Specjalista ds. analiz rynku energii

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2021-01-23

Do CEZ Polska Sp. z o.o. wchodzącej w skład Grupy CEZ w Polsce poszukujemy Kandydatów
do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • monitorowanie przepisów prawnych oraz inicjatyw legislacyjnych PL i UE dotyczących sektora energetycznego, w zakresie przepisów bieżących i jak i planowanych regulacji prawnych
  • analiza rynku energii dla rozwoju działalności
  • prowadzenie analiz rynku energii, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju odnawialnych źródeł energii, programów efektywności energetycznej,
  • analiza programów pomocowych rozwoju działalności w obszarze efektywności energetycznej, ESCO, odnawialnych źródeł energii, modernizacja energetyki
  • przygotowywanie analiz i opinii związanych z otoczeniem regulacyjnym i działalnościami rozwojowymi, bieżące i wyprzedzające informowanie o nadchodzących zmianach na rynku energii
  • sporządzanie bilansów, zestawień i raportów wynikających z obszaru działalności energetyki,  ESCO, poprawy efektywności energetycznej oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii
  • przygotowanie jednostek wytwórczych do udziału w aukcyjnym systemie wsparcia – rynek mocy, odnawialne źródła energii, wysokosprawna kogeneracja
  • bieżąca współpraca z instytucjami i podmiotami zaangażowanymi w działalność spółek
  • uczestniczenie w działalności organizacji branżowych zajmujących się m.in. zmianami w otoczeniu regulacyjnym sektora energetycznego

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane techniczne lub ekonomiczne, związane z energetyką, efektywnością energetyczną lub zrównoważonym rozwojem
  • minimum 2 lata doświadczenia w obszarze efektywności energetycznej lub odnawialnych źródeł energii w branży energetycznej
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa energetycznego, ustawy o odnawialnych źródłach energii, efektywności energetycznej i przepisów dedykowanych dla sektora energii w zakresie prawa polskiego i unijnego
  • bardzo dobra doskonała znajomość specyfiki rynku energetycznego
  • umiejętność interpretacji przepisów prawnych
  • znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie C1
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem MS Excel i MS Power Point
  • umiejętność budowania długotrwałych relacji, wysokie umiejętności interpersonalne
  • umiejętności myślenia strategicznego i analitycznego, dobra organizacja pracy własnej, samodzielność w działaniu.

Oferujemy:

  • umowę o pracę w pełnym wymiarze, druga umowa na czas nieokreślony
  • motywacyjny system premiowania: premia kwartalna i premia roczna
  • premia świąteczna i nagroda z okazji dnia energetyka
  • prywatny pakiet medyczny
  • kafeteryjny system benefitowy, w tym pakiet sportowy OK system
  • możliwość udziału w szkoleniach organizowanych przez firmę, w tym również w zajęciach językowych
  • możliwość skorzystania z bogatego pakietu socjalnego w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • możliwość dołączenia do pracowniczej kasy pożyczkowej.

Aplikacje prosimy przesyłać za pomocą przycisku Aplikuj
z dopiskiem: „Specjalista ds. analiz rynku energii” do 20.12.2020

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Zawód:
Specjalista ds. analizy i statystyki
Miejsce pracy:
Warszawa
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Oferta dodana w dniu:
15-01-2021
Oferta wygasła w dniu:
23-01-2021
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)