Praca lokalnie

Oferta Urzędu Pracy w Żywcu

14 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

3 komentarze
Oferta Urzędu Pracy w Żywcu
Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że urząd pracy jest tylko miejscem rejestracji bezrobotnych oraz pozyskiwania zasiłków. Tymczasem placówki państwowych służb zatrudnienia świadczą znacznie więcej usług pozwalających bezrobotnym aktywizować się zawodowo. Nie inaczej jest w przypadku Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu.

PUP w Żywcu świadczy usługi pozwalające bezrobotnym nie tylko na znalezienie zatrudnienia. Osoby nieaktywne zawodowo mogą zdobyć umiejętności oraz informacje pomocne w prowadzeniu poszukiwań pracy. Mają one także możliwość zwiększenia kwalifikacji zawodowych czy też zdobycia finansowego wsparcia dla otwieranej działalności gospodarczej. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu.

Poradnictwo grupowe i indywidualne w żywieckim Powiatowym Urzędzie Pracy

Osoby pozostające przez długi czas nieczynnymi zawodowo mają poważne problemy w znalezieniu pracy. Wynika to często z braku kwalifikacji, doświadczenia czy w końcu nieumiejętność odpowiedniego sprzedania swojej osoby na rozmowach kwalifikacyjnych. Bezrobotni mogą skorzystać z usługi poradnictwa zawodowego przyjmującego dwie formy.

 • Poradnictwo grupowe - ta forma pomocy przyjmuje najczęściej postać warsztatów poświęconych ważnym zagadnieniom w temacie poszukiwania pracy i planowania kariery. Bezrobotni w czasie spotkań mają okazję zdobyć wiedzę pozwalającą odpowiednio określić kompetencje oraz preferencje zawodowe. Warsztaty uczą przygotowania do rozmów rekrutacyjnych oraz pozwalają nabyć umiejętności sporządzania odpowiednich dokumentów do procesu rekrutacji. PUP w Żywcu organizuje również zajęcia poświęcone zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Bezrobotni zainteresowani poradnictwem grupowym muszą zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach w urzędzie pracy bądź w centrum informacji i planowania kariery zawodowej.
 • Poradnictwo indywidualne - w tym wypadku petenci mogą skorzystać z osobistych spotkań z pracownikami urzędu bądź rozmów telefonicznych. Doradcy PUP pomagają w ustaleniu kwalifikacji oraz wyborze drogi zawodowej i konkretnego miejsca pracy. Doradztwo indywidualne skupia się na konkretnych potrzebach osób bezrobotnych, a także osób pracujących chcących zmienić miejsce zatrudnienia. Doradca może wskazać odpowiednie szkolenia i pomóc w procesie przebranżowienia. Osoby chcące skorzystać z poradnictwa indywidualnego powinny zgłosić ten fakt swojemu doradcy klienta.

Aktualne informacje na temat prowadzonych warsztatów i dostępnych usług Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu można znaleźć na stronie: https://zywiec.praca.gov.pl

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Żywiec

Operator oplatania kabla

Aptiv Services Poland S.A./ Jeleśnia

 • Żywiec
Dodana

Kierownik Zmiany

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

Magazynier-wózkowy

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

Specjalista jakości

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

Mechatronik

Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Spółka z o.o.

 • Żywiec
Dodana

Formy wsparcia osób bezrobotnych w Żywcu

Niepowodzenia podczas rozmów kwalifikacyjnych są często przyczyną braku odpowiedniego doświadczenia czy kwalifikacji, ale też duże znaczenie odgrywa długi okres bezczynności zawodowej. Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu przygotował kilka form wsparcia dla osób bezrobotnych. Pozwalają one na zdobycie środków finansowych na życie i przetrwanie do czasu znalezienia stałego zatrudnienia.

Wsparcie osób bezrobotnych w Żywcu:

 • PUP w Żywcu zajmuje się organizacją prac interwencyjnych, robót publicznych oraz prac społecznie użytecznych. Najczęściej są to zajęcia tymczasowe finansowane przez kasy samorządów oraz z programów rządowych. Stanowią one tymczasowe źródło dochodu oraz pozwalają na aktywizację zawodową.
 • Urząd pracy w Żywcu oferuje także bony zatrudnieniowe, które stanowią gwarancję zrefundowania kosztów zatrudnienia posiadacza bonu. Ta forma pomocy jest przeznaczona dla osób w wieku poniżej 30 roku życia, które znalazły pracodawcę skłonnego na ich zatrudnienie na okres 18 miesięcy.
 • Osoby bezrobotne w wieku poniżej 30 roku życia mogą także starać się o bon na zasiedlenie. Ten stanowi gwarancję otrzymania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem pracy bądź rozpoczęciem działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania. Taka forma wsparcia przydaje się, gdy bezrobotny musi podjąć pracę daleko od miejsca zamieszkania. Warunkiem uzyskania bonu jest podjęcie pracy w miejscu odległym od miejsca zamieszkania o co najmniej 80 km.
 • PUP w Żywcu oferuje także różnego rodzaju dofinansowania oraz pożyczki dla bezrobotnych zakładających własną działalność gospodarczą. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie wsparcie nie jest udzielane przez cały rok i zależy od budżetu przyznanego urzędowi. Oznacza to, że pomoc jest udzielana wąskiej grupie bezrobotnych.

