!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Top 3 powody, dla których warto założyć firmę

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy

Top 3 powody, dla których warto założyć firmę
Praca na etacie może być satysfakcjonująca. Nawet jeżeli nie pozwala na realizowanie marzeń, to z pewnością można powiedzieć, że daje pracownikowi poczucie stabilności. Powodów, by założyć własną firmę, jest jednak wiele.

Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą być pewne, że czeka na nie wyzwanie. Obowiązków będzie więcej, a dzień pracy nie skończy się po tradycyjnych 8 godzinach. W zamian można jednak otrzymać całkiem sporo. Co konkretnie? Oto 3 powody, dla których warto rozważyć założenie własnej firmy.

Czytaj także: Jaką pieczątkę wybrać, prowadząc firmę?
 

1. Nowa perspektywa, nowe możliwości 

Założenie firmy to nowe możliwości. Wyzwanie polega na konieczności zorganizowania sobie swojego stanowiska pracy, przyjęcia do firmy pierwszych pracowników czy też znalezienia kontrahentów. Dla większości początkujących przedsiębiorców to pewna próba sił, która jednak pozwala na rozwój zawodowy.

Gdy firma rozpoczyna działalność, konieczne jest odnalezienie się w gąszczu przepisów lub znalezienie solidnego biura rachunkowego, które wspomoże funkcjonowanie firmy od zaplecza. Budowanie nowego przedsiębiorstwa, choć żmudne, może przynieść wymierne efekty. Włożona praca zwraca się – przedsiębiorca po kilku latach może być dumny z tego, co udało mu się osiągnąć.

 

2. Elastyczny czas pracy

Prowadzenie firmy to konieczność zapanowania nad swoimi godzinami pracy. Pokusa, by nie tylko weekendy zrobić sobie wolne, może być duża. Dobra organizacja to podstawa. Większość osób ma z tym na początku ogromny problem. Pomóc może m.in. wynajęcie biura. Choć przedsiębiorcy działający w branży usługowej mogą wykonywać część pracy w domu, to w praktyce takie rozwiązanie rzadko kiedy się sprawdza. Najlepiej od samego początku postawić grubą linię między życiem rodzinnym a zawodowym.

Opanowanie czasu pracy oznacza tyle, że przedsiębiorca może pracować nie co najmniej 8 godzin dziennie, ale np. 3–4 i to wykonując całą pracę przypadająca na wskazany dzień. Dojście do takiej wprawy może jednak trochę potrwać. Początkowo trzeba będzie poświęcić znacznie więcej czasu na pracę, ale efekt powinien być zadowalający.

 

3. Nieograniczone możliwości zarobkowe

Praca na etacie ma poważne ograniczenie, gdy mowa o zarobkach. Większość pracowników może liczyć wyłącznie na stałe wynagrodzenie, część dodatkowo na premię. Podwyżka? Owszem, ale najczęściej tylko dla nielicznych. Wyższa pensja nie musi być przy tym przyznawana cyklicznie, co oznacza, że za każdym razem pracownik musi przygotować się na trudną rozmowę ze swoim przełożonym.

W przypadku prowadzenia firmy możliwości zarobkowe właściciela prezentują się zupełnie inaczej. Jego wynagrodzenie zależy wyłącznie od włożonej pracy. Jeżeli przygotuje się do rozmów z kontrahentami, to może wynegocjować taką stawkę, która będzie dla niego satysfakcjonująca. I o tym aspekcie prowadzenia firmy warto pamiętać. Materialne zabezpieczenie jest bowiem równie istotne, jak zadowolenie z kwoty zgromadzonej na rachunku bankowym.

Podziel się

6 komentarzy

Julia Socha

Julia Socha

Powodów na tak i nie jest wiele. Niezależność jest jednak kluczowa i jeżeli dobre wiatry będą to sukces będzie smakował jeszcze lepiej.
Dorian

Dorian

Kiedy zaczynasz działalność gospodarczą, musisz zostać ekspertem w swojej branży, produktach i usługach, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Rozmus

Rozmus

Istnieje wiele powodów, dla których pomysł założenia małej firmy jest atrakcyjny dla ludzi. Oczywiście nie jest to dla każdego, ale wielu wykorzysta powyższe pomysły.
moja firma kapituluje

moja firma kapituluje

Warto założyć taką firmę i to taką, która przyniesie zysk. Na pewno ma ona zalety i wady. O wadach lepiej nie wspominać. Na pewno zaletami własnej firmy jest to, że w takiej firmie jest elastyczny czas pracy, można zarobić dużo, ale do pracy należy solidnie si zabrać.
Andrzej

Andrzej

Jeżeli są pieniądze i pomysł oraz dobrze się ktoś wbije w niszę tego fajna rzecz. Trzeba tylko przemyśleć czy takie działanie będzie korzystne czy też nie w tym zakresie.
Marika

Marika

Możesz rozpocząć działalność od podstaw, ponieważ inni to robią. Czy uważasz, że tylko wielcy biznesowi oligarchowie lub geniusze z czerwonymi dyplomami prowadzą działalność w kraju?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.