!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Czym są wirtualne biura?

15 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 16 głosów

16 głosów

7 komentarzy

Czym są wirtualne biura?
Wirtualne biura w Polsce powstały na wzór tych, które działają od kilku lat w Europie Zachodniej. Ich głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom chcącym rozwijać prowadzoną działalność gospodarczą. Co konkretnie oferują?

Powstanie wirtualnych biur zrewolucjonizowało sposób postrzegania prowadzenia działalności gospodarczej. Pomysłodawcą wirtualnych biur był Ralph Gregory, który zauważył, że część przedsiębiorców nie potrzebuje własnego biura, by prowadzić firmę. Dziś takie podmioty cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród właścicieli małych i średnich podmiotów gospodarczych.

Czym zajmują się wirtualne biura? Najprościej mówiąc, ich działalność jest skoncentrowana na dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań pozwalających na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Podstawowa działalność biur wiązała się z udostępnianiem adresu zainteresowanym podmiotom gospodarczym. Z czasem coraz więcej biur rozszerzyło prowadzoną działalność gospodarczą i dziś oferuje wiele usług.

Co daje wirtualny adres biura?

Współcześnie wirtualne biura działają na terenie całej Polski. Przykładami mogą być: mBiuro Gdańsk działające na terenie Gdańska, HELLO w Katowicach czy Perfect Trade oferujące usługi przedsiębiorcom z Warszawy. Wszystkie one oferują zainteresowanym podmiotom możliwość skorzystania m.in. z prestiżowego adresu – adres biura przedsiębiorca podaje, dokonując rejestracji firmy.

Zalety wirtualnego biura

  • prestiżowy adres firmy
  • redukcja kosztów
  • wirtualny adres korespondencyjny
  • oszczędność czasu
  • obsługa administracyjna 
  • dostęp do sal konferencyjnych

Czy przedsiębiorcy rzeczywiście jest potrzebny prestiżowy adres, by móc prowadzić działalność gospodarczą? Okazuje się, że tak. Specjaliści wskazują, że rośnie liczba osób, które swoją pracę wykonują w domowym zaciszu. Tacy właściciele firm nie zawsze chcą podawać adres będący adresem ich zamieszania. W takim przypadku tanie wirtualne biuro sprawdza się, bo w ten sposób zainteresowany może posługiwać się adresem doskonale znanym przedsiębiorcom i klientom indywidualnych – większość wirtualnych biur wybiera na adres rejestracyjny powszechnie znane ulice.

Dodatkowe usługi wirtualnego biura

Biura wirtualne to podmioty oferujące również możliwość skorzystania przez zainteresowanych z szeregu innych usług. Przykładami są możliwość odciążenia się przez przedsiębiorcę z konieczności odbierania telefonów czy odpowiadania na wiadomości przychodzące na adres poczty elektronicznej firmy, czyli swego rodzaju prowadzenie wirtualnego sekretariatu. Zajęcia takie są najczęściej czasochłonne. Zdecydowana większość przedsiębiorców ma zaś problem z wygospodarowaniem czasu na takie czynności.

 

Video

W zależności od potrzeb przedsiębiorcy, pracownicy wirtualnego biura mogą pomóc również w skanowaniu dokumentów czy nawet prowadzić księgowość lub stworzyć stronę internetową. W praktyce wirtualne biura oferują szeroką paletę usług – każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie, co pozwoli mu sprawniej prowadzić biznes.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Ceny wynajmu wirtualnego adresu zależą od kilku czynników, takich jak miejscowość, prestiż adresu (im lepsza lokalizacja, tym cena może być wyższa), a przede wszystkim zakres świadczonych usług. Większość biur wirtualnych oferuje swoje usługi w kilku pakietach, aby każdy zainteresowany mógł dobrać je do swoich potrzeb. Podawane są zwykle ceny miesięczne pakietu. Najbardziej prestiżowe wirtualne biura w stolicy czy innych dużych miastach, w podstawowym zakresie usług, to koszt ok. 150-200 zł netto miesięcznie. 

