Twoje wsparcie w rekrutacji

Pozycjoner - czy to zawód przyszłości?

Pozycjoner - czy to zawód przyszłości?
Z internetu korzystamy nawet codziennie. Przeglądamy interesujące tematycznie witryny, zaglądamy na portale informacyjne, kupujemy w sklepach internetowych. Jednak czy kiedyś zastanawialiśmy się, dlaczego wchodzimy na konkretną stronę? Skąd o niej wiemy? Dlaczego jest popularna?
Kim jest pozycjoner?

Pozycjoner nazywany jest często specjalistą do spraw SEO. To stosunkowo młody zawód, który pojawił się wraz z upowszechnieniem internetu. Żeby pracować na tym stanowisku należy przede wszystkim być bardzo dobrze obeznanym z technologiami informatycznymi, a już na pewno znać się na standardach internetowych, jak i bieżących trendach panujących w sieci. Pozycjoner to pracownik w dziale pozycjonowania stron www. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za optymalizację poszczególnych witryn, po to, by były one jak najlepiej odczytywane przez popularne roboty wyszukiwarek internetowych. (Więcej o pozycjonowaniu w artykule).

Związane jest to stricte ze strategią marketingową firm posiadających strony internetowe bądź tylko w sieci prowadzących własną działalność gospodarczą. Pozycjonowanie nie jest zadaniem prostym i wymaga sporej wiedzy od osoby na takim stanowisku. Musi ona bowiem jednocześnie trzymać się wytycznych podawanych przez wyszukiwarki oraz unikać określenia spamera wyników. Podstawowa wiedza z zakresu SEO, jak i bycie na bieżąco z wszystkimi nowościami internetowymi są w tym przypadku czymś niezbędnym. Pozycjoner musi być świadom tego, że ciągle zmieniają się standardy tworzenia stron oraz same kreacje reklamowe. Profesja taka jest więc profesją wymagającą, przy której ciągle należy mieć na uwadze to, żeby aktualizować posiadane informacje.
 

Rozwój połączony ze świadomym budowaniem kariery

Wyżej opisana specyfika zawodu pozycjonera powoduje, że osoba ta może ciągle się rozwijać. Tym samym, świadomie wpływa na wytyczenie własnej ścieżki zawodowej, szczególnie, że kiedy pracuje się w tym zawodzie to można tak naprawdę liczyć na zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach. Można także pracować jako freelancer.

To Cię powinno też zainteresować: Branża IT - zapotrzebowanie na specjalistów rośnie

Pozycjoner musi jednak być osobą aktywną zawodową, a do tego łatwo adaptującą się do nowych warunków pracy. Pożądane cechy w tym zawodzie to: szybkość w podejmowaniu decyzji, kreatywność, umiejętność organizacji pracy, czy efektywnego odpoczywania po dniu spędzonym przed komputerem. Należy też pamiętać o wystrzeganiu się zasad związanych z tak zwanym „czarnym SEO”, a więc działaniami pozycjonerskimi opierającymi się spamowaniu oraz nieetycznych zadaniach. (Więcej na stronie: http://leksykon.seoisem.pl/seo/black-hat/co-to-jest-blackhat).
 

Marzenie każdego pozycjonera

Marzeniem każdego pozycjonera jest to, by znaleźć się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce, a więc wypozycjonować daną stronę tak dobrze, jak będzie to możliwe bądź też chociaż umieścić ją w TOP 10. Każdy pozycjoner musi mieć świadomość tego, że na pierwszym miejscu powinna być jakość wyników wyszukiwania, ponieważ wyszukiwarki są podstawą w nawiązywaniu kontaktów potencjalnych klientów z firmą.

Formułowanie poprawnych stylistycznie tekstów, odporność na stres podczas realizacji projektów, umiejętności analityczne sprawiają, że zawód pozycjonera jest pozytywnie postrzegany na rynku pracy. Specjaliści, którzy potrafią się w tym odnaleźć mają sporo zleceń.
 

Dynamicznie rozwijający się sektor

Technologie informatyczne stanowią dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki, a więc osoby pracujące jako specjaliści od pozycjonowania nie muszą się obawiać o pozycję na rynku pracy. Jeżeli osoba taka pamięta o ciągłym uczeniu się oraz podnoszeniu swoich umiejętności to w branży marketingu internetowego odniesie sukces. Sam natomiast ten zawód właśnie z tych powodów należy uznać za zawód przyszłości. Tym bardziej, kiedy pamięta się o elastycznych warunkach pracy oraz możliwości wykonywania obowiązków z dowolnego miejsca na ziemi. Tak długo, jak będą istnieć wyszukiwarki internetowe tak długo będzie też istnieć zawód pozycjonera.

Oceń ten wpis
Pozycjoner - czy to zawód przyszłości?
Ocena: 5.0, liczba głosów: 4

Zobacz inne porady

Opinie

Antek
2019-05-19, 10:39
Pozycjoner o pracę martwic się nie musi. To zawód przyszłości. Pozycjoner to specjalista do spraw SEO. Mój znajomy zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych. Dobrze zarabia.
Roland
2017-10-15, 21:00
Jest to ciężki i trudny w obecnych czasach zawód, który można porównać do matematyki, jak zrozumiesz reguły to pozycjonowanie stanie się łatwe i przyjemne. Zatem proszę zobaczyć więcej tu: https://roan24.pl/oferta/na-czym-polega-pozycjonowanie-stron-internetowych-jak-to-dziala/
maksio
2017-03-28, 14:02
https://roan24.pl Zgadza się praca pozycjonera nie jest lekka. Trzeba się dobrze organizować i douczać się z wielu dzien
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.