Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31528        SUBSKRYBUJE: 7306
Tematy, które interesują czytelników:  Wypadek przy pracy, Rozmowa kwalifikacyjna przygotowanie, Praca zdalna

Oferty pracy dla studentów - jak pogodzić studia z pracą?

Oferty pracy dla studentów - jak pogodzić studia z pracą?
Oferty pracy dla studentów pojawiają się często wśród ogromnej ilości ogłoszeń o pracę, dostępnych w internecie. Czy możliwe jest efektywne pogodzenie studiów z pracą? Jak znaleźć takie oferty?

Takie czasy

Upowszechnienie ofert pracy kierowanych do studentów ma swoją przyczynę w zmianach, jakie zaszły na rynku pracy w ostatnich dziesięciu latach. Studia stały się powszechnym i naturalnym etapem wykształcenia, a ilość studentów i kierunków gwałtownie wzrosła. Wysyp absolwentów studiów wyższych spowodował kłopoty na rynku pracy, ponieważ nie powiększyła się liczba etatów przeznaczonych dla osób z uniwersyteckim wykształceniem. W efekcie, wielu absolwentów jest skazanych  na pracę poniżej kwalifikacji.

Aby nie dopuścić do takiego przebiegu wypadków, zdecydowana większość studentów podejmuje się najróżniejszych prac jeszcze w trakcie studiów. Część z nich jest do tego przymuszona czynnikami ekonomicznymi, inni chcą zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe, które jest obecnie bardziej istotne dla pracodawców niż skończone kierunki studiów. Student, który nie pracuje podczas studiów jest uznawany za nieodpowiedzialnego lub niemyślącego przyszłościowo. Zmieniły się oczekiwania wobec studentów; kiedyś mieli siedzieć w bibliotekach i uczyć się na pamięć wielu skomplikowanych formuł, teraz najważniejsza jest operatywność, elastyczność i przedsiębiorczość (bo jak pokazują nam studia, nauczyć się można wszystkiego).
 

Oferty dla studentów

Czym powinien kierować się student poszukujący pracy i jakie oferty brać pod uwagę? Radzimy przemyśleć:

 • staże i praktyki - zazwyczaj są bezpłatne, lecz pozwalają na wejście do firm, które w trybie zwykłej rekrutacji nie zatrudniłyby studenta. To dobry start dla każdego, kto jest wspierany przez rodzinę, przynajmniej na początku studiów.
   
 • handel - posada sprzedawcy w sieciówce nie brzmi dumnie, lecz uczy dyscypliny i cierpliwości, pokazuje też nasza determinację.
   
 • gastronomia - branża wręcz stworzona dla studentów; wszelkie puby, bary i posady kelnerów są zazwyczaj do nich kierowane. Taka praca pozwala na dopasowanie godzin zajęć na studiach  do obowiązków zawodowych.
   
 • platformy rekrutacyjne - najlepiej takie, które posiadają osobną kategorię ofert dedykowanych studentom, co pozwala na szybkie i sprawne przeglądanie ofert. Tego rodzaju ogłoszenia o pracę znajdziesz również pod tym adresem: pracujteraz.pl.
   
 • praca zdalna - wszelkie zlecenia wykonywanie zdalnie, takie jak copywriting, czy tłumaczenia pozwalają na elastyczne dostosowanie godzin pracy do planu zajęć.


Reasumując,  pogodzenie studiów z pracą jest nie tylko możliwe, ale tez pod wieloma względami opłacalne.  Uczymy się dobrej organizacji czasu, poznajemy swoje możliwości i ograniczenia, a także zaczynamy doświadczenie zawodowe i tworzyć swoje CV.  Podjęcie pracy podczas studiów polecamy nawet osobom, których czynniki ekonomiczne do tego nie przymuszają; wiedza praktyczna i wnioski płynące z codziennych sytuacji są bowiem bezcenne.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Oceń ten wpis
Oferty pracy dla studentów - jak pogodzić studia z pracą?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 16

Zobacz inne porady

Opinie

Student
2019-05-07, 17:36
Dzisiaj wiele osób tak to łączy, pracują np. normalnie i idą na studia wieczorowe lub zaoczne. Wieczorowe jak są darmowe to wykorzystują ludzie bardziej powszechnie.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.