Praca lokalnie

Oferta Urzędu Pracy w Warszawie

20 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

4 komentarze
Oferta Urzędu Pracy w Warszawie
Osoby bezrobotne nierzadko mają problemy z ponowną aktywizacją zawodową. W takich przypadkach warto zwrócić uwagę na ofertę urzędu pracy. Warszawiacy mogą udać się do Urzędu Pracy m.st. Warszawy, gdzie znajdą pomoc w wielu kwestiach odnoszących się do aktywizacji na rynku pracy.

Wiele osób jest przeświadczonych, że urzędy pracy służą głównie rejestracji bezrobotnych oraz pozyskiwaniu zasiłków. To błędne przeświadczenie, ponieważ Państwowe Służby Zatrudnienia świadczą także szereg innych usług. Przyjrzyjmy się najważniejszym usługom w ofercie Urzędu Pracy m.st. Warszawy.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

Bezrobotni chcący znaleźć zatrudnienie powinni najpierw zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami. Dotyczy to przede wszystkim osób pozostających długo w bezczynności zawodowej. Warszawski urząd pracy prowadzi usługi z zakresu poradnictwa zawodowego. W ramach spotkań grupowych bądź indywidualnych można zdobyć wiedzę pomocną w aktywizacji zawodowej.

  • Poradnictwo grupowe - ta forma poradnictwa odbywa się w postaci warsztatów, na których specjaliści przekazują wiedzę bezrobotnym. Petenci mogą poznać techniki sprawnego poszukiwania zatrudnienia oraz planowania kariery. Doradcy pomogą w przygotowaniu do procesu rekrutacji i nauczą przygotowania dokumentów do aplikacji. Bezrobotni nauczą się również poprawnego określania swoich kwalifikacji oraz preferencji zawodowych. Urząd przeprowadza również szkolenia z zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zainteresowani wzięciem udziału w warsztatach powinni zgłosić ten fakt w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
  • Poradnictwo indywidualne - w przypadku tej formy pomocy petenci mogą liczyć na indywidualne spotkania bądź rozmowy telefoniczne z doradcami. Pracownik urzędu pomoże określić kwalifikacje oraz zaplanować rozwój ścieżki kariery. Z poradnictwa indywidualnego mogą skorzystać zarówno bezrobotni, jak i osoby czynne zawodowo, które chcą zmienić miejsce pracy. Doradcy mogą wskazać pomocne szkolenia dające możliwość zmiany branży. Osoby zainteresowane poradnictwem indywidualnym powinny się zgłosić do swojego doradcy klienta.

Informacje na temat programów wsparcia i oferty Urzędu Pracy m.st. Warszawy można znaleźć na stronie: https://warszawa.praca.gov.pl

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Warszawa

Doradca klienta

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Warszawa
Dodana

Główny Specjalista ds. Systemów Zarządzania

Coffee Service Sp. z o.o.

  • Warszawa
Dodana
Dodana
Dodana

Inżynier budowy

ABAKON BD Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

  • Warszawa
Dodana

Formy wsparcia osób bezrobotnych w Warszawie

Osoby pozostające długo na bezrobociu wymagają wsparcia, czy to pozwalającego dotrwać do znalezienia zatrudnienia, czy też w samym podjęciu pracy. Urząd Pracy m.st. Warszawy oferuje kilka form wsparcia dla bezrobotnych, które między innymi pozwolą ułatwić życie w okresie przed znalezieniem intratnego zatrudnienia.

TWarszawski urząd pracy organizuje między innymi:

  • Roboty publiczne, prace interwencyjne oraz prace społecznie użyteczne. Zajęcia te mają charakter tymczasowy i są finansowane z programów rządowych oraz przez kasy samorządów.
  • Oferta urzędu przewiduje również możliwość skorzystania z bonu zatrudnieniowego, który stanowi gwarancję częściowego zrefundowania kosztów zatrudnienia posiadacza bonu. Bony zatrudnieniowe są przeznaczone dla bezrobotnych w wieku poniżej 30 lat, którzy znaleźli pracodawcę zainteresowanego ich zatrudnieniem na okres przynajmniej 18 miesięcy.
  • Bezrobotni w wieku poniżej 30 lat mogą również wnioskować o przyznanie bonu na zasiedlenie. Pozwala on uzyskać środki finansowe na pokrycie kosztów zamieszkania związanych z podjęciem pracy lub rozpoczęciem działalności gospodarczej z dala od miejsca stałego zamieszkania. Jednym z warunków otrzymania bonu jest rozpoczęcie pracy w miejscu oddalonym o co najmniej 80 km od stałego miejsca zamieszkania.
  • Urząd Pracy m.st. Warszawy przewiduje również różne formy dofinansowania oraz pożyczek dla bezrobotnych zakładających własną działalność gospodarczą. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wsparcie jest uzależnione od budżetu urzędu, a to oznacza, że dofinansowania nie są oferowane przez cały rok i mają charakter ograniczony.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji osób bezrobotnych w Warszawie

