!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Idealnej pracy szukaj w wakacje

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

7 komentarzy

Idealnej pracy szukaj w wakacje
Każdy pracownik jest zainteresowany znalezieniem posady, która będzie odpowiadała nie tylko jego wykształceniu, ale również kwalifikacjom. Niestety, zdarza się, że rzeczywistość w firmie potrafi rozczarować. Co zrobić w takiej sytuacji?

Współcześnie znalezienie dobrej, stabilnej pracy jest trudne. Większość bezrobotnych narzeka na prezentowane im oferty pracy i wskazuje, że nie spełniają one ich oczekiwań ? nie tylko finansowych, ale również zawodowych. Gdy zatem trafia się nam dobre stanowisko, zaś po pewnym czasie okazuje się, że to jednak nie to wymarzone, rodzi się poważny problem. W jaki sposób poradzić sobie z taką sytuacją? Zrezygnować z pracy, szukać nowej czy po prostu zacisnąć zęby i próbować dostosować się do warunków, jakie panują w zakładzie pracy?

Wakacje ? czas nie tylko odpoczynku

Według specjalistów wakacje to dla większości z nas nie tylko czas odpoczynku, ale również przemyśleń. Większość z nas weryfikuje swoje osiągnięcia i oczekiwania ze stanem rzeczywistym. Wówczas może okazać się, że wymarzona posada wcale nie jest tą jedyną. A to przecież praca, w której możemy się realizować, daje nam najwięcej satysfakcji. Właśnie z tego względu niezadowoleni pracownicy zastanawiają się, co dalej zrobić ? szukać nowej posady czy może jednak cieszyć się z tego, co udało się dostać? Choć pytanie nie należy do łatwych i z całą pewnością nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, warto wiedzieć, w jaki sposób do takiej sprawy podejść.

Wakacyjne przemyślenia powinny być jednak punktem wyjścia. Jeżeli dotychczasowa praca nie przynosi oczekiwanej satysfakcji, to z całą pewnością warto rozważyć możliwość odejścia z firmy. Aby jednak zrobić to mądrze i przede wszystkim ? po raz kolejny ? nie doznać rozczarowania, konieczne jest sporządzenia podsumowania na własne potrzeby. Jak to zrobić? Najłatwiej wypunktowując sobie to, co chcielibyśmy zmienić. Szczegółowe wskazanie problemów może okazać się rozwiązaniem samym w sobie. Może firma jest na tyle duża, że możliwe będzie przeniesienie do innego działu?

Metoda błędów i prób

Osoby, które zdecydują się na zmianę pracy powinny dokładnie przemyśleć to, w jaki sposób zmienią posadę. Odnalezienie się na rynku pracy nie jest łatwe ? duża konkurencja i przede wszystkim niewielkie szanse na znalezienie dobrego stanowiska ? to główne problemy. Warto zatem, zanim na biurko przełożonego trafi wypowiedzenie, zacząć szukać alternatywy. Wielu pracowników wskazuje przy tym na inny problem. Otóż, podkreślają oni, że aplikowanie do konkurencyjnych firm może być źle odebrane przez pracodawcę. Rzeczywiście ? może okazać się, że potencjalny szef dowie się o działaniach swojego podwładnego. Z tego też względu warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję.

O tym pamiętaj

Praca, która nie przynosi satysfakcji z całą pewnością nie pozwala się rozwijać. Jeżeli problem tkwi w organizacji pracy lub samym zakresie obowiązków, to warto szukać firm o innym profilu lub nawet pomyśleć o zmianie stanowiska. Aplikowanie na takie samo, na którym obecnie się pracuje nie będzie dobrym rozwiązaniem. Warto też, jeszcze przed podpisaniem kolejnej umowy, zorientować się, jak dane przedsiębiorstwo funkcjonuje. Tu nieocenionym źródłem informacji są pracownicy firmy, którzy mogą anonimowo wypowiedzieć się w sieci. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie ze swoich kontaktów ? może ktoś ze znajomych pracuje w firmie lub na stanowisku, które nas interesuje?

Kluczem do sukcesu w znalezieniu pracy, która będzie spełnieniem marzeń, jest przede wszystkim dostosowanie swoich oczekiwań do oferty i zakresu obowiązków, z jakimi będzie trzeba zmierzyć się na danym stanowisku pracy. Może problem niemożności dostosowania się leży w braku umiejętności pracy w grupie? A może to kwestia pracy pod presją czasu?

Zmiany nie są złe, ale...

Współcześnie specjaliści podkreślają, że mobilny pracownik to pracownik pożądany przez pracodawców. To stwierdzenie tylko w połowie jest prawdziwe. Trzeba pamiętać, że poważne firmy nie chcą inwestować w kandydatów, którzy pracę zmieniają co chwilę. Jest to oczywiście związane z kosztami ? pracodawca musi zainwestować nie tylko w szkolenia czy badania, ale również często niezbędne jest przeprowadzenie dodatkowych kursów, które pomogą nowemu członkowi załogi w zrozumieniu idei firmy i jej dążeń. Z tego też względu warto zachować ostrożność ? zbyt wiele pracodawców w CV może być niekiedy wadą, nie zaś zaletą.

To może Cię również zainteresować

Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?

Podziel się

7 komentarzy

Serena

Serena

Wakacje są okresem kiedy potencjalnie mniej ludzi szuka pracy - jest to jakieś rozwiązanie by wtedy wykorzystać jakby mniejszą liczbę osób aplikujących.
Grzegorz

Grzegorz

Pewne branże potrzebują w sezonie pracowników i tu jest szansa dla wszystkich jacy chcą dorobić. Ogłoszenia takie pojawiają się zawsze.
Thumb12

Thumb12

W wakacje dlatego się szuka pracy bo niby mniej osób jej szuka bo są urlopy. Warto wtedy zmaksymalizować szukanie lub zmianę pracy.
Pol

Pol

Spodobał mi się ten artykuł. Fajne informacje. Gratuluję. Jedno tylko moje zdanie: wakacje powinny być do odpoczynku, a agencje pracy w tym czasie mają najwięcej ofert.
Willa

Willa

Przeprowadzka do pracy za granicę może wydawać się zniechęcającym doświadczeniem, z nową lokalizacją, pracą i kulturą pośród niewielu rzeczy, których doświadczysz, zmieniając się. Praca sezonowa jednak może być ok.
Kora

Kora

Wiele łatwo dostępnych miejsc pracy za granicą to otwarcia dla nauczycieli języka angielskiego, ponieważ używanie języka angielskiego jest coraz powszechniejsze na całym świecie. A tymczasowa praca to często związana jest ze zbiorami plonów.
Ucher

Ucher

Jak ma się coś sprawdzonego to dobrze jest wykorzystać taką opcję wtedy można budżet jakoś załatać. Każdy wie co jest dla niego opłacalne. Można wtedy zyskać. Dla młodych to też dobre.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.