Twoje wsparcie w rekrutacji

Outsourcing to pomysł na dochodowy biznes?

Outsourcing to pomysł na dochodowy biznes?
O firmach outsourcingowych jest coraz głośniej. Nic dziwnego, bo zainteresowanie współpracą z nimi wśród przedsiębiorców jest ogromne.

Główny powód to oczywiście możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, i to bez uszczerbku dla jakości oferowanych usług. Poszukując dochodowego pomysłu na własny biznes, powinieneś pamiętać właśnie o outsourcingu. Jaką firmę warto otworzyć?


Firma sprzątająca – najniższe koszty na starcie

Dysponujesz ograniczonym kapitałem? To wcale nie jest przeszkodą, abyś założył działalność gospodarczą. Świetnym przykładem są firmy sprzątające. Aby rozpocząć oferowanie takich usług, wystarczy podstawowy sprzęt przeznaczony do sprzątania pomieszczeń. Gdy klientów będzie jednak przybywać, będziesz musiał zainwestować w drogie urządzenia, które pozwolą ci np. czyścić wykładziny.

Ile możesz zarobić, oferując usługi sprzątania? W zależności od wielkości miasta, w którym będziesz prowadził działalność gospodarczą i konkurencji, miesięcznie możesz wyciągnąć nawet 15 000 zł netto. Aktualnie w Warszawie za posprzątanie metra kwadratowego pomieszczenia biurowego trzeba zapłacić od 4 do nawet 9 zł.

Choć większość firm sprzątających utrzymuje się dzięki współpracy z przedsiębiorstwami, to jednak nie można zapomnieć o tym, że coraz więcej klientów indywidualnych interesuje się usługami takich podmiotów. Powód jest prozaiczny – brak czasu. 


Doradztwo personalne – będą potrzebni specjaliści

Wysokie koszty zatrudnienia pracowników powodują, że wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z agencjami zatrudnienia. Dziś prowadzenie takiej firmy jest bardzo dochodowe, bo ich właściciele mogą współpracować zarówno z klientami z Polski, jak i za granicy. W efekcie rynek jest bardzo duży, a znalezienie zainteresowanych – czy to pracodawców, czy też pracowników – nie jest większym problemem.

Chcesz otworzyć agencję zatrudnienia? Pamiętaj, że będą ci potrzebni specjaliści. Najlepiej w tej pracy odnajdują się osoby, które ukończyły np. psychologię. W tej branży jest potrzebne wyczucie i umiejętność rozmawiania z potencjalnymi pracownikami, czyli rozwinięte zdolności miękkie. Od wiedzy twojej lub twoich podwładnych zależy to, czy pracodawca zatrudni osobę spełniającą jego oczekiwania.

Jeżeli będzie zależeć ci na tym, aby zarabiać jeszcze więcej i współpracować wyłącznie z największymi pracodawcami, to powinieneś pomyśleć o założeniu agencji headhuntingowej. Wówczas w imieniu swojego klienta będziesz szukał dla niego pracowników w… konkurencyjnych firmach. Potrzebne są jednak wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i przede wszystkim umiejętność szukania prawdziwych talentów. W tym pomagają jednak specjalistyczne portale, na których zainteresowani mogą założyć konto i pochwalić się swoją aktualną ścieżką kariery (np. GoldenLine).

To Cię powinno też zainteresować: Outsourcing - czy rozwiąże problemy Twojej firmy?


A może biuro coworkingowe?

Z biur coworkingowych nie korzystają już wyłącznie freelancerzy – okazuje się, że taką przestrzeń chętnie wynajmują również niewielkie firmy. Dlaczego? Z uwagi na niższe koszty i możliwość posiadania siedziby w prestiżowej lokalizacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany otwarciem biura coworkingowego, to będziesz musiał zmierzyć się z oczekiwaniami potencjalnych klientów i konkurencją. W dużych miasta działa co najmniej kilka biur coworkingowych w różnych lokalizacjach. Pamiętaj również, że potrzebny będzie ci kapitał na start. Wyposażenie biura, zadbanie o pomoc techniczną czy reklama wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi.

Oceń ten wpis
Outsourcing to pomysł na dochodowy biznes?
Ocena: 5.0, liczba głosów: 29

Opinie

Jaworski
2019-12-06, 11:45
Każdy pomysł jak robiony jest z głową ma szansę na sukces. Oczywiście wiele innych czynników musi się współgrać ale jakieś podstawy muszą być. To bardzo ważna rzecz.
Julita
2019-05-25, 07:34
Fajnie, że tego typu artykułów jest więcej na tym portalu. Outsourcing bez wątpienia jest świetnym pomysłem, aby biznes był dochodowy.
Erwin
2019-05-03, 12:20
Wszędzie finansowanie ma znaczenie by osiągnąć sukces. Usługio zewnętrzne przede wszystkim mniejszym podmiotom ułatwiają start i funkcjonowanie w skomplikowanych rzeczach.
Out78
2019-04-18, 18:41
Na to wszystko kasa. Aby otrzymać dotację, należy oficjalnie zarejestrować swoje działania, sporządzić szczegółowy biznes plan, złożyć pakiet niezbędnych dokumentów i wysłać je do komisji.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.