Praca Magazynier

Wyróżnione oferty pracy

Dodana
Dodana

Magazynier z UDT*dojazd z Trzebnicy*PN-PT

B8 Recruitment Sp. z o.o.

  • Trzebnica
Dodana

Praca alert - powiadomienia

Magazynier

Oferty pracy Zawęź wyniki Znaleźliśmy 1 425 ofert pracy

Praca zawód magazynier

Jak zostać magazynierem?

Zawód magazyniera ma swoją historię od czasów starożytnych: wielcy greccy kupcy wynajmowali specjalne osoby odpowiedzialne za składowanie towarów. Według historyków rozwój tego zawodu jest ściśle związany z rozwojem rzemiosła, produkcji i handlu. Podczas rewolucji przemysłowej w XVII wieku w dużych miastach handlowych poszukiwano właścicieli magazynów. Głównymi cechami ówczesnego magazyniera były uczciwość oraz umiejętność czytania i pisania. Wtedy było niewielu takich specjalistów. Dziś zawód magazyniera jest najbardziej powszechny. Istnieje ​​popyt w dziedzinie handlu i produkcji, gdzie konieczne jest stałe przechowywanie i kontrola przechowywania towarów, a także organizowanie dalszego transportu.

Prowadzący skład towarów jest pracownikiem magazynu, który zajmuje się przechowywaniem, księgowaniem i rozmieszczaniem pozycji magazynowych, a także przyjmowaniem i wydaniem towarów. Dla pracownika magazynu główną cechą jest dobra pamięć i duża odpowiedzialność, ale oprócz tego wymagany jest również poziom kwalifikacji, ponieważ będziesz musiał pracować z dużą ilością informacji, dokumentów dotyczących dostawy i wysyłki wartości materialnych. W związku z tym prowadzący magazyn powinien mieć co najmniej wykształcenie średnie specjalistyczne z zakresu logistyki, ekonomii lub pracy biurowej, a w przypadku zarządzania dużym magazynem, musisz mieć wyższe wykształcenie.

Ile zarabia magazynier - praca magazynier zarobki

Praca jako magazynier jest dobrze płatna. Zarobki na tym stanowisku różnią się w zależności od wielkości firmy, a także regionu pracy. Wpływa na ich wielkość, mają także kwalifikacje samego pracownika, liczy się tutaj staż pracy oraz wykształcenie. Mediana płacy w tej branży wynosi 3200 złotych. Połowa magazynierów może liczyć na zarobki poniżej tej kwoty, a reszta może zarobić powyżej. Firmy zatrudniają magazynierów w większości na umowę o pracę. Dodatki do pensji, jakie oferują pracodawcy to telefon służbowy, prywatna opieka medyczna, bony towarowe, karty sportowe oraz ubezpieczenie na życie. Magazynierzy na wyższym stanowisku-brygadziści mogą liczyć na zarobki 4818 złotych, co dotyczy 25% z nich.

Magazynier zakres obowiązków

Właściciel magazynu jest odpowiedzialną finansowo osobą w magazynie, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie towarów, ich umieszczanie, składowanie, wydawanie i księgowanie. Jeśli mówimy o magazynie sklepu internetowego lub hurtowni, to obowiązki sklepu często obejmują zbieranie zamówień dla osób fizycznych i prawnych. Jeżeli magazyn towarów jest duży, to każdy sprzedawca odpowiada za pewną sekcję. W momencie przyjmowania produktów prowadzący sklep sprawdza faktyczną ilość towaru z danymi na fakturze, ocenia jakość opakowania, czasami sprawdza wagę. Podczas wydawania towarów prowadzący skład musi sporządzać notatki w specjalnym programie księgowym. W odstępach czasu, które wybiera zarządzający, prowadzący zapasy bierze udział w ogólnej inwentaryzacji magazynu.

Magazyny są różne: od niewielkich lokali, zlokalizowanych w niemal każdym sklepie, po wielkie przedsiębiorstwa high-tech. Do pracy wykorzystywane są różne specjalistyczne urządzenia i maszyny magazynowe: traktory, układarki, wózki, ładowarki, wciągniki, wciągarki, wciągarki, podnośniki, urządzenia pakujące itp.

Aby zostać magazynierem, konieczne jest wykształcenie, nie niższe niż średnie i najlepiej wyspecjalizowane wykształcenie średnie w sferze administracyjnej i gospodarczej. Domyślnie wymagana jest podstawowa wiedza i umiejętności potrzebne do pracy w programach takich jak Word, Excel. W trakcie pracy prowadzący magazyn będzie musiał nauczyć się pracy z programem księgowym dotyczącym magazynu. Ponieważ magazynier pracuje z dobrami materialnymi, jest również odpowiedzialny. W pracy magazyniera wykorzystuje się różne urządzenia pomiarowe i środki transportu (samochód elektryczny, wózki widłowe itp.).

Biorąc pod uwagę, że ostatnio coraz więcej jest magazynów, można śmiało powiedzieć, że zawód magazyniera będzie poszukiwany i na dłuższą metę nie zabraknie ofert na rynku pracy.

List motywacyjny magazynier - CV magazynier

Żeby wyróżnić się wśród konkurencji podczas rekrutacji na stanowisko magazyniera warto zadbać o list motywacyjny i Curriculum Vitae. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymagania, które wobec kandydata stawia pracodawca i bezpośrednio się do tego odnieść. W tym miejscu liczy się przede wszystkim pokazanie umiejętności i doświadczeń, które będą przydatne na stanowisku pracy. W sieci istnieje wiele przykładów treści takich dokumentów, jednak nie należy ich kopiować. Dobrze jest na początku wyeksponować swoje atuty w tak zwanym podsumowaniu. W ten sposób osoba czytająca informacje może zwrócić uwagę na taką kandydaturę. Jeżeli osoba skończyła szkołę wyższą na kierunku logistyka, to może to być wielka korzyść, pomimo iż w tym zawodzie przede wszystkim liczą się umiejętności praktyczne. Magazynier powinien także wspomnieć o umiejętnościach i posiadanych uprawnieniach, takich jak umiejętność obsługi programów biurowych i magazynowych. Atutem będzie także certyfikat do obsługi wózków widłowych. Nie powinno się także zapomnieć dodać własne cechy osobowe oraz zainteresowania. Dobrze jest być tutaj kreatywnym i nie wpisywać tego, co wszyscy.