Twoje wsparcie w rekrutacji

Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?

Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?
Większość pracowników nie wyobraża sobie bez niego dnia. Nosimy go w torebce, teczce lub korzystamy z tego, który jest dostępny w smartfonie. Kalendarz, bo o nim mowa, to produkt ułatwiający organizację.

Im jesteśmy starsi, tym więcej przybywa nam obowiązków. Szczytowym momentem, gdy trzeba pamiętać o wielu rzeczach jednocześnie, jest chwila podjęcia pracy. Właśnie wówczas większość z nas ma problem ze zorganizowaniem się. Bo poza rodzinnymi obowiązkami, musimy pamiętać również o spotkaniach z klientami czy wykonywaniu kolejnych zadań. W takiej sytuacji kalendarz się po prostu sprawdza, choć jego wybór wcale nie jest prosty i oczywisty.

Początkowo pracownicy mogli wybierać wyłącznie w papierowych produktach, różniących się najczęściej okładką. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, a tradycyjne kalendarze mają konkurencję w postaci tych on-line. Wybór należy do pracownika, by jednak zdecydować dobrze, warto przeanalizować zarówno zalety, jak i wady każdego rozwiązania.


Zawsze przy sobie

Kalendarz jest jedną z niewielu rzeczy, którą powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Gdy mowa o takich, z których można korzystać np. na smartfonie, z mobilnością nie ma większego problemu. W przypadku kalendarzy tradycyjnych również, choć tu znaczenie może mieć to, jaki format wybierze osoba zainteresowana. Tygodniowe są dość ciężkie i nieporęczne. Zakupienie kalendarza mniejszego i lżejszego może z kolei spowodować, że nie wszystkie notatki będzie można w nim zmieścić.

To Cię powinno też zainteresować: Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Posiadanie kalendarza zawsze przy sobie jest koniecznością, bo tylko systematyczne zapisywanie nadaje mu sens bytu. Gdy użytkownik zaprzestaje robienia notatek, musi liczyć się z tym, że w konsekwencji będzie zapominał o wielu szczegółach. To, zwłaszcza w życiu zawodowym, może skończyć się szeregiem problemów.


Zalety kalendarza tradycyjnego

Kalendarz tradycyjny jest niezawodny – dostęp do niego ma się niezależnie od dostępności sieci. Z drugiej jednak strony, nie każda osoba zainteresowana posiadaniem i prowadzeniem kalendarza musi być zadowolona z konieczności ręcznego wykonywania notatek. To szczególnie uciążliwe dla tych pracowników, którzy na co dzień pracują przy komputerze.

Korzystanie z kalendarza tradycyjnego jest dedykowane głównie tym osobom, które zawsze mają przy sobie długopis, a ręcznego sporządzania notatek nie uważają za marnowanie czasu.


Kiedy sięgnąć po kalendarz on-line?

Poza tradycyjnymi kalendarzami, użytkownik może zdecydować się również na korzystanie z kalendarza on-line. Główną zaletą takich jest niemożność ich zgubienia i nieograniczona przestrzeń. W praktyce oznacza to, że nie zabraknie miejsca na notatki, niezależnie od tego, jak długie one będą. Sięgając po taki kalendarz można także ustawiać przypomnienia. W praktyce nie zawsze nawet trzeba przeglądać wpisy – o ważnych rzeczach przypominać może sama aplikacja.


Niezależnie od wyboru

Czy zdecydujesz się na prowadzenie tradycyjnego kalendarza, czy też postanowisz, że będzie użytkować kalendarz on-line, musisz pamiętać o tym, że korzystanie z takiego to sztuka. Liczy się systematyczność. A tego należy się nauczyć – początki współpracy z kalendarzem wcale nie muszą należeć do łatwych. Trud z całą pewnością zostanie wynagrodzony.

Oceń ten wpis
Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 29

Zobacz inne porady

Opinie

Felek
2019-05-21, 19:09
Zeryx dobrze napisał. Ja nie mam żądnego, ale kupię chyba kalendarz tradycyjny.
Zeryx
2019-05-07, 19:04
Jednak i tak dobrym rozwiązaniem jest posiadanie jednego i drugiego. W elektronicznym mogą być dobre jakieś powiadomienia i to może być na kompie bardzo dobre.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.