!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Agencja pracy. Czy warto szukać tam zatrudnienia?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 25 głosów

25 głosów

8 komentarzy

Agencja pracy. Czy warto szukać tam zatrudnienia?
Na rynku funkcjonuje ich całkiem sporo. Agencje pracy, bo o nich mowa, to podmioty, których działalność jest ukierunkowana na pomoc bezrobotnym i pracodawcom poszukującym pracowników. Czy warto szukać pracy przez agencję pracy?

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby bezrobotne, które poszukiwały zatrudnienia były zdane na tablicę ogłoszeń w urzędzie pracy lub na samodzielne poszukiwanie zatrudnienia. Dziś sytuacja wygląda inaczej, bo na rynku prężnie działają również agencje pracy. To podmioty zatrudniające m.in. doradców zawodowych.

Czy poszukiwanie pracy przez agencję pracy jest dobrym rozwiązaniem? Ponieważ z usług takich podmiotów korzysta coraz więcej firm, zdecydowanie się na współpracę pozwala na zwiększenie szans na zdobycie intratnej posady. Nad takim rozwiązaniem powinni zastanowić się wszyscy zainteresowani znalezieniem pracy, tym bardziej, że mogli – w odpowiedzi na ogłoszenie, które ukazało się np. na portalu ogłoszeniowym – wysyłać dokumenty aplikacyjne właśnie do agencji pracy.


Potężna baza ogłoszeń

Wiele firm ceni sobie współpracę z agencjami pracy, bo dzięki takiej nie muszą samodzielnie prowadzić rekrutacji. To jeden z głównych powodów, dla których osoby zainteresowane znalezieniem zatrudnienia powinny pomyśleć o zainteresowaniu się ogłoszeniami, którymi dysponują agencje. Takie podmioty współpracują z wieloma firmami, co oznacza, że w praktyce każdego dnia pojawiają się u nich nowe oferty pracy.

Duża baza ogłoszeń to z całą pewnością jeden z największych atutów agencji pracy. Nie bez znaczenia jest również różnorodność ofert. Większość agencji nie specjalizuje się w jednej branży, lecz jest ukierunkowana na współpracę z firmami działającymi w różnych branżach. W efekcie mogą oni pomóc wielu bezrobotnym.


Doradca zawodowy, który pomoże

Agencje pracy najczęściej zatrudniają specjalistów, czyli doradców zawodowych. Rozwiązanie to przynosi konkretne efekty, bo ekspert jest w stanie nie tylko określić, czy pracownik posiada predyspozycje, które pozwolą mu na spełnienie się na danym stanowisku, lecz także sporządzić opinię dla klienta – pracodawcy poszukującego pracownika.

Z punktu widzenia osób poszukujących posady rozmowa z doradcą zawodowym jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Może on nie tylko pomóc wskazać mocne i słabe strony, lecz także przygotować do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. W praktyce skorzystanie z usług agencji może oznaczać zarówno lepsze poznanie siebie, jak i znalezienie atrakcyjnej posady.


Bezpłatna i profesjonalna pomoc

Jest jeszcze jeden powód, dla którego osoby poszukujące zatrudnienia powinny pomyśleć o skierowaniu swoich kroków właśnie do agencji pracy. Takie podmioty nie pobierają od osób poszukujących zatrudnienia opłat. W praktyce bezrobotny może korzystać z ich zasobów, może również przygotować się na spotkanie z pracodawcą.

Z bezpłatnych porad mogą skorzystać zarówno te osoby, które poszukują zatrudnienia w kraju, jak i te, które chcą wyjechać do pracy za granicę. W każdym przypadku biuro nie pobiera dodatkowych opłat, chyba że np. organizuje transport. Wówczas jednak osoba poszukująca zatrudnienia ma wybór – może z niego skorzystać, może też sama znaleźć transport.

To może Cię również zainteresować

Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

Podziel się

8 komentarzy

andrzej

andrzej

Współpraca z agencją rekrutacyjną może być korzystna zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Warto myślę nie pomijać tej opcji by znaleźć dla siebie pracę.
estella

estella

JA jestem zdania iż szukając pracy wszystkie drogi do jej znalezienia mają znaczenie. To samo dotyczy agencji.
pracownica bezr.

pracownica bezr.

Agencja pracy. Czy warto szukać tam zatrudnienia? Warto szukać w agencji pracy zatrudnienia. Po to one powstały. Swoją drogą też warto szukać pracy przeglądając ogłoszenia różne m.in. w internecie...
Natasha

Natasha

Jeżeli sprawdzę się w pracy zdobytej przez taką agencję to otrzymam z czasem zatrudnienie bezpośrednio w firmie więcej jest to z pewnością bardzo korzystne rozwiązanie.
Andzia

Andzia

Agencje pracy zatrudniają fachowców i dlatego poszukujacy pracy, jak i pracodawcy - powinni z usług takich agencji korzystać.
knd1956

knd1956

Agencje pracy pracują dla kilku firm jednocześnie, co oznacza, że ​​mają kilka stanowisk w ofercie. Jeśli twój profil pasuje do szeregu tych ofert pracy, współpraca z agencją pozwala na ubieganie się o wszystkie z nich jednocześnie, znacznie zwiększając szanse na sukces.
Tosemja

Tosemja

Niektóre agencje pośrednictwa pracy zbierają pieniądze, powiedzmy 50% miesięcznej pensji lub jakiejkolwiek wcześniej ustalonej kwoty od kandydatów, ale odbywa się to dopiero po przystąpieniu do pracy i pobraniu pierwszej pensji.
Utopia

Utopia

Wiem, że jak nie ma pracy to każda forma zatrudnienia ma znaczenie. Jak szukałam pracy to korzystałam z każdej formy i ogłoszeń na stronie internetowej agencji i nie tylko.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.