Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1061        SUBSKRYBUJE: 7263
Tematy, które interesują czytelników:  Portfolio, Agencja pracy tymczasowej, Dobre CV

3 sposoby, jak dorobić do emerytury

3 sposoby, jak dorobić do emerytury

Nie zawsze emerytura jest spełnieniem marzeń. Choć osoby, które dzisiaj przechodzą na emeryturę mogą liczyć, że ZUS będzie im na czas wypłacał świadczenie, to jednak – jak wynika z badań przeprowadzonych przez Krajowy Rejestr Długów – emeryci są jedną z najbardziej zadłużonych grup – łącznie ich zobowiązania wynoszą niemal 3 mld zł.

Jeżeli po kilku miesiącach spędzonych w domu odpocząłeś i teraz brakuje ci zawodowych wyzwań, to czas je… znaleźć. Może zainspirujesz się poniższymi propozycjami?


1) Załóż e-sklep z robótkami ręcznymi lub…

Czy wiesz, że rękodzieło jest dziś niezwykle cenione, a wielu jest w stanie wyłożyć naprawdę spore pieniądze, aby zdobyć niepowtarzalny obrus lub ręcznie wykonaną biżuterię? Jeżeli masz zdolności manualne, to czas je wykorzystać. W ten sposób możesz zarobić naprawdę spore pieniądze, i to bez wychodzenia z domu.

Jeżeli nie chcesz zakładać firmy i inwestować w e-sklep, bo obawiasz się, czy podołasz, to dobrym rozwiązaniem będzie skorzystać z pomocy specjalnych serwisów ułatwiających sprzedaż takich wyrobów. Współpracę możesz nawiązać nie tylko z portalami działającymi na terenie polski, lecz całego świata.


2) Uwielbiasz dzieci? Zostań opiekunką

Pracy w charakterze opiekunki może podjąć się każda pani przebywająca na emeryturze, która chce dorobić i lubi dzieci. Pracujące mamy bardzo chętnie nawiązują współpracę z emerytkami, gdyż mają świadomość tego, że te mają bardzo dużo wolnego czasu, co oznacza, że będą w stanie w pełni poświęcić się opiece nad maluszkiem.

Aby znaleźć pracę w charakterze opiekunki, możesz skorzystać z jednej ze specjalistycznych agencji, możesz również umieścić ogłoszenie na lokalnym portalu z ogłoszeniami o pracę.


3) Złota rączka – czy wiesz, że jesteś poszukiwany?

Potrafisz naprawić kran? Wiesz, że poradzisz sobie ze złożeniem zestawu mebli? Uwielbiasz majsterkować? W takim razie pracy z powodzeniem możesz poszukać w charakterze złotej rączki. Takich pracowników bardzo często poszukują nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, lecz także lokalnie działających firm.

Jeżeli chcesz znaleźć pracę, możesz zamieścić ogłoszenie na jednym z bezpłatnych portali z ogłoszeniami, możesz również roznieść swoje CV po firmach mających siedzibę w okolicy twojego zamieszkania.


O czym musisz pamiętać, podejmując pracę?

Dorabiając do emerytury, nie możesz zapomnieć o formalnościach. Jeżeli chodzi o te, to dotyczą one zgłoszenia faktu zarabiania pieniędzy urzędnikom – stosowne dokumenty musisz złożyć do urzędu skarbowego. Jako osoba zainteresowana, musisz wiedzieć, że możliwości są zasadniczo dwie. Możesz:

  • Być zwolniony z wszelkich formalności. Dzieje się tak wówczas, gdy znajdziesz zatrudnienie np. na podstawie umowy o pracę. W takiej sytuacji wszelkimi formalności zajmie się przedsiębiorca, który cię zatrudnił.
     
  • Założyć firmę. Jeżeli nie podpiszesz umowy z pracodawcą, to dobrym pomysłem będzie założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. W ten sposób najłatwiej rozliczysz się z dodatkowym dochodów z fiskusem.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.