Wspólny dojazd do pracy. Czy to się opłaca?

Wspólny dojazd do pracy. Czy to się opłaca?
Dojazd do pracy może być nie tylko męczący, lecz także drogi. Jeżeli zakład pracy jest odległy o wiele kilometrów, to pojawia się pytanie, czy nie lepiej skorzystać z własnego transportu zamiast miejskiego. Co jednak z kosztami?

O dojazdach do pracy można powiedzieć wiele. Z pewnością są one męczące. Zauważają to głównie te osoby, które – by dotrzeć  do zakładu pracy na 8 – muszą wstać co najmniej 2–4 godziny wcześniej. Jeszcze bardziej kłopotliwy jest dojazd wymagający skorzystania z kilku środków transportu miejskiego. Wówczas trzeba liczyć się z możliwymi opóźnieniami i tym samym mieszkanie opuścić jeszcze wcześniej.

Pracownicy korzystający z komunikacji miejskiej i tracący na dojazdy do pracy od jednej do kilku godzin dziennie, często zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby korzystać z własnego transportu. Takie rozwiązanie pozwala szybciej dotrzeć do firmy, pod warunkiem jednak, że trasa nie jest zakorkowana. Pojawia się przy tym pytanie o koszty – to droższe rozwiązanie niż zakup biletu na autobus czy kolej.


Wspólny dojazd – jak to zorganizować?

Jeżeli myślisz o tym, by dojeżdżać własnym samochodem do firmy, to musisz wiedzieć, że takie rozwiązanie jest praktyczne – możesz zaoszczędzić sporo czasu. Problemem może być jednak koszt zorganizowania takich dojazdów – z pewnością koszt zakupu miesięcznego biletu na autobus czy kolej będzie niższy niż zakup paliwa do samochodu. Właśnie dlatego tak ważne jest skalkulowanie kosztów. 

Gdy nie stać cię na dojazd do zakładu pracy własnym pojazdem, powinieneś pomyśleć o tym, by zabierać ze sobą pasażerów.
Jak zapełnić pojazd pasażerami, stawiając na dojazd do zakładu pracy własnym pojazdem? W pierwszej kolejności powinieneś zorientować się, którzy pracownicy mieszkają blisko ciebie. Może się okazać, że z takimi samymi rozterkami boryka się kilka osób zatrudnionych w tej samej firmie. Wówczas sprawa jest oczywista – wystarczy przeliczyć, ile każdy zainteresowany musi zapłacić za paliwo i ustalić miejsce i godzinę porannego spotkania.


Gdy w firmie brakuje chętnych

Prawdopodobieństwo, że będziesz pracował z osobami mieszkającymi w pobliżu ciebie zwiększa się wraz z wielkością firmy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie będziesz miał komu zaproponować wspólnych dojazdów. Co wówczas? Rozwiązaniem może być opublikowanie ogłoszenia na lokalnym portalu z ogłoszeniami. Być może nie będziesz musiał nawet publikować ogłoszenia, tylko odpowiedzieć na już widoczne.

W ostatnich latach ogłoszeń, których autorzy poszukują osób zainteresowanych wspólnym dojazdem do pracy jest sporo. Jeżeli okaże się, że znajdziesz kierowcę nawet w jedną stronę, to również możesz zyskać – większość przewoźników sprzedaje bilety miesięczne w jedną stronę.


Rozwiązanie, które się opłaca

Decydując się na wspólne dojazdy do pracy własnym środkiem transportu, możesz być pewien, że zaoszczędzisz nie tylko czas, lecz także pieniądze. Część osób będących kierowcami dorabia sobie nawet w ten sposób. Mowa tu głównie o takich sytuacjach, gdy osoba kierująca pojazdem rozwozi pasażerów pod wskazane przez nich adresy. Wówczas większość z nich samodzielnie oferuje, że zapłaci więcej za przejazd.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to zdecydowanie przemyśl wspólny dojazd do pracy własnym środkiem transportu. To rozwiązanie pozwalające zyskać wiele.

Oceń ten wpis
Wspólny dojazd do pracy. Czy to się opłaca?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Promos
2019-12-11, 13:46
Jak ludzie się dobrze pod tym względem zorganizują to można bardzo zaoszczędzić. Szczególnie wtedy gdy dojeżdża się z dalsza. To są ważne koszty do oszczędzania.
Wojtek Zagóra
2019-05-21, 14:35
Czasami ktoś ma pracę winnym mieście, bo w swoim nie ma szans, by ją tam miał. Dojazd do pracy może być bardzo kosztowny, już nie mówiąc męczący. Spytaj się przełożonego, czy można uzyskać jakiś zwrot za dojazd do pracy. Jedziesz swoim autem- to znajdź inne osoby, co też jada w twoim kierunku. Zawsze wtedy to taniej.
Jonkisz
2019-05-07, 17:55
No jasne, gdy jest grupa pracowników, która może się zebrać szczególnie z miejscowości oddalonych trochę km od miejsca pracy to tylko w taki sposób trzeba robić.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.