Wzór podania o pracę dla pielęgniarki

Wzór podania o pracę dla pielęgniarki

Podanie o pracę pielęgniarka

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie pielęgniarki.

Wzór podania o pracę przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór podania o pracę należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 2514e540f473.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 5,00 Liczba głosów: 1
Loading...

Pielęgniarka zajmuje się udzielaniem pomocy ludziom chorym i potrzebującym oraz szeroko rozumianym promowaniem zdrowia. Pielęgnowanie polega na zapewnieniu odpowiedniej opieki ludziom przewlekłe chorym i przygotowującym się do leczenia w szpitalu. Do zadań pielęgniarki, bez względu na miejsce jej pracy, zalicza się opiekę pielęgnacyjną, udział w zabiegach leczniczych i diagnostycznych oraz działalność profilaktyczną. Pod pojęciem opieka pielęgnacyjna należy rozumieć dbanie o higienę ciała, utrzymanie w czystości bielizny osobistej oraz karmienie i pomaganie w innych czynnościach. To również przygotowywanie pacjentów do samoopieki.
Pielęgniarka, w zależności od miejsca pracy (oddziału szpitalnego), oprócz zadań pielęgnacyjnych wykonuje także zlecenia lekarskie, które wynikają z ustalonego programu leczenia. Są to przede wszystkim:

- przygotowywanie pacjentów do zabiegu oraz udział w procesie diagnozy,
- wykonywanie podstawowych pomiarów np. ciśnienia czy temperatury ciała,
- pobieranie krwi do badań, podawanie leków, robienie zastrzyków, podłączanie kroplówki itd.,
- asystowanie przy operacjach,
- czuwanie nad prawidłowym stanem zdrowia w trakcie i po operacji,
- pomaganie chorym psychiczne i fizycznie w ich dostosowaniu społecznym.

Nieco inne obowiązki mają pielęgniarki zatrudnione w szkołach czy przychodniach rejonowych. Tam realizują głównie program szczepień ochronnych, obowiązkowych i zalecanych. Do ich zadań należy także promocja zdrowia. Podczas wykonywania swoich obowiązków pielęgniarka posługuje się sprzętem i aparaturą medyczną, o którą musi odpowiednio dbać.
Praca pielęgniarki wykonywana może być w różnych miejscach. Podczas wykonywania swoich obowiązków pielęgniarka narażona jest cały czas na kontakt z wirusami chorobowymi. Dlatego też istnieje w tym przypadku zwiększone ryzyko zachorowania na HIV czy wirusowe zapalenie wątroby. Kolejnym zagrożeniem są alergie i choroby skóry.
Pielęgniarki pracują średnio od 6 do 12 godzin na dobę. Godziny pracy uzależnione są od godzin działania danych placówek. Praca odbywa się także w święta.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań