Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4086        SUBSKRYBUJE: 7536
Tematy, które interesują czytelników:  Nagroda jubileuszowa, Wymiar czasu pracy, Staż wynagrodzenie, Staż czy praktyka, Kompetencje zawodowe

Zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie

Zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie
Pieniądze ponoć szczęścia nie dają, ale trudno się bez nich obyć. Myślisz o tym, by w przyszłości dobrze zarabiać? Sprawdź, wśród których zawodów wybierać, by w przyszłości nie narzekać na niskie wynagrodzenie.

Możemy wykonywać pracę zgodnie z własnymi zainteresowania i czerpać z niej wiele satysfakcji. Zawsze jednak pojawia się tak delikatna kwestia jak zarobki. Motywacją do pracy nad swoją zawodową ścieżką zazwyczaj są zarobki. Im wyższe, tym lepiej, bo wówczas możemy spełniać swoje marzenia, rozwijać się czy finansowo zabezpieczyć rodzinę.

Jesteś na etapie wybierania zawodu? Sprawdź, w których zawodach zarobki są przyzwoite, a pracy nie brakuje. Okazuje się, że lista jest bardzo długa. Prezentujemy przykładowe profesje, których wykonywanie powinieneś rozważyć, zastanawiając się, w jakim kierunku się kształcić lub rozwijać.


Trener personalny

Trener osobisty zatrudniony na siłowni nie zarabia fortuny. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy zdecydowali się otworzyć własną firmę i zbudowali bazę klientów. Takie osoby mogą liczyć na wynagrodzenie przewyższające nawet 10 tys. zł netto miesięcznie. Dlaczego? Bo nie brakuje osób chcących o siebie zadbać i jednocześnie niemających wystarczającej motywacji, by rozpocząć ćwiczyć. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że wysokość wynagrodzenia trenera personalnego w głównej mierze zależy od tego, w którym mieście pracuje – najwięcej zarabiają trenerzy pracujący w dużych miastach.

Jak zostać trenerem personalnym? Ścieżki są dwie: możesz ukończyć studia na AWF-ie, możesz również zdać specjalny kurs, po którym otrzymasz uprawnienia do prowadzenia zajęć.


Programista

Od lat ten zawód znajduje się w czołówce każdego zestawienia omawiającego najlepiej płatne zawody. W zależności od miejsca zatrudnienia, programiści mogą zarabiać od 4 do 6–7 tys. zł. Jeszcze lepiej są wynagradzani pracownicy, którym udało się zdobyć zatrudnienie w zagranicznej firmie. Oni mogą otrzymać nawet dwa razy tyle.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Podobnie jak w przypadku trenera osobistego, nie ma jednej drogi do wykonywania tego zawodu. Część programistów to samoucy, którzy nauczyli się programowania w zaciszu własnego domu, inni ukończyli studia.


Chirurg plastyczny

Moda na młodość i bycie pięknym nie przemija. Przeciwnie, medycyna estetyczna rozwija się dynamicznie, a lekarze, którzy wybrali jako specjalizację chirurgię plastyczną zacierają ręce – z roku na rok przybywa im pacjentów. Ile zarobi chirurg plastyczny? Zarobki zaczynają się od 10–15 tys. zł miesięcznie, a często dobijają nawet do 40 tys. zł – wiele zależy od tego, czy lekarz prowadzi własną klinikę, czy pracuje dla podmiotu działającego na rynku. W pierwszym przypadku trzeba pamiętać o tym, że przez pierwszych kilka lat chirurg może spłacać potężny kredyt, który zaciągnął na wyposażenie kliniki.

Każdy przyszły chirurg plastyczny musi ukończyć studia medyczne – nie ma innej drogi, by móc wykonywać ten zawód. Trzeba też pamiętać o odpowiedzialności ciążącej na nim.  Z drugiej strony lata nauki zwracają się nie tylko finansowo – zapomnieć nie można o satysfakcji płynącej z pomocy pacjentowi w spełnieniu jego marzeń.

Oceń ten wpis
Zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie
Ocena: 3.5, liczba głosów: 18

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.