Prawdopodobnie największym problemem podczas poszukiwań pracy jest brak odpowiednich kwalifikacji. Wiele zawodów wymaga konkretnych umiejętności, wykształcenia bądź uprawnień, a ich zdobycie nie jest kwestią chwili. Urząd pracy w Warszawie świadczy usługi pozwalające na zdobycie odpowiednich kwalifikacji pomocnych w zdobyciu zatrudnienia.

Urząd Pracy m.st. Warszawy między innymi pośredniczy w organizowaniu staży. Takie praktyki bezpośrednio w przedsiębiorstwach pozwalają na zdobycie wiedzy oraz doświadczenia. Nierzadko staż może się zakończyć zatrudnieniem w danej firmie. W ofercie urzędu znajdują się także bony stażowe pozwalające sfinansowanie praktyk u wybranego pracodawcy.

W urzędzie można znaleźć także ofertę szkoleń zawodowych, a doradcy mogą też skierować na stosowne kursy umożliwiające podniesienie kwalifikacji oraz zdobycie odpowiednich certyfikatów. Bezrobotni w wieku poniżej 30 lat mają możliwość starania się o bony szkoleniowe będące gwarancją sfinansowania kursu zawodowego wybranego przez bezrobotnego. Urząd Pracy m.st. Warszawy przygotowuje także oferty dofinansowania studiów podyplomowych oraz finansowania kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Video

Oferty pracy w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

Urząd Pracy m.st. Warszawy zajmuje się monitorowaniem lokalnego rynku pracy oraz gromadzeniem ofert od przedsiębiorców z miasta i całego regionu. Polska wchodzi w skład programu Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES), dzięki czemu w urzędzie można również znaleźć ogłoszenia pracy z innych krajów europejskich.

W przypadku ogłoszeń pracy dotyczących warszawskiego rynku można znaleźć bardzo szeroki przekrój wakatów. Wydaje się jednak, że prym wiodą ogłoszenia z sektora budowlanego oraz finansowego. W Warszawie poszukuje się wielu fachowców od remontów, ale także jest bardzo wysokie zapotrzebowanie na księgowych różnego stopnia. Nie brakuje również propozycji dla pracowników biurowych, a okazjonalnie trafiają się propozycje dla magazynierów.

Bezrobotni w Warszawie powinni odwiedzić Urząd Pracy m.st. Warszawy. W miejscu tym znajdą nie tylko oferty pracy, ale także cenną pomoc w procesie aktywizacji zawodowej.

To może Cię również zainteresować

Praca Warszawa

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

4 komentarze

Zeon L

Zeon L

Rzeczywiście, rynkowa sytuacja w Warszawie jest obecnie bardzo korzystna dla pracowników. Widzimy to w branży finansowej, gdzie trudno jest znaleźć odpowiednich specjalistów. Cieszę się, że urząd pracy działa aktywnie i pomaga w aktywizacji zawodowej bezrobotnych.
Kama2

Kama2

Staż w przedsiębiorstwie to świetna opcja dla każdej osoby poszukującej zatrudnienia. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć ofertę, która pomoże mi zdobyć doświadczenie w branży, w której chciałbym pracować.
Izia

Izia

Bardzo cieszę się, że urząd pracy oferuje bogate wsparcie dla osób bezrobotnych. Dzięki temu mam nadzieję na podniesienie swoich kwalifikacji i znalezienie wymarzonej pracy!
Wdward

Wdward

Jako pracownik urzędu pracy, wiem jak wiele wartościowej wiedzy przekazujemy podczas spotkań grupowych i indywidualnych. Jestem przekonany, że dzięki naszym usługom wszyscy bezrobotni zyskają narzędzia do skutecznego poszukiwania zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.