Twoje wsparcie w rekrutacji

Freelancer - zalety i wady

Freelancer - zalety i wady
Nie od dziś wiadomo, że internet umożliwia nam podjęcie dodatkowych prac. Freelancing czyli wolny strzelec to osoba zajmująca się zleceniami przez internet. Jakie są wady i zalety takiego zajęcia? Jakie różnice występują między wolnym strzelcem, a osobą pracującą na etacie?

Ubezpieczenie i emerytura

Pod tym względem zdecydowanie wygrywa praca na etacie. Automatyczne odkładanie składek, daje jakieś poczucie bezpieczeństwa. Freelancer musi sam troszczyć się o swoją przyszłość na emeryturze, jak i o ubezpieczenie zdrowotne.

Czas pracy

Praca na etacie skazuje na sztywne ramy czasowe, a i nierzadko na nadgodziny. Freelancer wtedy kiedy chce i ile chce. Może to robić podczas podróży autobusem, na ławce w parku, ciesząc się piękną pogodą. Wolny strzelec tak naprawdę sam ustala sobie wolne, nie musząc nikogo o to prosić.

Zarobki

Etat gwarantuje nam stałą pensje, niezależnie od tego czy pracowaliśmy pół miesiąca, a drugie pół spędziliśmy na urlopie. Freelancing natomiast daje możliwość zapewnienia sobie większego przychodu niż normalna praca. Należy pamiętać, że zarobki zależą od tego ile w danym momencie mamy zleceń, stałych klientów, którzy generują nasz zysk. Może zdarzyć się miesiąć w którym zarobek będzie znikomy.

Różnic między etatem, a wolnym strzelcem jest zdecydowanie więcej. Trzy wyżej wymienione różnice, to zdecydowanie te najważniejsze, które trzeba brać pod uwagę dokonując wyboru.

Oceń ten wpis
Freelancer - zalety i wady
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Krzyś
2019-12-12, 16:09
Więcej znajdzie się i zalet i wad ale ten temat można z powodzeniem rozwinąć szukając tutaj i w sieci informacji.
Franka
2019-05-19, 17:41
Ni tak dawno czytałam podobny artykuł. "Freelancer a praca na etacie". Nie znałam takiego pojęcia. Artykuł tamten był ok, jak i ten. ok. Wiem z tamtego artykułu , że kto uwielbia pracować na własną rękę i jest dobry w organizowaniu swojego czasu, wybór zawodu freelancera jest właściwym wyborem... Freelancer - zalety i wady - fajnie opisane, ale tak jest w każdym zawodzie.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.