!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Zawody i ich potencjał

Zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie

6 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

3 komentarze

Zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie
Pieniądze ponoć szczęścia nie dają, ale trudno się bez nich obyć. Myślisz o tym, by w przyszłości dobrze zarabiać? Sprawdź, wśród których zawodów wybierać, by w przyszłości nie narzekać na niskie wynagrodzenie, jaka może być Twoja praca w Chorzowie i na które ogłoszenia o pracę warto zwrócić uwagę.

Najlepiej opłacane zawody w Chorzowie i na Śląsku

Możemy wykonywać pracę zgodnie z własnymi zainteresowaniami i czerpać z niej wiele satysfakcji. Zawsze jednak pojawia się tak delikatna kwestia, jak zarobki. Motywacją do pracy nad swoją zawodową ścieżką zazwyczaj są zarobki. Im wyższe, tym lepiej, bo wówczas możemy spełniać swoje marzenia, rozwijać się czy finansowo zabezpieczyć rodzinę.

Jesteś na etapie wybierania zawodu? Sprawdź, w których zawodach zarobki są przyzwoite, a pracy nie brakuje. Okazuje się, że lista jest bardzo długa. Dowiedz się, jakie oferty pracy w Chorzowie, które mogą się opłacać, można znaleźć. Prezentujemy przykładowe profesje, których wykonywanie powinieneś rozważyć, zastanawiając się, w jakim kierunku się kształcić lub rozwijać.

Trener personalny – ile zarabia?

Trener osobisty zatrudniony na siłowni nie zarabia fortuny. Inaczej sprawa wygląda w przypadku tych, którzy zdecydowali się otworzyć własną firmę i zbudowali bazę klientów. Takie osoby mogą liczyć na wynagrodzenie przewyższające nawet 10 tys. zł netto miesięcznie. Dlaczego? Bo nie brakuje osób chcących o siebie zadbać i jednocześnie niemających wystarczającej motywacji, by rozpocząć ćwiczyć. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że wysokość wynagrodzenia trenera personalnego w głównej mierze zależy od tego, w jakim mieście pracuje – najwięcej zarabiają trenerzy pracujący w dużych miastach.

Jak zostać trenerem personalnym? Ścieżki są dwie: możesz ukończyć studia na AWF-ie, możesz również zdać specjalny kurs, po którym otrzymasz uprawnienia do prowadzenia zajęć. Chcąc znaleźć zatrudnienie na tym stanowisku lokalnie, przeglądaj ogłoszenia o pracę w Chorzowie, aktualizowane codziennie na liście miejskiej Aplikuj.pl.

Video

Programista zarobki

Od lat ten zawód znajduje się w czołówce każdego zestawienia omawiającego najlepiej płatne zawody. W zależności od miejsca zatrudnienia, programiści mogą zarabiać od 5 do nawet 12 tys. zł brutto. Jeszcze lepiej są wynagradzani pracownicy, którym udało się zdobyć zatrudnienie w zagranicznej firmie. Oni mogą otrzymać nawet dwa razy tyle.

Ofert pracy dla programistów w Chorzowie nie brakuje, ponieważ wciąż znalezienie wysoce wykwalifikowanego specjalisty bywa trudne, a ze względu na to, że konkurencja jest spora, częsta jest także rotacja na tego rodzaju stanowiskach. Podobnie jak w przypadku trenera osobistego, nie ma jednej drogi do wykonywania tego zawodu. Część programistów to samouki, którzy nauczyli się programowania w zaciszu własnego domu, inni ukończyli studia.

Chirurg plastyczny zarobki

Moda na młodość i bycie pięknym nie przemija. Przeciwnie, medycyna estetyczna rozwija się dynamicznie, a lekarze, którzy wybrali jako specjalizację chirurgię plastyczną zacierają ręce – z roku na rok przybywa im pacjentów. Ile zarobi chirurg plastyczny? Zarobki zaczynają się od 10–15 tys. zł miesięcznie, a często dobijają nawet do 40 tys. zł – wiele zależy od tego, czy lekarz prowadzi własną klinikę, czy pracuje dla podmiotu działającego na rynku. W pierwszym przypadku trzeba pamiętać o tym, że przez pierwszych kilka lat chirurg może spłacać potężny kredyt, który zaciągnął na wyposażenie kliniki.

