Twoje wsparcie w rekrutacji

Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?

Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?
Większość pracowników nie wyobraża sobie bez niego dnia. Nosimy go w torebce, teczce lub korzystamy z tego, który jest dostępny w smartfonie. Kalendarz, bo o nim mowa, to produkt ułatwiający organizację.

Im jesteśmy starsi, tym więcej przybywa nam obowiązków. Szczytowym momentem, gdy trzeba pamiętać o wielu rzeczach jednocześnie, jest chwila podjęcia pracy. Właśnie wówczas większość z nas ma problem ze zorganizowaniem się. Bo poza rodzinnymi obowiązkami musimy pamiętać również o spotkaniach z klientami czy wykonywaniu kolejnych zadań. W takiej sytuacji kalendarz się po prostu sprawdza, choć jego wybór wcale nie jest prosty i oczywisty.

Początkowo pracownicy mogli wybierać wyłącznie w papierowych produktach, różniących się najczęściej okładką. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, a tradycyjne kalendarze mają konkurencję w postaci tych on-line. Wybór należy do pracownika, by jednak zdecydować dobrze, warto przeanalizować zarówno zalety, jak i wady każdego rozwiązania.

Zawsze przy sobie

Kalendarz pracowniczy jest jedną z niewielu rzeczy, którą powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Gdy mowa o takich, z których można korzystać np. na smartfonie, z mobilnością nie ma większego problemu. W przypadku kalendarzy tradycyjnych również, choć tu znaczenie może mieć to, jaki format wybierze osoba zainteresowana. Tygodniowe są dość ciężkie i nieporęczne. Zakupienie kalendarza mniejszego i lżejszego może z kolei spowodować, że nie wszystkie notatki będzie można w nim zmieścić.

Kiedy kalendarz to podstawaChoć w wielu pracach oczywiście nie ma potrzeby częstego notowania w kalendarzu określonych zadań i zaznaczania terminów (np. w pracy na produkcji), istnieją zawody, w których nie sposób się bez tego obejść.

Dziennikarz, organizator eventów, rekruter – to tylko kilka przykładów profesji, w których codzienne korzystanie z kalendarza jest nieodzowne.

Posiadanie kalendarza w pracy biurowej i nie tylko zawsze przy sobie jest koniecznością, bo tylko systematyczne zapisywanie nadaje mu sens bytu. Gdy użytkownik zaprzestaje robienia notatek, musi liczyć się z tym, że w konsekwencji będzie zapominał o wielu szczegółach. To, zwłaszcza w życiu zawodowym, może skończyć się szeregiem problemów.

To Cię powinno też zainteresować: Biurko - jak powinno wyglądać twoje?

Zalety kalendarza tradycyjnego

Kalendarz tradycyjny jest niezawodny – dostęp do niego ma się niezależnie od dostępności sieci czy telefonu lub tabletu. Z drugiej jednak strony, nie każda osoba zainteresowana posiadaniem i prowadzeniem kalendarza może być zadowolona z konieczności ręcznego wykonywania notatek. To szczególnie uciążliwe dla tych pracowników, którzy na co dzień pracują przy komputerze.

Korzystanie z kalendarza tradycyjnego jest dedykowane głównie tym osobom, które zawsze mają przy sobie długopis, a ręcznego sporządzania notatek nie uważają za marnowanie czasu.

Kiedy sięgnąć po kalendarz on-line?

Poza tradycyjnymi kalendarzami użytkownik może zdecydować się również na korzystanie z kalendarza on-line. Główną zaletą takich jest niemożność ich zgubienia i nieograniczona przestrzeń. W praktyce oznacza to, że nie zabraknie miejsca na notatki, niezależnie od tego, jak długie one będą. Sięgając po taki kalendarz, można także ustawiać przypomnienia. W praktyce nie zawsze nawet trzeba przeglądać wpisy – o ważnych rzeczach przypominać może sama aplikacja.

Niezależnie od wyboru

Czy zdecydujesz się na prowadzenie tradycyjnego kalendarza, czy też postanowisz, że będziesz użytkować kalendarz elektroniczny, musisz pamiętać o tym, że korzystanie z takiego to sztuka. Liczy się systematyczność. A tego należy się nauczyć – początki współpracy z kalendarzem wcale nie muszą należeć do łatwych. Trud z całą pewnością zostanie wynagrodzony, gdy zauważysz, że Twoja organizacja jest coraz lepsza, a ważne informacje o terminach i ustaleniach zawsze masz pod ręką.

Oceń ten wpis
Kalendarz tradycyjny kontra elektroniczny. A z jakiego ty korzystasz?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Piter
2019-12-11, 14:28
Tradycyjny jest najlepszy i lepiej jest pracować z jakimś organizerem nie elektronicznym. Może młodzi ludzie inaczej podchodzą ale chyba zawsze to zależy od upodobań.
Felek
2019-05-21, 19:09
Zeryx dobrze napisał. Ja nie mam żądnego, ale kupię chyba kalendarz tradycyjny.
Zeryx
2019-05-07, 19:04
Jednak i tak dobrym rozwiązaniem jest posiadanie jednego i drugiego. W elektronicznym mogą być dobre jakieś powiadomienia i to może być na kompie bardzo dobre.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.