba pracująca na tym stanowisku swoją pracę wykonuje na rzecz jednostek, rodzin, grup i środowisk społecznych. W swojej codziennej pracy spotyka się z następującymi obowiązkami:

  • zapewnienie podstawowych warunków do życia osobom potrzebującym,
  • zaspokajanie potrzeb, które nie mogą być zaspokojone samodzielnie,
  • wzmacnianie zdolności grup społecznych, osób i rodzin do samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • udzielanie porad i niezbędnych informacji osobom zdolnym samodzielnie rozwiązywać problemy, które są przyczyną ich ciężkiej sytuacji,
  • inicjowanie i uczestniczenie w badaniach problemów społecznych,
  • podawanie do publicznej informacji wyników odnośnie przeprowadzonego badania problemów społecznych,
  • współpraca z innymi specjalistami w dziedzinie pracy socjalnej.

Pracownik socjalny swoją pracę wykonuje w biurze, w domu opieki społecznej oraz w terenie. W swojej pracy spotyka się z różnymi ludźmi, w tym z uzależnionymi, nosicielami wirusów HIV, chorymi na gruźlicę i na inne choroby zakaźne, osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz po opuszczeniu zakładu karnego. Praca na tym stanowisku wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym. W tej pracy należy wykazywać się cierpliwością, umiejętnością panowania nad emocjami, spostrzegawczością oraz umiejętnością obserwacji. Pracownik socjalny powinien również zachowywać wszelkie informacje w tajemnicy uzyskane podczas obowiązków służbowych.

Rozpoczęcie pracy w zawodzie.
Osoby posiadające dyplom pracownika socjalnego lub ukończone studia wyższe mogą rozpocząć pracę w zawodzie pracownika socjalnego. Pracownik socjalny zatrudniony w biurze powinien posiadać przynajmniej wykształcenie średnie.

Awans w ramach zawodu.
Awans zawodowy jest uzależniony od posiadania wyższego wykształcenia oraz stażu pracy. Pracownik socjalny może awansować na stanowisko starszego pracownika socjalnego oraz na kierownika nadzorującego pracę zespołu pracowników socjalnych.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań