Sales Representative

 DEMACLENKO sp. z o.o.

DEMACLENKO designs, develops, manufactures and sells turnkey snowmaking systems and system components, which meet individual customer needs and are perfectly adapted to the geographical conditions. A professional after-sales service – from plant commissioning and maintenance to the provision of emergency services in the peak seasons – rounds off our offering.

DEMACLENKO according to quickly growth, is looking for: Sales Representative

We run sales teams of sales representatives serving ski resorts and broadly understood snow business. Currently we are looking for a trader who will serve Slovak market and the Czech market in terms of maintaining contact with existing customers and acquiring new customers.

Zakres obowiązków:

  • Visiting customers about 15 days a month
  • Presentation of products and solutions of DEMACLENKO systems
  • Acquiring orders and transferring them to the indicated departments
  • Presentation of offers
  • Taking care of exemplary relationships with our clients
  • Acquiring new customers
  • Monthly reporting
  • Preparation of annual sales forecasts
  • Participation in internal training

Wymagania:

  • Secondary technical / higher technical education
  • Fluency in Slovak, Czech and English/German
  • Driving license B
  • Ability to establish relationships with new people – clients
  • Practical handling of customer objections and resistance
  • The ability to close trade talks with a transaction
  • Systematic work, task planning and budget control
  • Willingness to work sporadically outside the prescribed hours (flexibility)

Oferujemy:

  • Basic salary
  • Open commission system
  • Company car
  • Business laptop
  • Mobile phone
  • Insurance
  • Foreign training in Italy and Austria

To participate in the recruitment, send your CV with:

  • Carefully described work experience
  • A cover letter with information why do you want to work as a sales representative will be appreciated
  • Consent to the processing of personal data
Podaj swój adres e-mail, aby odpowiedzieć na tę ofertę pracy
Dzięki temu pracodawca będzie mógł szybciej się z Tobą skontaktować.
lub
Zaloguj się do Aplikuj.pl, aby przesłać zgłoszenie
Na podstawie Twoich danych profilowych przygotujemy aplikację na wybraną ofertę pracy.
lub
Załóż konto w Aplikuj.pl i prześlij zgłoszenie
Aby w pełni korzystać z portalu, zarejestruj się, uzupełnij dane i jednym kliknięciem wysyłaj aplikacje do pracodawców. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.
Klauzula informacyjna ›
Wiadomość z linkiem do zmiany hasła została wysłana.
Przypomnij hasło
Podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji. Wyślemy Ci link do zmiany hasła.
Dodaj swoje CV i wyślij zgłoszenie do pracodawcy
Możesz również dołączyć list motywacyjny.
Max. rozmiar pliku: 5 MB
Rozszerzenia: PDF, DOC, DOCX, ODT
* - pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Twoja aplikacja
została wysłana!
Dziękujemy - przekazaliśmy Twoje zgłoszenie do pracodawcy.
Twoje zgłoszenie na tę ofertę pracy zostało już wcześniej wysłane.
Nie możesz aplikować ponownie.
Zobacz wszystkie oferty pracy firmy:

Klauzula informacyjna:

Administratorem danych osobowych jest DEMACLENKO sp. z o.o. 43-300 Bielsko-Biała Cieszyńska 444, NIP: 5472209282. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.

Zawód:
Manager
Miejsce pracy:
Bielsko-Biała
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Oferta dodana w dniu:
26-03-2021
Oferta wygasa w dniu:
19-04-2021
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Artur Herod ARHER

Kierownik salonu sprzedaży

Zawód: manager Rodzaj: umowa o pracę
Kraków

12-04-2021
Compensa

Menadżer Grupy Agentów

Compensa
Compensa

POLECANA
Częstochowa

16-03-2021 POLECANA