Twoje wsparcie w rekrutacji

Workplace - czyli Facebook, z którego będziesz mógł korzystać w pracy

Workplace - czyli Facebook, z którego będziesz mógł korzystać w pracy
Twój szef miał nietęgą minę, gdy w godzinach pracy korzystałeś z Facebooka? Teraz może to się zmienić, bo firmy mają już dostęp do Workplace. Jak sądzą niektórzy, aplikacja zagrozić dotychczasowej popularności Slacka.

Aby zminimalizować obieg dokumentów w wersji papierowej, szybko wydawać polecenia grupom pracowników, usprawniając tym samym pracę oraz komunikację, firmy korzystają z nowoczesnych aplikacji pozwalających zarządzać projektami. Od niedawna mają możliwość skorzystać z Workplace, czyli nowego produktu prosto od Marka Zuckerberga.


Facebook Workplace – jak to działa?

Użytkownicy Facebooka nie będą mieć problemu, aby w codziennej pracy korzystać z aplikacji Facebook Workplace, bo ta wyglądem przypomina najpopularniejszą platformę pozwalającą na komunikowanie się ze znajomymi. Różnica sprowadza się do tego, że użytkownik może kontaktować się wyłącznie ze współpracownikami, również wyłącznie do ich użytku jest przeznaczona tablica.

Jeżeli chodzi o możliwości aplikacji, to są one bardzo szerokie. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą się nie tylko kontaktować i wymieniać informacjami – możliwe jest skorzystanie m.in. z wideo na żywo. Atutem, który również warto podkreślić, jest możliwość zintegrowania z aplikacją innych programów. W rezultacie wszystkie dane dotyczące projektu mogą być przechowywane w jednym miejscu. Jako osoba pracująca w grupie, z pewnością masz świadomość, jak takie rozwiązanie ułatwia codzienną pracę. Czytaj także: 5 pomysłów na promocję małej firmy w Katowicach

facebook - workplace, screen

 

źródło: workplace.fb.com 


Konkurencja dla Slacka?

Programów pozwalających usprawnić komunikację i pracę w firmie jest wiele. Dotychczas jednym z najpopularniejszych był Slack. Pracownicy, których przełożeni zdecydowali się właśnie na ten program, podkreślali, że atutem jest intuicyjna obsługa, możliwość uporządkowania informacji na temat projektu i oczywiście bycie w stałym kontakcie ze współpracownikami. Mimo wielu zalet, program słono kosztuje – 7 dolarów miesięcznie od użytkownika. Dla firm zatrudniających kilkadziesiąt osób to spory wydatek w skali zarówno miesiąca, jak i roku. I właśnie w tym kontekście mówi się, że Facebook Workplace jest poważną konkurencją dla Slacka.

Facebook Workplace zapewnia użytkownikom podobną funkcjonalność do Slacka. Jest przy tym tańszy, bo opłata za konto jest niższa – wynosi 3 dolary miesięcznie. Dodatkowym rozwiązaniem wdrożonym przez twórców programu jest to, że właściciel firmy, który zdecyduje sią korzystać z Workplace, zapłaci wyłącznie za aktywne w danym miesiącu konta. Takie rozwiązanie jest rzadko spotykane na rynku. Na dodatkowe ulgi mogą liczyć przedsiębiorstwa zatrudniające tysiące pracowników – w ich przypadku rachunek za korzystanie z Facebook Workplace będzie niższy, bo opłaca za jedno aktywne konto będzie wynosić od 1 do 2 dolarów miesięcznie (w zależności od ilości aktywnych kont).

To Cię powinno też zainteresować: Motywowanie pracowników - dlaczego warto to robić?

slack - narzędzie do komunikacji, screen

źródło: slack.com/is


Czy Facebook Workplace zdobędzie popularność?

Poza ceną, na korzyść aplikacji Workplace przemawia również fakt, że media społecznościowe cieszą się niezwykłą popularnością na cały świecie. Znane interfejs i rozwiązania zastosowane w przypadku Facebooka, zostały wykorzystany przy pracach nad Workplace. Rezultat? Osoby decyzyjne w firmach i sami pracownicy mogą być zainteresowani przetestowaniem aplikacji. Z drugiej jednak strony nie można zapomnieć o czynniku, jakim jest przyzwyczajenie. Gdy korzystamy już z jednego programu, często trudno nam przestawić się na inny. Dlaczego też odpowiedź na pytanie, czy Facebook Workplace rzeczywiście zdobędzie popularność, poznamy dopiero za jakiś czas. Warto zapoznać się także z artykułem: 7 pierwszych prac inspirujących osób ze Śląska

Oceń ten wpis
Workplace - czyli Facebook, z którego będziesz mógł korzystać w pracy
Ocena: 4.0, liczba głosów: 8

Opinie

Janusz
2019-05-21, 14:03
Facebook, z którego będę mógł korzystać w pracy. Fajnie. Facebook Workplace z tego korzystam.
Izabela Kania
2019-05-07, 17:36
Wiele firm różne tablice posiada gdzie jakby jest komunikator i inne narzędzia do pracy, z jakich także w jakiejś tam formie można to wykorzystywać do celów społecznych wewnątrz firmy.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.