!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Żywcu

14 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Żywcu
Bezrobotni chcący się aktywizować zawodowo muszą przejść przez żmudny proces poszukiwania pracy. Ten nie zawsze przebiega sprawnie i pomyślnie, ale ważne to się nie zniechęcać. Mieszkańcy Żywca mają kilka możliwości na prowadzenie poszukiwań.

Wydawałoby się, że w niewielkim mieście możliwości są raczej niewielkie. Tymczasem rynek pracy w Żywcu jest dość rozbudowany, a bezrobotni mogą skorzystać właśnie na fakcie, że miejscowość nie jest zbyt duża. Dlaczego? Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom poszukiwania pracy w Żywcu.

Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu

Bezrobotni rejestrują się w urzędzie pracy i bardzo często wydaje się im, że to wszystko, co mogą uzyskać w publicznej placówce.

Pamiętaj!
PUP w Żywcu na bieżąco gromadzi oferty pracy z regionu i organizuje staże oraz prace tymczasowe.

Prawdą jest, że najwięcej ofert w urzędach pracy dotyczy stanowisk niższego szczebla. Należy jednak pamiętać, że karierę od czegoś trzeba zacząć. PUP w Żywcu świadczy także inne usługi pomagające w przygotowaniu do sprawnego prowadzenia poszukiwań pracy. Doradcy z urzędu pomogą w określeniu kompetencji i wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej.

Poszukiwanie pracy w Żywcu przez internet

Większość osób w dzisiejszych czasach korzysta z dobrodziejstw internetu. Także poszukiwania pracy bardzo często prowadzi się za pośrednictwem sieci. Faktycznie korzystanie z serwisów pokroju Aplikuj.pl jest bardzo dobrym pomysłem. Taka forma poszukiwań ma kilka atutów.

Aplikuj.pl publikuje oferty pracy z całej Polski. Bezrobotny szukający zatrudnienia w Żywcu musi tylko wybrać odpowiednią lokalizację i może przeglądać multum ofert z interesującej go miejscowości i okolic. Przeglądanie ofert w internecie jest bardzo wygodne, ponieważ można to robić wygodnie w domu. Kolejną dużą zaletą jest aplikowanie on-line. Wysyłanie CV drogą elektroniczną jest znacznym usprawnieniem procesu rekrutacji. Bezrobotny może w krótkim czasie aplikować do wielu przedsiębiorstw i to nie wychodząc z domu. Aktualne oferty pracy z Żywca znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u żywieckich pracodawców

Wielu pracodawców ceni sobie pracowników wykazujących inicjatywę. Tacy przedsiębiorcy docenią osoby, które osobiście złożą CV w siedzibie firmy. Samodzielne roznoszenie CV jest bardzo czasochłonne, ale też może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim pokazuje zaangażowanie pracownika, co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenioną cechą.

Korzyści płynące z osobistego kontaktu z pracodawcą:

  • Osoba poszukująca pracy odwiedzając daną firmę, ma też okazję rozeznać się w atmosferze panującej w zakładzie.
  • Jest to także okazja do podpytania pracowników o warunki pracy. Warto mieć na uwadze, że CV można roznosić nie tylko do firm prowadzących aktualnie rekrutację. Owocne może się okazać złożenie CV z podaniem o pracę w firmie, w której chciałoby się pracować. Ta w przypadku uruchomienia rekrutacji może przychylniej spojrzeć na aplikację osoby, która wcześniej wykazała zainteresowanie pracą w tym przedsiębiorstwie.
  • W wielu zakładach występuje bardzo duża rotacja pracowników. W efekcie wizyta z CV może się przerodzić w natychmiastową rozmowę kwalifikacyjną i zatrudnienie. Warto więc czasem włożyć nieco trudu w proces poszukiwania pracy.

Alternatywne metody poszukiwania pracy w Żywcu

Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy i korzystanie z internetu to nie jedyne możliwości prowadzenia poszukiwań pracy w Żywcu. Bezrobotni powinni śledzić lokalne media. Wielu przedsiębiorców nadal chętnie ogłasza się w prasie czy radiu i mieszkańcy Żywiecczyzny szukający zatrudnienia powinni przeglądać bloki ogłoszeniowe w płatnej i darmowej prasie lokalnej. Często można usłyszeć interesujące oferty z regionu między innymi w Radiu Bielsko.

Żywiec jest niewielką miejscowością, przez co nie działa na jej terenie wiele agencji pośrednictwa pracy. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie funkcjonują. W Żywcu można znaleźć kilka biur, choćby dobrze znanego Adecco. Warto też sprawdzić oferty agencji zatrudnienia działających w pobliskim Bielsku-Białej.

Fakt, że Żywiec nie jest dużym miastem działa na korzyść funkcjonowania poczty pantoflowej. Informacje bardzo szybko rozchodzą się po lokalnej społeczności, a to oznacza, że zwykła rozmowa z kimś znajomym może dostarczyć informacji o rekrutacji w jakiejś firmie. Warto też pytać znajomych, czy w ich miejscach pracy nie trwa rekrutacja. Uzyskanie pracy po znajomości nie jest niczym nadzwyczajnym. Przedsiębiorcy ufający swoim pracownikom bardzo chętnie zatrudniają osoby z ich polecenia.

Mieszkańcy Żywca i okolic mają spore możliwości poszukiwania pracy. Co więcej, nie muszą się ograniczać tylko do lokalnego rynku pracy, ponieważ w stosunkowo niewielkiej odległości znajduje się Bielsko-Biała dające jeszcze większe możliwości bezrobotnym.

To może Cię również zainteresować

Praca Żywiec

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.