Praca Operator maszyn

Wyróżnione oferty pracy

Operator maszyn CNC

Timing Sp. z o.o.

  • Opole
Dodana

Operator maszyn spawalniczych [ko]

SGP APT Sp. z o.o.

  • Ciechanów
Dodana

Operator maszyn

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Gdynia
Dodana
Dodana

Praca alert - powiadomienia

Oferty pracy Zawęź wyniki Znaleźliśmy 869 ofert pracy

Oferty pracy operator maszyn w miastach

Zawód operator maszyn w województwach

Popularne zapytania

Praca zawód operator maszyn

Zawód operatora maszyn

Operatorzy maszyn pracują głównie z ciężkimi maszynami. Pomagają w instalacji sprzętu i pomagają utrzymać go, przeprowadzając okresowe testy i naprawy. Operatorzy maszyn mogą pracować z urządzeniami sterowanymi komputerowo lub z urządzeniami mechanicznymi. Instalują swoje maszyny, obsługują je w celu wspomagania procesów w zakładzie i przeprowadzają rutynowe kontrole konserwacyjne. Są zmotywowanymi pracownikami zespołowymi, którzy mają umiejętności w zakresie komputerów i mechaniki. Operatorzy maszyn produkcyjnych są ważnym elementem procesu produkcyjnego. Operatorzy maszyn produkcyjnych (zwani czasem operatorami produkcyjnymi) to budowniczowie, fabrykanci, mechanicy, rzemieślnicy i konserwatorzy. Operatorzy maszyn zapewniają, że ich maszyny pracują z pełną wydajnością, są zaopatrzone w niezbędne materiały i są dobrze utrzymane.

Operator maszyn jest odpowiedzialny za pracę z ciężkimi maszynami, dzięki czemu firmy mogą skutecznie produkować i dystrybuować towary. Specjaliści ci tworzą maszyny do rozpoczęcia cyklu produkcyjnego, obsługują i nadzorują sprzęt, testują maszyny, aby upewnić się, że działają płynnie, dostarczają surowce do półautomatycznych maszyn i przestrzegają przepisów BHP. Operatorzy maszyn muszą być skrupulatnymi, wykwalifikowanymi osobami, które mogą bezpośrednio przyczynić się do sukcesu produktu firmy.

Jak zostać operatorem maszyn?

Operatorzy maszyn instalują, konserwują i obsługują maszyny. Muszą dobrze rozumieć maszyny, z którymi pracują. Dogłębne szkolenie może być wymagane w celu przygotowania operatora maszyny do codziennych obowiązków. Operatorzy maszyn mogą pracować z urządzeniami mechanicznymi lub sterowanymi komputerowo. Muszą być technicznie nastawieni i umieć właściwie wykorzystywać narzędzia i maszyny. Ponieważ mogą pojawić się problemy z maszynami, operatorzy maszyn muszą być w stanie analizować sytuacje i znajdować rozwiązania. Kandydaci na to stanowisko powinni być szczegółowo zorientowani i chętni do nauki. Operatorzy maszyn powinni umieć postępować zgodnie z instrukcjami, współpracować z innymi i zapewnić, że przestrzegane są wszystkie przepisy bezpieczeństwa. Obowiązki i warunki pracy różnią się w zależności od branży i funkcji pracy. Operatorzy maszyn mogą pracować na zewnątrz lub w pomieszczeniach i pracować dla pojedynczej firmy, lub na podstawie umowy zlecenie. Oferty pracy są ogłaszane online i przez agencje pracy oraz wyspecjalizowane agencje rekrutacyjne.

Operator maszyn - wymagania

Operator maszyn będzie odpowiedzialny za wykonywanie różnych zadań związanych z konfigurowaniem, obsługiwaniem, monitorowaniem, rozwiązywaniem problemów i przeprowadzaniem konserwacji zapobiegawczej na przydzielonych maszynach. Operator maszyn będzie również odpowiedzialny za kontrolę części zgodnie ze specyfikacjami i dokonywanie korekt lub zmian narzędzi, w zależności od potrzeb, w celu zachowania specyfikacji jakości. Konfiguruje i obsługuje maszynę produkcyjną zgodnie z ustalonymi procedurami i wytycznymi. Odczytuje i interpretuje schematy i diagramy, aby wybrać, ustawić i zabezpieczyć maszyny. Dostosowuje ustawienia maszyny w celu dokładnego wykonania zadań, zgodnie ze specyfikacjami i we właściwym czasie.

Obowiązki operatora Maszyn:

  • Pomoc w instalacji, konserwacji i naprawie maszyn.
  • Obsługa narzędzi, aby wspomóc proces produkcyjny.
  • Wykonywanie okresowych kontroli sprzętu i rozwiązywanie wykrytych problemów.
  • Współpraca z innymi, aby upewnić się, że sprzęt działa prawidłowo.
  • Przestrzeganie i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w firmie.

Wymagania dla operatorów maszyn:

  • Dyplom ukończenia szkoły średniej / kursy.
  • Wskazana dodatkowa edukacja i doświadczenie.
  • Umiejętności z zakresu matematyki, rozwiązywania problemów, komputerów i mechaniki.
  • Dbałość o szczegóły.
  • Umiejętność pracy i dobra komunikacja z innymi.
  • Biegła znajomość narzędzi ręcznych.
  • Gotowość do wykonywania powtarzalnych zadań przez dłuższy czas.

Znajomość bezpiecznych standardów obsługi maszyn, sprawność fizyczna, zdolność techniczna, zrozumienie przestrzenne, dobra koordynacja, umiejętność odczytywania schematów produkcyjnych jest konieczna, umiejętność utrzymywania maszyn, możliwość wykonywania małych lub średnich napraw maszyn, doświadczenie w pracy z wymienionymi maszynami, specjalistyczne szkolenia z wymienionymi maszynami, certyfikacja w obsłudze wspomnianej maszyny zwykle wymagana, doświadczenie i posiadanie odpowiednich uprawnień jest na ogół ważniejsze niż wykształcenie wyższe. Istnieje wiele innych możliwości dostępnych dla absolwentów kierunków inżynieryjnych w przemyśle wytwórczym, w tym ról takich jak technolog pakowania, inżynier utrzymania ruchu, inżynier produkcji, inżynier materiałowy i inżynier mechanik. Operatorzy maszyn mogą pracować na wielu różnych maszynach lub specjalizować się na jednej złożonej maszynie. Żeby osiągnąć sukces, operatorzy maszyn potrzebują wielu lat doświadczenia i muszą wykazać się umiejętnościami matematycznymi, rozwiązywania problemów i umiejętności obsługi komputera.

Ile zarabia operator maszyn?

Operator maszyn może liczyć na średnie zarobki 2810 złotych brutto na miesiąc. Wynika to z ankiety przeprowadzonej w Internecie. Jest to tzw. mediana wynagrodzenia całkowitego w kwocie brutto. Połowa ankietowanych pracowników zarabia od 3180 do 4670 PLN. 1/4 pracowników zarabia także więcej. Wpływ na wynagrodzenia ma wielkość firmy i jej kapitał, region działalności oraz umiejętności, doświadczenie i staż pracownika.