Video

Każdy przyszły chirurg plastyczny musi ukończyć studia medyczne – nie ma innej drogi, by móc wykonywać ten zawód. Trzeba też pamiętać o odpowiedzialności ciążącej na nim.  Z drugiej strony lata nauki zwracają się nie tylko finansowo – zapomnieć nie można o satysfakcji płynącej z pomocy pacjentowi w spełnieniu jego marzeń. Praca jako chirurg plastyczny w Chorzowie może przynieść spore profity, m.in. ze względu na to, że w dużych miasta i aglomeracjach takie usługi są znacznie popularniejsze niż w mniejszych miejscowościach. Śląsk jest też jednym z najbardziej rozwiniętych przemysłowo i gospodarczo regionów Polski, zatem teoretycznie więcej osób może sobie pozwolić na koszt operacji plastycznej niż w wielu innych województwach.

Najlepiej płatne zawody na Śląsku

Biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce, można powiedzieć, że na Śląsku wielu pracowników zarabia bardzo dobre pieniądze w porównaniu do innych regionów naszego kraju. Jest to związane głównie z tym, że na Śląsku jest wiele możliwości zatrudnienia, które dają pewną, dobrze płatną i stałą pensję.

Zdecydowanie numerem jeden pod tym względem jest praca w górnictwie w spółkach górniczych, ale nie tylko. Na bardzo atrakcyjne zarobki pozwalające na spokojne życie i comiesięczne odkładanie pewnej kwoty pieniędzy można liczyć także w innych branżach.

Najbardziej popularne i opłacalne zawody na Śląsku

  • przedstawiciele handlowi (np. firm zajmujących się sprzedażą kostki brukowej lub innych produktów szeroko związanych z branżą budowlaną),
  • agenci nieruchomości, ponieważ w ostatnich latach w tym rejonie przybywa nowych inwestycji deweloperskich), 
  • pracownicy kopalni, którzy poza tym, że ze względu na pracę w wyjątkowo trudnych warunkach dostają wysokie dodatki do pensji, to i sama ich podstawa nie należy do najniższych. Należy też pamiętać, że w ciągu roku dostają kilka dodatkowych wypłat w postaci trzynastek, premii itp.

Dobrze płatna praca w województwie śląskim dotyczy oczywiście posad, które również można znaleźć w innych miastach, ale najczęściej z nieco niższym wynagrodzeniem. To na przykład stanowisko główny księgowy, które wymaga posiadania wyższego wykształcenia kierunkowego i kilkuletniego doświadczenia. Opłacalne na Śląsku zawody to również monter sieci wodnych i kanalizacyjnych, szef kuchni czy programista.

Na Śląsku, jak i w innych rejonach naszego kraju, bardzo opłacalna jest praca na typowych stanowiskach z dobrym wynagrodzeniem, jak lekarz, adwokat, grafik, dyrektor handlowy czy kierownik dużego sklepu.

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Podziel się

3 komentarze

Jarek

Jarek

Wszędzie nie tylko w Chorzowie są zawody gdzie się zarabia podobnie. Widać to oczywiście na podstawie ogłoszeń i realiów.
Róża

Róża

Jak w całym regionie poszukiwani są specjaliści w wielu branżach i tak jest nie tylko tutaj ale widać w ogóle także w wielu innych miejscach Polski.
Warszawiak

Warszawiak

Uważam, że opisane przez Was zawody, w których dobrze się zarabia w Chorzowie dotyczą również innych miast. Programista, chirurg plastyczny czy trener personalny - nikt z nich nie narzeka na zarobki w innym mieście niż Chorzów.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.