Wzór listu motywacyjnego dla doradcy klienta

Wzór listu motywacyjnego dla doradcy klienta

List motywacyjny doradca klienta

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie doradcy klienta.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: e729ce9c9177.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,10 Liczba głosów: 10
Loading...

Najważniejszym zadaniem doradcy inwestycyjnego jest pomnażanie kapitału. Do codziennych obowiązków takiego doradcy zalicza się:

  • udzielanie porad finansowych odnośnie obrotu papierami wartościowymi,
  • zarządzanie cudzym pakietem papierów wartościowych,
  • kupowanie i sprzedać papierów wartościowych,
  • śledzenie wydarzeń gospodarczych w kraju i na świecie,
  • analiza wydarzeń, które mogą mieć wpływ na wartość akcji oraz obligacji.

Zarządzanie cudzymi pieniędzmi powinno odbywać się w oparciu o posiadaną wiedzę odnośnie praw rządzących rynkiem papierów wartościowych. Doradca inwestycyjny może zostać zatrudniony w biurze maklerskim, funduszu powierniczym lub towarzystwie ubezpieczeniowym. Wspomniany doradca w swojej pracy korzysta z pomocy specjalistów, którzy zbierają dla niego informacje gospodarcze. Najważniejsze w pracy doradcy inwestycyjnego obok informacji jest umiejętność przewidywania. Doradca musi zarządzać pieniędzmi odważnie, ryzykując duże starty lub ostrożnie mając pewność niewielkiego zysku. Charakter pracy doradcy inwestycyjnego jest indywidualny, a decyzje podejmuje na własne ryzyko. W podejmowaniu decyzji musi mieć na uwadze, że zarządza cudzymi pieniędzmi. Codzienna praca ma charakter biurowy i nie wymaga wysiłku fizycznego, ale wymagana jest dokładność, skrupulatność oraz umiejętność logicznego myślenia. Dodatkowo doradca inwestycyjny musi cechować dużą odpornością na stres i nie może podejmować swoich decyzji w emocjach.

Rozpoczęcie kariery w zawodzie.
W celu rozpoczęcia pracy jako doradca inwestycyjny należy uzyskać licencję doradcy w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi. Licencja jest uzyskiwania w oparciu o zdany egzamin przed Komisją Papierów Wartościowych w Warszawie. W celu zdania egzaminu najlepiej jest ukończyć studia wyższe, ale na rynku są dostępne szkolenia na doradców inwestycyjnych.

Awans w hierarchii zawodowej.
Nie możliwości awansu zawodowego w ramach hierarchii organizacyjnej. Jedyną formą awansu jest pracą nad marką bardzo dobrego doradcy inwestycyjnego.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań