!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Cieszynie

3 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Cieszynie
Wszyscy bezrobotni przed podjęciem pracy muszą się zmierzyć z bardzo ciężkim i często żmudnym zadaniem poszukiwania zatrudnienia. Praca najczęściej nie znajduje sama człowieka tylko trzeba się wykazać inicjatywą własną. Prowadzenie poszukiwań pracy może się odbywać na rożne sposoby, a każdy z nich daje szanse na znalezienie interesującej posady.

Jak skutecznie szukać zatrudnienia w Cieszynie? Mieszkańcy tego niewielkiego miasta mogą prowadzić poszukiwania na kilka różnych sposobów. Warto rozważyć każdą metodę i nie trzeba się ograniczać tylko do jednej. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto też zdać sobie sprawę z poziomu własnych kwalifikacji oraz predyspozycji zawodowych. Przyjrzyjmy się technikom poszukiwania pracy w Cieszynie.

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie

W świadomości Polaków utarło się, że urzędy pracy służą jedynie rejestracji bezrobotnych oraz pozyskiwaniu zasiłku. Nie jest to prawdą i placówki pokroju Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie świadczą także inne usługi, w tym posiadają aktualne oferty pracy z regionu.

Warto mieć na uwadze, że oferty pracy w PUP najczęściej są propozycjami dla pracowników niższego szczebla. Mimo to mogą się wśród nich znaleźć ciekawe wakaty.

Pamiętaj!

  • Szczególnie dla osób pozostających długo nieaktywnymi zawodowo PUP w Cieszynie może być dobrym miejscem do odwiedzenia na początku poszukiwań.
  • Oprócz ofert pracy bezrobotni mogą skorzystać z licznych usług między innymi pozwalających podnieść kwalifikacje zawodowe.
  • Otrzymają także wskazówki pomagające w pozytywnym przejściu procesu rekrutacji.

Poszukiwanie pracy w Cieszynie przez internet

W dzisiejszych czasach internet stał się nieodzowną częścią naszego życia. Za jego pośrednictwem ludzie robią wiele rzeczy, a jedną z nich jest poszukiwanie pracy. Także mieszkańcy Cieszyna mogą swobodnie korzystać z usług portali internetowym, jak np. Aplikuj.pl. W ten sposób mogą bardzo łatwo i przyjemnie przeglądać mnóstwo ofert z powiatu cieszyńskiego bez wychodzenia z domu.

Aplikuj.pl gromadzi oferty z całej Polski i osoby poszukujące zatrudnienia w Cieszynie muszą jedynie wybrać interesujący je region, co otwiera dostęp do licznych ogłoszeń. Poszukiwanie pracy w internecie ma wiele zalet. Taka forma pozwala także na aplikowanie on-line, co znacznie usprawnia proces rekrutacji. Osoby poszukujące zatrudnienia mogą też w krótkim czasie złożyć wiele aplikacji i to bez wychodzenia z domu. Aktualne oferty pracy z Cieszyna znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców

Jeszcze nie tak dawno osobiste składanie CV u pracodawców było podstawową formą poszukiwania pracy. Teraz coraz mniej osób decyduje się na taką formę aplikowania, choć nie jest to zły pomysł. Składanie osobiste CV, choć czasochłonne może nieść za sobą wiele korzyści. Między innymi pokazuje zaangażowanie, które pracodawcy cenią.

Podczas wizyty w którymś z cieszyńskich przedsiębiorstw, można zaobserwować jaka atmosfera panuje w zakładzie. Jest to także okazja do spotkania z pracownikami firmy i jeśli warunki będą sprzyjające - podpytania ich o warunki pracy. CV można roznosić do przedsiębiorstw prowadzących rekrutację, ale warto także składać aplikacje do firm nieposzukujących aktualnie pracowników. W takim wypadku należy złożyć CV oraz podanie o pracę. Pracodawca w przypadku zwolnienia się stanowiska może chętniej zwrócić uwagę na osobę, która wcześniej wykazała chęć podjęcia pracy w jego firmie.

W wielu przedsiębiorstwach występuje duża rotacja pracowników. Wizyta w takich miejscach z CV może się przerodzić w natychmiastową rozmowę o pracę, a nawet w szybkie zatrudnienie.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Cieszynie

Prowadzenie poszukiwań pracy za pośrednictwem internetu, czy odwiedziny w Powiatowym Urzędzie Pracy to nie jedyne możliwości, jakie mają mieszkańcy Cieszyna. W mieście działa wielu małych przedsiębiorców, a ci bardzo chętnie korzystają z usług lokalnych mediów. Ogłoszenia pracy można usłyszeć w audycjach radiowych oraz przeczytać w lokalnej prasie. Warto więc zwrócić uwagę na klasyczne środki przekazu informacji.

Wiele dużych firm korzysta z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy. W Cieszynie nie znajdziemy wielu takich biur. Z bardziej znanych pośredników w mieście funkcjonuje biuro Trenkwalder. Mieszkańcy miasta mogą jednak skorzystać z ofert pośredników mających swoje biura choćby w Bielsku-Białej.

Cieszyn jest niewielkim miastem, co sprzyja funkcjonowaniu tak zwanej poczty pantoflowej. Ludzie są najlepszym nośnikiem informacji i warto rozmawiać ze znajomymi czy napotkanymi osobami o rynku pracy. Może się okazać, że rozmówca będzie posiadał informacje o rekrutacji w którymś przedsiębiorstwie. Niewykluczone, że pracowników będzie poszukiwał pracodawca znajomej osoby. Otrzymanie pracy po znajomości również nie jest niczym nadzwyczajnym. Często pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z polecenia swoich pracowników. Zwyczajna rozmowa może się okazać bardzo pomocna w poszukiwaniu pracy.

Mieszkańcy Cieszyna mają wiele możliwości prowadzenia poszukiwań pracy. Przed rozpoczęciem tego procesu warto sobie zdać sprawę z poziomu kwalifikacji oraz tego, co tak naprawdę chce się robić. W ten sposób można dobrać metodę poszukiwania i celować w odpowiednie oferty pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Cieszyn

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.