Twoje wsparcie w rekrutacji

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Gdzie szukać pracy sezonowej?
Początek lata to dla wielu czas beztroskiego odpoczynku. Aby jednak ten był możliwy, inni muszą… pracować. Chcesz zarobić w trakcie wakacji? Poszukaj zatem pracy sezonowej!

Praca sezonowa na wakacje - dlaczego warto ją podjąć?

Choć praca sezonowa nie należy do najłatwiejszych, to chętnych nie brakuje. Dlaczego? Okazuje się, że kuszą wysokie zarobki i możliwość spędzenia wakacji nad morzem.


Praca sezonowa nad morzemMyli się ten, kto myśli, że o pracą sezonową są zainteresowani wyłącznie mieszkańcy nadmorskich miejscowości. Przeciwnie, nie brakuje takich osób, które są w stanie przejechać pół Polski, aby wakacje spędzić w pracy, ale nad morzem. Warto pamiętać, że poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, pracodawcy często oferują również wyżywienie i nocleg. Nie powinno zatem dziwić, że wiele osób uważa, że w ten sposób spędzi wyjątkowe wakacje nad morzem.

Jeżeli poszukujesz pracy sezonowej, to nie zapomnij, że nie tylko pracodawcy z miejscowości nadmorskich szukają dodatkowych rąk do pracy. W sezonie letnim wiele osób decyduje się wyjechać w góry. W efekcie pracodawcy z najpopularniejszych miejscowości położonych u stóp gór również szukają pracowników.


Gdzie szukać pracy sezonowej?Chciałbyś znaleźć pracę sezonową? Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest trudne. Dlaczego? Bo dziś prężnie działają m.in. lokalne portale ogłoszeniowe, na których pracodawcy zamieszczają ogłoszenia o pracę. Wystarczy zatem je regularnie przeglądać, aby odpowiadać na interesujące anonse.

Czy szukanie pracy przez internet może być ryzykowne? Z pewnością tak. Pamiętaj zatem o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie odpowiadaj na ogłoszenia, w którym nie ma informacji m.in. o zakresie obowiązków. Pod żadnym pozorem nie płać również za możliwość otrzymania pracy – pracodawcy nie mają prawa pobierać żadnych opłat.

To Cię powinno też zainteresować: Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?


Praca sezonowa za pośrednictwem agencji pracy tymczasowejDziś agencje pracy tymczasowej działają w każdym większym mieście. Jeżeli nie możesz samodzielnie znaleźć ciekawych ogłoszeń, zgłoś się do jednej z nich. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić opinie o wybranym podmiocie. Dodatkowo nie zaszkodzi, abyś upewnił się, że agencja zatrudnienia, z którą zamierzasz współpracować, działa legalnie.

Wybierając się do agencji zatrudnienia, pamiętaj o przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Wskaż w nim swoje doświadczenie i umiejętności. Jeżeli zamierzasz pracować w restauracji lub handlu, to dobrze, abyś uwypuklił informację o posiadaniu książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Taka jest wymagana od pracowników, którzy w trakcie wykonywania pracy mają styczność z artykułami spożywczymi.


Gdzie szukać pracy sezonowej za granicą?Znając języki obce, możesz rozważyć wyjazd za granicę. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zarobienia znacznie większych pieniędzy niż w Polsce, a minusem rozłąka z bliskimi na co najmniej kilka miesięcy, bo większość agencji zatrudnienia wymaga od kandydatów kilkumiesięcznej dyspozycji.

Decydując się na pracę za granicą, musisz pamiętać o tych samych zasadach, co szukając zatrudnienia w Polsce, czyli o sprawdzeniu podmiotu lub pracodawcy, z którym masz zamiar podpisać umowę i uzgodnieniu dodatkowych kwestii, np. mieszkania i wyżywienia.


Działaj z głowąPraca sezonowa może być świetną przygodą, ale tylko wówczas, gdy zadbasz o swoje bezpieczeństwo. Kierując się prostymi wskazówkami, będziesz mógł otrzymać pracę i cieszyć się finansową niezależnością. Szczególnie ostrożny powinieneś być wówczas, jeżeli o pracę sezonową starasz się po raz pierwszy.

