Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 28901        SUBSKRYBUJE: 7170
Tematy, które interesują czytelników:  Urlop wypoczynkowy, Trzynastka, Jak zmienić pracę, Urlop macierzyński

A może potrzebny ci podnóżek?

A może potrzebny ci podnóżek?
Znalezienie pracy wymaga sporej dozy cierpliwości i bieżącego przeglądania portali ogłoszeniowych, na których są publikowane świeże anonse. W momencie znalezienia pracy, warto pamiętać o swoim zdrowiu i odpowiednio o siebie zadbać.

Jest to szczególnie ważne w przypadku osób zatrudnionych w biurach. Siedzenie po kilka czy nawet kilkanaście godzin przed komputerem może szybko odbić się na zdrowiu. Szczególnie narażony jest kręgosłup, ale pamiętać trzeba również o nogach. Komu przyda się podnóżek? Co to takiego i dlatego warto pomyśleć o zakupie takiego produktu? Czym kierować się przy wyborze podnóżka?


Podnóżek – mebel królów

Historia podnóżka jest bardzo długa i zaczyna się już w starożytności. Wówczas podnóżki uchodziły za mebel zarezerwowany wyłącznie dla władców – w ten sposób akcentowali oni swoją pozycję społeczną. Wykorzystanie podnóżka sprawiało bowiem, że król czy cesarz nie dotykał nogami ziemi. Pierwsze podnóżki były stosunkowo proste, niewielkich wymiarów i najczęściej wykonywano je z drewna. Wieki późniejsze przyniosły jednak radykalną zmianę w podejściu do projektowania tego mebla.

Podnóżki władców z XVII czy XVIII w. to bogato zdobione niskie krzesełka. Siedzisko bardzo często było obijane cennymi materiałami (np. jedwabiem), a nóżki rzeźbione. W tym czasie prostsze modele podnóżków trafiały już regularnie do domów szlachciców. Szczególnie mebel ten upodobali sobie starsi domownicy, bo pozwalał na wygodne ułożenie nóg. Dziś podnóżki można spotkać nie tylko w domach, lecz także zakładach pracy.

To Cię powinno też zainteresować: Biurko - jak powinno wyglądać twoje?


Po co właściwie ten podnóżek?

Dziś projektowane podnóżki mają być przede wszystkim wygodne i pozwolić odpocząć nogom. Niemal wszyscy współcześni projektanci wykorzystują wytyczne opracowane przez specjalistów zajmujących się na co dzień ergonomią. W efekcie dostępne w sklepach podnóżki są tak wykonane, by podnieść komfort pracy lub pozwolić na komfortowy wypoczynek.

W sklepach są dostępne różne podnóżki. Najprostsze modele są nie tylko solidne, lecz także pozwalają regulować wysokość i kąt nachylenia tego mebla. Decydując się na zakup podnóżka, warto zwrócić uwagę na to, by był on wykonany z materiałów, których czyszczenie nie będzie wymagało sięgania po specjalistyczne środki chemiczne.


Misja: ponieść komfort pracy

Podnóżek to jeden z mebli, które powinny znaleźć się w każdym biurze. Pracodawca, który zainwestuje w zakup podnóżków, może być pewien, że pracownicy będą zadowoleni. Warto przy tym pamiętać, że nie tylko podnóżek pozwala podnieść komfort pracy. Ten mebel nie spełni swojej funkcji, jeżeli w biurze zabraknie ergonomicznych krzeseł biurowych. 

Połącznie podnóżka z obrotowym fotelem jest najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób pracodawca może być pewien, że niezależnie od wysokości biurka każdy pracownik będzie mógł dostosować miejsce pracy do swoich potrzeb. Zakup podnóżków po prostu się opłaca – to inwestycja w zdrowie pracowników.

Oceń ten wpis
A może potrzebny ci podnóżek?
Ocena: 5.0, liczba głosów: 21

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.