!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Bielsku-Białej

1 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

0 komentarzy

Poszukiwanie pracy w Bielsku-Białej
Każdy bezrobotny chcący się uaktywnić zawodowo bądź osoba pracująca mająca ochotę zmienić zawód musi przejść przez proces poszukiwania pracy. Ten potrafi być bardzo żmudny i często wręcz zniechęcający. Zazwyczaj praca nie znajduje sama człowieka, więc należy poświecić trochę czasu na jej znalezienie.

Jak skutecznie szukać pracy w Bielsku-Białej? Mieszkańcy tego miasta i okolic mają kilka możliwości prowadzenia poszukiwań. Nie można zagwarantować, że każda z nich zaowocuje znalezieniem zatrudnienia, ale z pewnością dają spore szanse na rozpoczęcie nowej kariery zawodowej.

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej

Wiele osób powiela opinię, że w urzędzie pracy nie da się znaleźć zatrudnienia. To krzywdzące przekonanie wywodzące się głównie z opowieści osób, które faktycznie nie chcą się aktywizować zawodowo. W rzeczywistości urzędy pracy pozyskują oferty z całego regionu.

Rzeczywiście oferty dostępne w PUP zazwyczaj dotyczą stanowisk niższego szczebla, co nie oznacza, że nie można od takich stanowisk rozpocząć budowy swojej kariery zawodowej. Co więcej, wizyta w bielskim urzędzie pracy pozwoli skorzystać także z innych usług. PUP w Bielsku-Białej pomoże w określeniu kompetencji zawodowych i w razie potrzeby udzieli wskazówek pomocnych w skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia.

Poszukiwanie pracy w Bielsku-Białej przez internet

W dobie ogólnodostępnego internetu większość osób zaczyna poszukiwania pracy od portali z ogłoszeniami jak np. portal Aplikuj.pl, który powstał właśnie w Bielsku-Białej. To bardzo dobry pomysł, ponieważ takie strony zawierają wiele interesujących ofert pracy, a do tego oferują komfort przeglądania ogłoszeń w domu.

Aplikuj.pl dysponuje ofertami pracy z całej Polski. Osoba poszukująca zatrudnienia musi jedynie wybrać interesujący ją region bądź miasto, jak Bielsko-Biała i może się cieszyć sporą ilością ogłoszeń. Dużym atutem poszukiwania pracy za pośrednictwem internetu jest możliwość aplikowania on-line. Wysyłanie CV drogą elektroniczną znacznie usprawnia proces rekrutacji. Przede wszystkim można nie wychodząc z domu, złożyć wiele aplikacji w krótkim czasie. Aktualne oferty pracy z Bielska-Białej znajdziecie pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Bielsku-Białej

Pracy można szukać przez internet, ale wielu pracodawców ceni sobie pracowników z własną inicjatywą. Tacy przedsiębiorcy docenią osoby, które samodzielnie odwiedzą siedzibę firmy i złożą CV. Roznoszenie CV osobiście jest procesem czasochłonnym, ale może przynieść korzyści.

Korzyści z osobistego roznoszenia CV:

  • Przede wszystkim pokazuje zaangażowanie, które w dzisiejszych czasach jest w cenie.
  • Roznoszenie CV ma też inny plus, jakim jest bezpośredni kontakt z pracownikami danego przedsiębiorstwa.
  • W czasie krótkiej wizyty można podpytać o warunki pracy bądź samodzielnie zobaczyć jaki nastrój panuje wśród pracowników.

CV można roznosić do firm ogłaszających rekrutację, ale jest też druga metoda. Warto wybrać firmę z Bielska-Białej, w której chciałoby się pracować i zanieść do niej CV wraz z podaniem o pracę. Nawet jeżeli firma nie prowadzi rekrutacji, to może mieć na uwadze CV złożone przez pracownika chcącego pracować konkretnie w tym miejscu.

Warto też podkreślić, że wiele dużych zakładów produkcyjnych cechuje się bardzo dużą rotacją pracowników. W efekcie wizyta z CV może się przerodzić w natychmiastowe otrzymanie zatrudnienia.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Bielsku-Białej

Korzystanie z internetu czy odwiedzenie Powiatowego Urzędu Pracy to nie jedyne metody poszukiwania pracy w Bielsku-Białej. Wielu pracodawców ciągle decyduje się na korzystanie z lokalnych mediów. Ogłoszenia o pracę są publikowane w lokalnej prasie, zarówno tej płatnej, jak i darmowej. Bloki ogłoszeniowe są nadawane również w rozgłośniach radiowych, jak Radio Bielsko. Warto więc mieć na uwadze lokalne media, ponieważ mogą one dostarczyć interesujących ofert.

W Bielsku-Białej działa także kilka agencji pośrednictwa pracy. Biura takie jak Adecco czy Randstad posiadają oferty szczególnie dla osób poszukujących pracy tymczasowej bądź stanowisk niższego szczebla. Z ich usług korzysta wiele dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, których nie brakuje w Bielsku- Białej.

Bielsko-Biała nie jest miastem małym, ale mimo to informacje rozchodzą się w nim naprawdę szybko. Jedną z najskuteczniejszych metod poszukiwania pracy może być zwyczajnie kontakt z ludźmi. Rozmowa ze znajomymi może ujawnić informacje o rekrutacji w jakiejś firmie. Bezrobotny może też wprost spytać znajomych, czy w ich zakładach pracy nie trwa nabór, a otrzymanie pracy po znajomości także nie jest niczym nadzwyczajnym. Wielu pracodawców bardzo chętnie zatrudnia osoby z polecenia swoich pracowników. Zwykła rozmowa z ludźmi może być bardzo owocna.

Bezrobotni w Bielsku-Białej mają wiele możliwości poszukiwania pracy. Każda z powyższych metod może się okazać skuteczna, ale jest jeden ważny warunek. Osoba poszukująca pracy powinna najpierw określić swoje kwalifikacje oraz to, czym faktycznie chce się zajmować. Inaczej każda rozmowa rekrutacyjna może się okazać fiaskiem.

To może Cię również zainteresować

Praca Bielsko-Biała

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.