Pomoc w podnoszeniu kwalifikacji

Brak odpowiednich kwalifikacji to bardzo poważny problem wielu bezrobotnych. Odpowiednich umiejętności nie da się zdobyć, nic nie robiąc, dlatego bardzo ważne jest zaangażowanie się w odpowiednie projekty.

Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu świadczy liczne usługi z zakresu podnoszenia kwalifikacji:

 • Żywiecki PUP między innymi pośredniczy w organizowaniu staży, które dają możliwość edukowania się w konkretnych zawodach oraz zdobycia cennego doświadczenia. Co więcej, staż może się także przerodzić w stałe zatrudnienie u danego pracodawcy.
 • PUP pozwala również na skorzystanie z bonów stażowych finansujących staż u pracodawców wybranych przez bezrobotnego.
 • PUP w Żywcu organizuje również szkolenia i kursy zawodowe oraz kieruje na stosowne zajęcia podnoszące kwalifikacje i umożliwiające zdobycie odpowiednich certyfikatów.
 • Bony szkoleniowe pozwalają na sfinansowanie kursów zawodowych wybranych przez bezrobotnego. Starać o nie mogą się osoby w wieku poniżej 30 roku życia. Urząd pracy oferuje również dofinansowania studiów podyplomowych oraz finansowanie kosztów egzaminów zawodowych i licencji.

Oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żywcu

Żywiecki urząd pracy regularnie monitoruje lokalny rynek pracy i gromadzi oferty z całego powiatu żywieckiego. Na stronach urzędu można znaleźć także oferty pracy z krajów europejskich dzięki przynależności do programu Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

Przeglądając oferty pracy dostępne w żywieckim PUP, można znaleźć najwięcej wakatów dla pracowników gastronomii, oraz branży budowlanej. Zdarzają się także ogłoszenia dla magazynierów czy prawników produkcyjnych. Przedsiębiorcy poszukują również mechaników samochodowych i piekarzy.

Bezrobotni mieszkający w Żywcu i okolicach powinni odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy. Znajdą w nim pomoc związaną z aktywizacją zawodową. Odpowiednie przygotowanie do poszukiwania pracy może się okazać kluczem do sukcesu.

Podsumowanie:
 • Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu oferuje formy wsparcia dla osób bezrobotnych, takie jak poradnictwo indywidualne i grupowe.
 • Poradnictwo grupowe odbywa się w formie warsztatów i skupia się na zagadnieniach związanych z poszukiwaniem pracy i planowaniem kariery zawodowej.
 • Poradnictwo indywidualne obejmuje osobiste spotkania z doradcą, który pomaga w ustaleniu kwalifikacji i wyborze drogi zawodowej, oraz może wskazać odpowiednie szkolenia.
 • Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu prowadzi także monitoring lokalnego rynku pracy i zbiera oferty z całego powiatu, w tym z programu EURES.

To może Cię również zainteresować

Praca Żywiec

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

3 komentarze

Kika

Kika

Bardzo dobra inicjatywa, że Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu monitoruje lokalny rynek pracy i zbiera oferty z całego powiatu żywieckiego. Dzięki temu, mam nadzieję, że będę miał większe szanse znalezienia pracy. Na pewno skorzystam z poradnictwa grupowego i indywidualnego, aby przygotować się jak najlepiej do rozmów kwalifikacyjnych.
Wiki

Wiki

Bardzo pomocny artykuł, zwłaszcza dla osób, które długo pozostają bez pracy. Poradnictwo indywidualne, jak i grupowe z pewnością mogą pomóc w nauce odpowiedniego przygotowania dokumentów i rozmów kwalifikacyjnych. Cieszę się, że istnieją takie formy wsparcia dla bezrobotnych.
Danny

Danny

Bardzo dobry artykuł, pokazujący, jak ważne jest zaangażowanie bezrobotnych w odpowiednie projekty, a także jak wiele form wsparcia oferuje Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu. Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom, wiele osób znajdzie stałe zatrudnienie i odniesie sukces w swojej karierze zawodowej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka