Agencje pracy i praca za granicą

Gdzie szukać pracy sezonowej?

25 maja 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 25 głosów

25 głosów

9 komentarzy

Gdzie szukać pracy sezonowej?
Początek lata to dla wielu czas beztroskiego odpoczynku. Aby jednak ten był możliwy, inni muszą… pracować. Chcesz zarobić w trakcie wakacji? Poszukaj zatem pracy sezonowej!

Praca sezonowa na wakacje - dlaczego warto ją podjąć?

Choć praca sezonowa nie należy do najłatwiejszych, to chętnych nie brakuje. Dlaczego? Okazuje się, że kuszą wysokie zarobki i możliwość spędzenia wakacji nad morzem, w górach, czy nad mazurskim jeziorem. Osoby, które chcą podszkolić język obcy, często decydują się na sezonową pracę za granicą i łączą pracę z nauką języka. Przerwa wakacyjna to świetny moment na złapanie pierwszego doświadczenia zawodowego i zarobienie pieniędzy na swoje potrzeby.

Praca sezonowa nad morzem

Myli się ten, kto myśli, że pracą sezonową przy plaży są zainteresowani wyłącznie mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Przeciwnie, nie brakuje takich osób, które są w stanie przejechać pół Polski, aby wakacje spędzić w pracy, ale właśnie nad morzem. Warto pamiętać, że poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, pracodawcy często oferują również wyżywienie i nocleg. Nie powinno zatem dziwić, że wiele osób uważa, że w ten sposób spędzi wyjątkowe wakacje nad morzem.

Jeżeli poszukujesz pracy sezonowej, to nie zapomnij, że nie tylko pracodawcy z miejscowości nadmorskich szukają dodatkowych rąk do pracy. W sezonie letnim wiele osób decyduje się wyjechać w góry. W efekcie pracodawcy z najpopularniejszych miejscowości położonych u stóp gór również szukają pracowników.

Jaka praca czeka na Was w sezonie wakacyjnym? Poniższy film przedstawia 10 najbardziej popularnych profesji sezonowych:

Video

Szukasz pracy?

Stażysta Działu Logistyki

Hutchinson Poland Sp.z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Spawacz TIG Norwegia

HKS Personell

  • Norwegia
Dodana
Polecana

Pracownik linii produkcyjnej Wilkowice

ASK Poland Sp. z o.o.

  • Wilkowice
Dodana
Polecana

Magazynier - Operator wózka widłowego

NVH POLAND Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Pracownik Administracyjny-zarządzanie nieruchomościami

PROFESS Zarządzanie Nieruchomościami Katarzyna Mucha

  • Bielsko-Biała
Dodana
Polecana

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Chciałbyś znaleźć pracę sezonową? Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest trudne. Dlaczego? Bo dziś prężnie działają m.in. lokalne portale ogłoszeniowe, na których pracodawcy zamieszczają ogłoszenia o pracę. Wystarczy zatem je regularnie przeglądać, aby odpowiadać na interesujące anonse.

Czy szukanie pracy przez internet może być ryzykowne? Z pewnością tak. Pamiętaj zatem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie odpowiadaj na ogłoszenia, w których nie ma informacji m.in. o zakresie obowiązków. Brak nazwy pracodawcy, czy dokładnej lokalizacji też powinny wzbudzić twoje podejrzenia. Pod żadnym pozorem nie płać również za możliwość otrzymania pracy – pracodawcy nie mają prawa pobierać żadnych opłat. Szukając ogłoszeń o pracę sezonową w internecie, warto również zwrócić uwagę na opinie o danym pracodawcy i relacje osób, które już wcześniej pracowały w tym samym miejscu.

Praca sezonowa za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej

Dziś agencje pracy tymczasowej działają w każdym większym mieście. Jeżeli nie możesz samodzielnie znaleźć ciekawych ogłoszeń, zgłoś się do jednej z nich. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić opinie o wybranym podmiocie. Dodatkowo nie zaszkodzi, abyś upewnił się, że agencja zatrudnienia, z którą zamierzasz współpracować, działa legalnie. Dowiedz się więcej, czym jest praca sezonowa z formalnego punktu widzenia:

Video

Wybierając się do agencji zatrudnienia, pamiętaj o przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Wskaż w nich swoje doświadczenie i umiejętności. Jeżeli np. zamierzasz pracować w restauracji lub handlu, to dobrze, abyś uwypuklił informację o posiadaniu książeczki sanitarno-epidemiologicznej, lub braku przeciwwskazań do jej wyrobienia. Taka jest wymagana od pracowników, którzy w trakcie wykonywania pracy mają styczność z artykułami spożywczymi. Warto również zaznaczyć swoją znajomość języków obcych. Wakacje to moment, kiedy pojawia się w Polsce wielu zagranicznych turystów. Znajomość języka angielskiego czy niemieckiego znacznie podwyższy szanse na zatrudnienie.

Gdzie szukać pracy sezonowej za granicą?

Znając języki obce, możesz rozważyć wyjazd za granicę. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w Polsce, a minusem rozłąka z bliskimi na co najmniej kilka miesięcy, bo większość agencji zatrudnienia wymaga od kandydatów kilkumiesięcznej dyspozycji.

Decydując się na pracę za granicą, musisz pamiętać o tych samych zasadach, co szukając zatrudnienia w Polsce, czyli o sprawdzeniu podmiotu lub pracodawcy, z którym masz zamiar podpisać umowę i uzgodnieniu dodatkowych kwestii, np. mieszkania i wyżywienia.

Praca sezonowa może być świetną przygodą, ale tylko wówczas, gdy zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Kierując się prostymi wskazówkami, będziesz mógł otrzymać pracę i cieszyć się finansową niezależnością. Szczególnie ostrożny powinieneś być wówczas, jeżeli o pracę sezonową starasz się po raz pierwszy.

Poniższy film ilustruje, jak i kiedy najlepiej można rozpocząć poszukiwania pracy sezonowej w Norwegii:

Video

Szukanie pracy sezonowej przez Internet

W dzisiejszych czasach szukanie pracy przez Internet to podstawa. Bez względu na to, jakiego zatrudnienia oczekujemy. Warto jednak dowiedzieć się, gdzie szukać pracy w Internecie, aby szybko znaleźć jak najlepszą ofertę.

Myśląc o poszukiwaniu pracy przez Internet, zazwyczaj najpierw przychodzą nam na myśl specjale serwisy oferujące różne rodzaje prac. To zdecydowanie najlepsze miejsce, ponieważ jest tam zdecydowanie największy wybór różnych posad. Firmy zlokalizowane w całej Polsce chętnie zamieszczają swoje ogłoszenia na tego typu portalach, głównie ze względu na to, że odwiedza je największa ilość potencjalnych kandydatów. Dodatkowo mogą oni od razu odpowiedzieć na ogóle pytania ankietowe, dzięki czemu do pracodawcy trafią tylko te aplikacje, które odpowiadają im pod względem np. długości doświadczenia zawodowego czy rodzaju wykształcenia. Jednak nie tylko serwisy tematyczne są źródłem ciekawych ofert.

Zastanawiając się, gdzie szukać ofert pracy sezonowej warto wziąć też pod uwagę strony internetowe firm zajmujących się rekrutacją pracowników tymczasowych. Zazwyczaj na ich stronach znajdują się aktualne oferty pracy. Dodatkowo można skontaktować się z nimi telefonicznie i dopytać, na jakie zatrudnienie można liczyć. Oprócz agencji pracy warto odwiedzić również biura Ochotniczych Hufców Pracy w swojej okolicy. Te bardzo często oferują wyjazdową pracę sezonową.

Szukam pracy sezonowej na wakacje – gdzie mogę znaleźć ją najszybciej?

Praca sezonowa na wakacje bardzo często oferowana jest też na portalach społecznościowych typu Facebook. Szczególnie na grupach tematycznych dla osób zainteresowanych pracą w danej miejscowości. Warto skorzystać z takiej metody poszukiwania zatrudnienia, chociażby z tego powodu, że jeśli zauważymy interesującą nas ofertę, to od razu możemy dopytać osobę zamieszczającą ogłoszenie o szczegóły. Dodatkowo trzeba zauważyć, że coraz więcej firm decyduje się na zamieszczanie ogłoszeń z ofertą pracy na Facebooku, szczególnie jeśli pilnie potrzebują nowej osoby do załogi.

Sezon wakacyjny to idealny czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy i rozpoczęcie swojej zawodowej przygody. Przy poszukiwaniu zajęć sezonowych warto zachować ostrożność i szczególną uwagę na etapie selekcji ofert pracy. Życzymy powodzenia i samych sukcesów!

To może Cię również zainteresować

Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

Podziel się

9 komentarzy

Honorata

Honorata

Z pewnością praca sezonowa na jesień powinna być szukana jak najwcześniej, gdyż kandydatów od takiej pracy może być sporo.
Edek

Edek

Dobre kierunki poszukiwawcze zawsze w cenie jednak tak jak kiedyś z chałupnictwem to tu aby dobrze trafić trzeba mieć szczęście lub mieć znajomości.
Jerki

Jerki

Mannersdorf to małą miejscowość w Austrii. Tam każdego przyjmą do pracy w okresie winobrania bauerzy. Ale warto najpierw kontakt do nich znaleźć, a to nie jest trudne. Można kontakt zrobić sobie z agencją co tym się zajmuje, ale musi to być agencja sprawdzona.
Olka

Olka

Nawet na śmiesznym olx i innych portalach ogłoszeniowych da się znaleźć ogłoszenia o pracę tymczasową za granicą więc każde źródło jest cenne.
Mateusz

Mateusz

Ogłoszenia o pracę z Polski i za granicy. Skrój sobie pracę na własną miarę - zobacz nasze oferty na etat, dla emeryta, studenta i dla wszystkich innych potrzebujących zatrudnienia w każdym wymiarze czasu. Portal pracy OGIDO to doskonała platforma dla pracodawców, którzy poszukują wykwalifikowanej kadry pracowników, pracowników fizycznych oraz tymczasowych.
Jacek C

Jacek C

Jeśli się szuka pracy sezonowej np. w naszym kraju, to warto skorzystać z ofert pracy sezonowej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Nie potrzeba wyjeżdżać do agencji takiej do Warszawy, bo są takie agencje chyba w każdym mieście. ------------
kilof

kilof

Osoby rekrutujące w agencji rekrutacyjnej rejestrują kandydatów do pracy i przedstawiają im oferty pracy za granicą. Dobrze trzeba to wszystko zrozumieć i realizować.
Orest

Orest

Programy te są idealne dla osób, które chcą spędzić rok przerwy przed wyjazdem do szkoły lub każdego, kto chce zrobić sobie przerwę od kariery, aby być trochę ryzykownym przez rok.
Zemanek

Zemanek

Praca sezonowa jest także dla młodych np. ze szkoły średniej czy studentów, więc chyba nie jest to konieczne. Zalezy tylko co oczekuje dany pracodawca. Więc jest i tak i nie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka