!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Czy wiesz, jak może ci pomóc agencja zatrudnienia?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 22 głosy

22 głosy

8 komentarzy

Czy wiesz, jak może ci pomóc agencja zatrudnienia?
Agencje zatrudnienia to nie nowość na polskim rynku – takie podmioty działają na nim od wielu lat. Mimo jednak to, nie każdy pracownik wie, jak mogą mu pomóc.

Jeżeli powracasz na rynek pracy po długiej przerwie lub niedawno straciłeś pracę i nie możesz znaleźć nowej posady, czas zainteresować się możliwościami płynącymi ze współpracy z agencją zatrudnienia. Sprawdź, na co możesz liczyć, odwiedzając wybrane.


Agencja zatrudnienia – w czy może ona pomóc osobie poszukującej zatrudnienia?

Jesteś osobą poszukującą zatrudnienia? Przeglądanie publikowanych na lokalnych portalach ogłoszeń nie zawsze daje zadowalające rezultaty. Aby znaleźć posadę szybko, powinieneś wykorzystać wszystkie możliwości. Dobrym pomysłem jest udanie się do najbliższych agencji zatrudnienia. Takie poszukują dla pracodawców pracowników. W obrębie ich zainteresowań leży również:

  • upowszechnianie ofert pracy,
  • współpraca z pracodawcami,
  • kierowanie pracowników do pracy u pracodawców zagranicznych,
  • informowanie osób poszukujących zatrudnienia o aktualnej sytuacji na rynku pracy.


Tylko z powyższego widać, że agencje zatrudnienia mają szeroki zakres działań. Dodatkowo zajmują się one również doradztwem zawodowym. Zatrudniając specjalistów – doradców zawodowych, są w stanie pomóc osobom mającym problem z pokierowaniem dalszą karierą.


Umów się na spotkanie

Każda agencja zatrudnienia działająca na rynku ma swoją stronę internetową. Na tej publikuje ogłoszenia o pracę. Warto jednak, aby udał się osobiście do wybranych agencji. Dlaczego? Nie wszystkie ogłoszenia są publikowane w internecie. Musisz wiedzieć, że to takich podmiotów często zgłaszają się pracodawcy poszukujący pracownika na już. Wówczas specjaliści koncentrują się na przeszukania swojej bazy, poszukując kandydatów, którzy posiadają niezbędne umiejętności i mogliby rozpocząć pracę od zaraz.
Jeżeli umówisz się na spotkanie z agencji zatrudnienia, będziesz mógł porozmawiać z doradcą zawodowym i zostawić CV. To trafi nie tylko na biurko pracownika agencji, lecz także do bazy. Gdy pojawi się oferta dla ciebie, zostaniesz o tym poinformowany.

 

Nie tylko z myślą o pracownikach

Agencje zatrudnienia nie działają wyłącznie z myślą o osobach poszukujących zatrudnienia, lecz także pracodawcach. Tym pomagają znaleźć najlepszych kandydatów na wolne stanowiska. Ogromną zaletą jest również to, że w przypadku umów cywilnoprawnych przejmują wszelkie kwestie związane z rozliczaniem pracowników. W efekcie zwolniony jest od tego pracodawca, co sprawia, że ponosi on niższe koszty.

Gdy mowa o pracodawcach, nie można zapomnieć, że ci korzystają nie tylko z pomocy agencji zatrudnienia, lecz także agencji headhunterskich. Takie zajmują się głównie poszukiwaniem pracowników na kluczowe dla działania firmy stanowiska. Biorąc pod uwagę to rozróżnienie i zakres działania agencji zatrudnienia, powinieneś pamiętać, że to kolejna możliwość, z której warto skorzystać – może właśnie w ten sposób znajdziesz pracę?

To może Cię również zainteresować

Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

Podziel się

8 komentarzy

Sandra2007

Sandra2007

Każda agencja ma swoje strategie działania. Jest to korzystne dla pracodawców jak i pracowników bo tworzy pewną bazę kandydatów.
Wadas

Wadas

Szukając pracy trzeba korzystać z wszystkich możliwości. Agencja zatrudnienia jest z pewnością jedynym z nich.
Karol

Karol

Każda pomoc jest ważna i dobrze z niej skorzystać. Oferty bywają dość atrakcyjne jednak polecam wszystkim spokój w ich badaniu.
Witek

Witek

Dzięki poradom z tej strony teraz wiem, w czym może mi pomóc konkretna agencja pracy. Dziękuję.
Mirek

Mirek

Poza pomaganiem Twojej firmie w znalezieniu odpowiedniego talentu, zagraniczna agencja pracy może zająć się wszelkimi wymaganiami prawnymi i logistycznymi.
Mikey

Mikey

Podobnie jak Internet ułatwił znalezienie pracy w kraju, tak samo uproszczono wyszukiwanie pracy międzynarodowej. Ja korzystam z agencji do pracy w Polsce i poza nią.
Pszczoła

Pszczoła

Agencja to pośrednik, owszem mniej się zarobi jednak wiele firm tylko tak rekrutuje pracowników. Gdy się człowiek sprawdzi na stanowisku to przecież forma zatrudnienia się zmieni.
Patryk

Patryk

Dla wszystkich, którzy szukają pracy lub chcą zmienić każda forma jej znalezienia jest dobra. Nie powinno się zatem omijać działalności takich agencji gdyż jest tam szansa zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.