Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1060        SUBSKRYBUJE: 7263
Tematy, które interesują czytelników:  Obowiązki pracownika, Dokumentacja pracownicza, Płaca minimalna, Handlowiec, Zainteresowania w CV, Praca na macierzyńskim, Działalność gospodarcza

Zaświadczenie ADR dla kierowców - jak zrobić i czy warto?

Zaświadczenie ADR dla kierowców - jak zrobić i czy warto?

Aby podnieść swoje kwalifikacje warto pomyśleć o ukończeniu kursu na przewóz towarów niebezpiecznych ADR.

Posiadanie prawa jazdy kategorii C (ciężarówki) oraz kilkuletniego doświadczenia na trasach międzynarodowych może okazać się niewystarczającym atutem w procesie rekrutacji. Część pracodawców wymaga bowiem od kandydatów dodatkowych ?papierów?. 

- Każdy kierowca zawodowy powinien pomyśleć o ukończeniu kursu ?ADR podstawowy?, gdyż w ten sposób podniesie swoje kwalifikacje zawodowe, a co za tym idzie także atrakcyjność na rynku pracy i zarobki ? uważa Alicja Buczkowska z ośrodka szkoleniowego ADR SERWIS w Gliwicach. 

Wspomniana propozycja stwarza szansę zdobycia uprawnień do przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas (oprócz materiałów wybuchowych i promieniotwórczych) w sztukach przesyłki bądź luzem. Koszt weekendowego szkolenia wraz z egzaminem wynosi 400 zł. 

Aby zdać pisemny egzamin końcowy, należy udzielić minimum 20 poprawnych odpowiedzi na 30 pytań. ? Nasz ośrodek może poszczycić się stuprocentową zdawalnością wśród kursantów. Spora w tym zasługa wykładowców, którzy są praktykami w swojej dziedzinie ? przypomina Alicja Buczkowska.

Kierowcy otrzymują zaświadczenie ADR w języku polskim i angielskim, wydawane na okres pięciu lat (później można je przedłużyć ? koszt przedłużenia to już tylko 300 zł). - Dokument obowiązuje na terenie UE i w innych krajach objętych Umową ADR. Oczywiście jest respektowany przez zagranicznych pracodawców ? informuje Alicja Buczkowska i zachęca również do zrobienia dodatkowego kursu ADR Cysterny (przewóz towarów niebezpiecznych w cysternie).

Kursy ADR na terenie Gliwic można zrobić w ośrodku szkoleniowym:
ADR SERWIS
ul. Pszczyńska 306
44-100 Gliwice
tel.: +48 605 237 237 (605 ADR ADR)
tel.:+48 32 320 66 55
www.doradca-adr.com

Artykuł ukazał się w dwutygodniku ?Praca i życie za granicą?.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.