Twoje wsparcie w rekrutacji

Coworking - ile kosztuje wynajęcie biurka?

Coworking - ile kosztuje wynajęcie biurka?
W większych miastach Polski nie brakuje biur coworkingowych. Przeciwnie – coraz silniejsza konkurencja sprawia, że właściciele takich przestrzeni muszą zapewnić zainteresowanym naprawdę komfortowe warunki pracy. Jako osoba chcąca wynająć biurko na godziny lub cały miesiąc, powinieneś zorientować się w ofercie biur działających w twoim mieście. Z jakimi kosztami musisz się liczyć? Okazuje się, że te zależą od wielu czynników.

Biurko czy biuro?

Właściciele przestrzeni coworkingowych bardzo dynamicznie reagują na potrzeby przedsiębiorców. Z tego względu zainteresowani mogą wynająć tylko biurko, mogą również otrzymać do swojej dyspozycji niewielkie, kompleksowo wyposażone biuro. Drugie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku właścicieli niewielkich firm. W takiej sytuacji wynajem wydzielonej przestrzeni w biurze coworkingowym jest tańszym rozwiązaniem niż wynajem całego biura, może również rozwiązać chwilowe problemy finansowe firmy. Skoro można zaoszczędzić, to po co przepłacać?

Ceny wynajmu za metr kwadratowy są bardzo zróżnicowane. W zależności od adresu, za miesiąc trzeba zapłacić od 200 do 600 zł za biuro. Droższe jest wynajęcie wydzielonej przestrzeni – ceny zaczynają się od ok. 400 zł (przykładowe oferty cenowe znajdziesz tutaj: Biurco.pl, Clockwork.com.pl czy Sobusy.pl).

 

Zwróć uwagę na to, co dostajesz

Wynajem biurka w przestrzeni coworkingowej to tańsze rozwiązanie niż wynajem biura. Nie oznacza to jednak, że nie musisz zwrócić uwagi na to, co dostajesz w cenie.

Przeciwnie, duża konkurencja na rynku sprawia, że właściciele biur coworkingowych starają się zapewnić swoim klientom jak najlepsze warunki pracy. Standardem jest utrzymywanie sekretariatu.Osoby zatrudnione w takim są w stanie pomóc rozwiązać każdy problem, często zajmują się również obsługą concierge. Znaczenie ma również pomoc techniczna – najlepiej, aby biuro coworkingowe zatrudniało osobę, która będzie w stanie rozwiązań problemy techniczne wówczas, gdy się one pojawią.

To Cię powinno też zainteresować: Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Cena wynajmu biurka jest uzależniona również od sprzętu, do którego dostęp otrzymują zainteresowani. Warto zatem zorientować się, co konkretnie w tej kwestii oferuje biuro coworkingowe. Poza drukarką, na jego wyposażeniu może być kserokopiarka, tablety czy skanery. Nie brakuje takich przestrzeni coworkingowych, które zostały zaprojektowane z myślą o projektantach czy architektach, czyli posiadają na stanie ogromne biurka.
 

Coś dla małych firm, coś dla dużych firm

Być może dziś twoja firma jest niewielka lub nawet pracujesz jako freelancer. Pamiętaj jednak, że sytuacja ta może zmienić się w każdej chwili. Dobrze zatem, abyś sprawdził, czy wybrane przez ciebie biuro coworkingowe oferuje również sale konferencyjne lub wydzielone przestrzenie, w których można porozmawiać z potencjalnym klientem. Zwróć też uwagę, czy za korzystanie z nich będziesz musiał zapłacić dodatkowo, czy też cena za to jest już wliczona w miesięczną opłatę.

Chcąc wybrać dobrze biuro coworkingowe, musisz zwrócić uwagę na cenę, ale jednocześnie porównać, co konkretnie za nią otrzymujesz. Kierując się tylko wysokością opłat, nie uda ci się wybrać najlepszej oferty. Pamiętaj też, że takie rozwiązanie jest tańsze niż wynajem biura. W przypadku wynajmu przestrzeni coworkingowej odchodzi ci bowiem m.in. znalezienie firmy sprzątającej, która zadba o czystość w biurze.

Oceń ten wpis
Coworking - ile kosztuje wynajęcie biurka?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 6

Opinie

Daria Geminska
2019-12-06, 11:44
W dużych miastach coraz częściej są takie możliwości. Jak pokazują przykłady w wielu przypadkach jest to bardzo opłacalna opcja dla przedsiębiorców mini.
Sylwia Sarna
2019-05-25, 07:39
Biur coworkingowych stale jest coraz większa ilość. Przy wyborze biura coworkingowego należy zwrócić uwagę na cenę. Można też wynająć tylko biurko i to rozwiązanie o wiele tańsze. Biurko czy biuro - wybór zależy od Was.
Kolendra
2019-05-03, 12:19
To dobra sprawa dla wszystkich, którzy chcą np. organizować spotkania biznesowe lub nie potrafią się zmotywować do pracowania codziennie we włąsnym mieszkaniu. Same plusy.
Lemur
2019-04-18, 18:42
Biznes bez inwestycji w odsprzedaż towarów, które mogą być poszukiwane przez innych ludzi, jest prawdopodobnie u szczytu popularności. Coworking fajna sprawa jak wiedzę.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.