 

Szukanie pracy sezonowej przez Internet

 

W dzisiejszych czasach szukanie pracy przez Internet to podstawa. Bez względu na to, jakiego zatrudnienia oczekujemy. Warto jednak dowiedzieć się, gdzie szukać pracy w Internecie, aby szybko znaleźć jak najlepszą ofertę.

Myśląc o poszukiwaniu pracy przez Internet zazwyczaj najpierw przychodzą nam na myśl specjale serwisy oferujące różne rodzaje prac. To zdecydowanie najlepsze miejsce, ponieważ jest tam zdecydowanie największy wybór różnych posad. Firmy zlokalizowane w całej Polsce chętnie zamieszczają swoje ogłoszenia na tego typu portalach, głównie ze względu na to, że odwiedza je największa ilość potencjalnych kandydatów. Dodatkowo mogą oni od razu odpowiedzieć na ogóle pytania ankietowe, dzięki czemu do pracodawcy trafią tylko te aplikacje, które odpowiadają mu pod względem np. długości doświadczenia zawodowego czy rodzaju wykształcenia. Jednak nie tylko serwisy tematyczne są źródłem ciekawych ofert

Zastanawiając się, gdzie szukać ofert pracy sezonowej warto wziąć też pod uwagę strony internetowe firm zajmujących się rekrutacją pracowników tymczasowych. Zazwyczaj na ich stronach znajdują się aktualne oferty pracy. Dodatkowo można skontaktować się z nimi telefonicznie i dopytać, na jakie zatrudnienie można liczyć.

 

Szukam pracy sezonowej na wakacje – gdzie mogę znaleźć ją najszybciej?

 

Praca sezonowa na wakacje bardzo często oferowana jest też na portalach społecznościowych typu Facebook. Szczególnie na grupach tematycznych dla osób zainteresowanych pracą w danej miejscowości. Warto skorzystać z takiej metody poszukiwania zatrudnienia, chociażby z tego powodu, że jeśli zauważymy interesującą nas ofertę, to od razu możemy dopytać osobę zamieszczającą ogłoszenie o szczegóły. Dodatkowo trzeba zauważyć, że coraz więcej firm decyduje się na zamieszczanie ogłoszeń z ofertą pracy na Facebooku, szczególnie jeśli pilnie potrzebują nowej osoby do załogi.

Oceń ten wpis
Gdzie szukać pracy sezonowej?
Ocena: 3.6, liczba głosów: 26

Zobacz inne porady

Opinie

Jacek C
2019-05-16, 07:42
Jeśli się szuka pracy sezonowej np. w naszym kraju, to warto skorzystać z ofert pracy sezonowej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Nie potrzeba wyjeżdżać do agencji takiej do Warszawy, bo są takie agencje chyba w każdym mieście. ------------
kilof
2019-05-08, 18:08
Osoby rekrutujące w agencji rekrutacyjnej rejestrują kandydatów do pracy i przedstawiają im oferty pracy za granicą. Dobrze trzeba to wszystko zrozumieć i realizować.
Orest
2019-05-02, 11:02
Programy te są idealne dla osób, które chcą spędzić rok przerwy przed wyjazdem do szkoły lub każdego, kto chce zrobić sobie przerwę od kariery, aby być trochę ryzykownym przez rok.
Zemanek
2019-04-01, 13:10
Praca sezonowa jest także dla młodych np. ze szkoły średniej czy studentów, więc chyba nie jest to konieczne. Zalezy tylko co oczekuje dany pracodawca. Więc jest i tak i nie.
Linka28
2019-03-20, 12:13
Aby znaleźć pracę, najpierw musisz zdobyć wykształcenie, zawód, a następnie jakoś zdobyć doświadczenie (bez niego bardzo trudno jest znaleźć normalną pracę) – następnie poszukaj pracy, na przykład na takich stronach https://pl.jobsora.com/praca-wroc%C5%82aw i wyślij CV dla wszystkich wolnych miejsc pracy.
Wioletka
2017-03-29, 09:33
Ja znalazłam pracę dorywczą (inwentaryzacje) na zlecenie na platformie www.strefajob.pl i mega mi sie podoba. Cala wizja firmy tez jets fajna, bo platforma udostepnia szkolenie BHP online i zapisy i wszystko jest bardzo szybkie. Zalozylam tez konto ze swoim cv zeby w razie w szukac juz czegos stalego, ofert coraz wiecej to i moze uda sie cos znalezc i mnie ;)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.