Czy wiesz, że...
Najtańsze biura wirtualne proponują ceny już od 30-40 zł miesięcznie. Największe rabaty otrzymuje się przy wynajmie z płatnością
z góry za 1-2 lata.

Wirtualne biuro a coworking

Wirtualne biura zajmują się również wynajmem biurek, wówczas jest to tzw. coworking. Każdy zainteresowany przedsiębiorca, który chciałby pracować w centrum miasta i którego nie stać na wynajem biura, może zdecydować się na takie rozwiązanie. Pozwoli to mu nie tylko pracować w centrum za niewielkie pieniądze i mieć stały wirtualny adres biura, lecz także poznać innych przedsiębiorców.

Zdecydowana większość wirtualnych biur, by oferować konkurencyjne warunki, decyduje się na ciekawe zagospodarowanie oferowanej przestrzeni biurowej. Jest to koniecznością, bo swoje usługi kierują często do osób działających głównie w branży kreatywnej. To także dobry pomysł na wykorzystanie nieużywanych lokali w dobrej lokalizacji. Wielu właścicieli nieruchomości właśnie z tego względu dowiaduje się, jak założyć wirtualne biuro i coworking, aby maksymalnie spożytkować posiadane środki i zasoby.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to udostępniany przez wynajmującego fizyczny adres biura, który przedsiębiorca może wpisać przy rejestracji firmy i korzystać z niego w czasie działalności. Nie wynajmuje on faktycznego lokalu biurowego, ale może otrzymywać na ten adres korespondencję, a także korzystać z usług administracyjnych, takich jak obsługa mailowa, telefoniczna itp.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Wynajem biura wirtualnego opłaca się miesięcznie i są to koszty od 30 do nawet 200 zł co miesiąc. Cena zależy przede wszystkim od usług, jakie wchodzą w skład pakietu oraz lokalizacji adresu.

Podziel się

7 komentarzy

Łukasz Pach

Łukasz Pach

Bardzo popularna forma działania. W wielu miejscowościach można się spotkać z ofertami na ten temat.
Sabina

Sabina

Wiele jest wdać porad tego typu. Dobrze skorzystać wiedzy jak podają ją na tacy.
Zuzanna

Zuzanna

Ja od roku korzystam z możliwości wirtualnego biura i nie wyobrażam sobie innego rodzaju pracy, obsługują moją korespondencję, odbierają za mnie paczki. W cenie pakietu mam, również porady odnośnie prowadzenia mojej firmy, dofinansowań czy obsługę księgowości. Ja wybrałam biuro w Piasecznie, bo wolałam to niż tłuc się w korkach do Warszawy. Dodatkowo znalazłam biuro z przestrzenią coworkingowa, bo czasami potrzebuję spokoju i skupienia, którego nie miałabym w domu.
Irenka

Irenka

Dobrze opisany temat. Ja jeszcze korzystam w swoim sklepie internetowym z dropshippingu. Większość usług pochodzi u mnie z zewnętrznych źródeł i ja sobie to chwalę.
Andrzej

Andrzej

Wirtualne biuro to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Biur wirtualnych jest duża ilość. Warto założyć wirtualne biuro, albo skorzystać z ofert biur już istniejących.
Agata

Agata

Dla wielu ludzi zewnętrzne usługi są bardzo korzystne bowiem dość szybko i mobilnie można nawiązać współpracę i ułatwić sobie prowadzenie własnej działalności.
Księgowa

Księgowa

Słowo „outsourcing” oznacza dosłownie „wykorzystanie zasobów z zewnątrz”. W konwencjonalnym znaczeniu jest to transfer pewnych funkcji roboczych do wysoko wykwalifikowanego specjalisty, który nie jest częścią personelu firmy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.