Twoje wsparcie w rekrutacji

Czym są wirtualne biura?

Czym są wirtualne biura?
Wirtualne biura w Polsce powstały na wzór tych, które działają od kilku lat w Europie Zachodniej. Ich głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom chcącym rozwijać prowadzoną działalność gospodarczą. Co konkretnie oferują?

Powstanie wirtualnych biur zrewolucjonizowało sposób postrzegania prowadzenia działalności gospodarczej. Pomysłodawcą wirtualnych biur był Ralph Gregory, który zauważył, że część przedsiębiorców nie potrzebuje własnego biura, by prowadzić firmę. Dziś takie podmioty cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród właścicieli małych i średnich podmiotów gospodarczych.

Czym zajmują się wirtualne biura? Najprościej mówiąc, ich działalność jest skoncentrowana na dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Podstawowa działalność biur wiązała się z udostępnianiem adresu zainteresowanym podmiotom gospodarczym. Z czasem coraz więcej biur rozszerzyło prowadzoną działalność gospodarczą i dziś oferuje szeroki wachlarz usług.


Po co firmie prestiżowy adres?

Współcześnie wirtualne biura działają na terenie całej Polski. Przykładami mogą być: mBiuro Gdańsk działające na terenie Gdańska, HELLO w Katowicach czy Perfect Trade oferujące usługi przedsiębiorcom z Warszawy. Wszystkie one oferują zainteresowanym podmiotom możliwość skorzystania m.in. z prestiżowego adresu – adres biura przedsiębiorca podaje, dokonując rejestracji firmy.

Czy przedsiębiorcy rzeczywiście jest potrzebny prestiżowy adres, by móc prowadzić działalność gospodarczą? Okazuje się, że tak. Specjaliści wskazują, że rośnie liczba osób, które swoją pracę wykonują w domowym zaciszu. Tacy właściciele firm nie zawsze chcą podawać adres będący adresem ich zamieszania. Skorzystanie z usług wirtualnego biura sprawdza się, bo w ten sposób zainteresowany może posługiwać się adresem doskonale znanym przedsiębiorcom i klientom indywidualnych – większość wirtualnym biur wybiera na adres rejestracyjny powszechnie znane ulice.

To Cię powinno też zainteresować: Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty


By nie odbierać telefonów i korespondencji

Biura wirtualne to podmioty oferujące również możliwość skorzystania przez zainteresowanych z szeregu innych usług. Przykładami są możliwość odciążenia się przez przedsiębiorcę z konieczności odbierania telefonów czy odpowiadania na wiadomości przychodzące na adres poczty elektronicznej firmy. Zajęcia takie są najczęściej czasochłonne. Zdecydowana większość przedsiębiorców ma zaś problem z wygospodarowaniem czasu na takie czynności.

W zależności od potrzeb przedsiębiorcy, pracownicy wirtualnego biura mogą pomóc również w skanowaniu dokumentów czy nawet prowadzić księgowość czy stworzyć stronę internetową. W praktyce wirtualne biura oferują szeroką paletę usług – każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie, co pozwoli mu sprawniej prowadzić biznes.


Pracować w ciekawym miejscu

Wirtualne biura zajmują się również wynajmem biurek. Każdy zainteresowany przedsiębiorca, który chciałby pracować w centrum miasta i którego nie stać na wynajem biura, może zdecydować się na takie rozwiązanie. Pozwoli to mu nie tylko pracować w centrum za niewielkie pieniądze, lecz także poznać innych przedsiębiorców.

Zdecydowana większość wirtualnych biur, by oferować konkurencyjne warunki, decyduje się na ciekawe zagospodarowanie oferowanej przestrzeni. Jest to koniecznością, bo swoje usługi kierują do osób działających głównie w branży kreatywnej.

Oceń ten wpis
Czym są wirtualne biura?
Ocena: 4.1, liczba głosów: 17

Opinie

Irenka
2019-12-11, 10:47
Dobrze opisany temat. Ja jeszcze korzystam w swoim sklepie internetowym z dropshippingu. Większość usług pochodzi u mnie z zewnętrznych źródeł i ja sobie to chwalę.
Andrzej
2019-05-25, 14:04
Wirtualne biuro to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Biur wirtualnych jest duża ilość. Warto założyć wirtualne biuro, albo skorzystać z ofert biur już istniejących.
Agata
2019-05-03, 13:48
Dla wielu ludzi zewnętrzne usługi są bardzo korzystne bowiem dość szybko i mobilnie można nawiązać współpracę i ułatwić sobie prowadzenie własnej działalności.
Księgowa
2019-04-19, 08:28
Słowo „outsourcing” oznacza dosłownie „wykorzystanie zasobów z zewnątrz”. W konwencjonalnym znaczeniu jest to transfer pewnych funkcji roboczych do wysoko wykwalifikowanego specjalisty, który nie jest częścią personelu firmy.
Zablokowano
2018-09-19, 11:47
Komentarz został zablokowany przez administratora.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.