!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Praca tymczasowa - więcej agencji, lepsze warunki

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 23 głosy

23 głosy

7 komentarzy

Praca tymczasowa - więcej agencji, lepsze warunki
Poszukiwanie pracy to żmudne zajęcie, które nie zawsze kończy się powodzeniem. Jeżeli nie możesz znaleźć pracy, to rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy agencji pracy. Ponieważ takich podmiotów na rynku działa coraz więcej, możesz liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Agencje pracy tymczasowej to podmioty, których działalność została uregulowana przez polskiego ustawodawcę w kilku aktach prawnych, np. ustawie z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych czy Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 stycznia 2009 r. w sprawie agencji zatrudnienia. Na czym polega działalność tych podmiotów? Na co może liczyć osoba, która udaje się do agencji, bo chce podjąć pracę?


Gdy nie możesz znaleźć zatrudnienia…

…nawiązanie współpracy z agencją pracy tymczasowej może być dobrym rozwiązaniem. Pracownicy agencji nie tylko otrzymują codziennie oferty pracy od pracodawców, lecz także zatrudniają doradców zawodowych i tworzą profile zawodowe osobom zainteresowanym zatrudnieniem. Jeżeli aktualnie nie ma dla ciebie pracy, to telefon może zadzwonić po kilku tygodniach – wtedy, gdy pojawi się interesująca cię oferta pracy.

Bazy tworzone przez agencje pracy tymczasowej są o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozwalają na szybkie znalezienie pracownika zainteresowanego podjęciem pracy na danym stanowisku. Ponieważ takich podmiotów na rynku przybywa, coraz częściej muszą one konkurować z pozostałymi agencjami. W praktyce korzysta osoba zainteresowana znalezieniem posady – może przebierać w ofertach i wybrać tę agencję, która proponuje lepsze warunki zatrudnienia czy płacy.


Rozwiązanie dla osób zainteresowanych pracą w niepełnym wymiarze

Nie każda osoba poszukująca zatrudnienia jest zainteresowana pracą w pełnym wymiarze godzin. Zdarza się, że pracownik szuka stanowisk, na których nie będzie pracował przez 40 godzin tygodniowo, ale o połowę mniej, czyli 20 godzin. Przykładem są choćby studenci, którzy muszą pogodzić pracę z nauką.

Agencje pracy tymczasowej często rekrutują dla dużych firm, w których wciąż są potrzebni pracownicy. Najczęściej mowa o przedsiębiorstwach oferujących pracę fizyczną, np. sklepach wielopowierzchniowych, magazynach czy halach produkcyjnych. Rotacja w takich miejscach jest spora, a to oznacza, że o pracę wcale nie jest trudno.
 

Czasem możliwe jest negocjowanie warunków

Pojawianie się konkurencyjnych agencji pracy tymczasowej na rynku sprawia, że podmioty już działające muszą oferować każdej ze stron – pracodawcom i pracownikom – atrakcyjne warunki. Osoby poszukujące zatrudnienia coraz częściej mają możliwość negocjowania wynagrodzenia za godzinę pracy. Rozwiązanie to nie dotyczy jednak wszystkich pracowników – głównie tych, którzy posiadają konkretny fach w ręku.

Negocjowanie warunków zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej jest możliwe nie tylko z uwagi na konkurencję na rynku. Coraz częściej agencje chcą się specjalizować i przeprowadzać rekrutację nie tylko z myślą o pracodawcach poszukujących pracowników fizycznych. Na rynku istnieją podmioty zajmujące się np. poszukiwaniem i zatrudnianiem inżynierów. W ich przypadku możliwość negocjowania warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia przez pracowników jest wabikiem mającym przyciągnąć jak największą grupę zainteresowanych.

To może Cię również zainteresować

Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

Podziel się

7 komentarzy

Fiodo

Fiodo

Im więcej konkurencji tym lepiej dla pracownika szukającego pracę, gorzej jeżeli takie oferty u nich się powielają.
Zeus

Zeus

Jak wszędzie agencje także konkurują o dobrych pracowników. Najważniejsze mieć dobre cv.
Norbert

Norbert

Wydaje mi się, że konkurencja zawsze ma wpływ na jakość usług. To samo dotyczy usług realizowanych przez agencje pracy.
irek

irek

Warto jeśli się pragnie popracować np. poza granicami naszego kraju - skorzystać z ofert agencji pracy tymczasowej. Wtedy zagwarantowana jest praca... Ile już osób się nabrało, jak z ogłoszeń skorzystało, aby zarobić....
Dominik

Dominik

W przypadku wyjazdu za granicę, niezależnie lub za pośrednictwem Agencji, zawsze zbieraj niezbędne informacje o miejscu zatrudnienia, obowiązującym prawie, kulturze i wartościach.
Fasla

Fasla

Wielu obiecano atrakcyjne miejsca pracy, ale po dotarciu do obcego kraju, zmuszeni do pracy fizycznej, prac domowych / rolnych, konfiskaty paszportów, niskich wynagrodzeń wypłacanych i traktowanych jako nieludzcy niewolnicy.
piramida

piramida

Wiele firm szuka ludzi do pracy sezonowej, tymczasowej, na pół etatu itp. W tutejszych agencjach działających u nas w Koszalinie jest możliwość wybierania i aplikowania na taki oferty.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.