Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 991        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Wynagrodzenie, Mobbing w pracy, CV po niemiecku, List motywacyjny bez ogłoszenia, Świadectwo pracy

Moja firma nie zarabia. Co dalej?

Moja firma nie zarabia. Co dalej?

Firmy działające na rynku mają swoje lepsze i gorsze momenty. Bywa, że przedsiębiorstwo przez długi czas nie przynosi oczekiwanych zysków, by dopiero później zaskoczyć wpływami przedsiębiorcę. Często jest też odwrotnie – prężnie działająca firma odnotowuje straty. Jak ratować upadający biznes?

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością pozyskiwania kontrahentów, bo to właśnie współpraca z nimi gwarantuje zyski. Zdarza się jednak, że mimo starań właściciela firmy czy jego pracowników, przedsiębiorstwo – zamiast odnotowywać zyski – odnotowuje straty. Taka sytuacja jest wyzwaniem, bo konieczne jest nie tylko wskazanie przyczyn odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, lecz także odpowiedzenie na pytanie, czy warto – mimo przeciwności – ratować firmę.

Jeżeli przedsiębiorca decyduje się na ratowanie swojej firmy, to – w pierwszej kolejności – musi zastanowić się, dlaczego jego firma nie notuje zysków. Powodów może być wiele: źle przygotowana oferta handlowa, niekompetentna obsługa, brak strony internetowej czy ogólna, kiepska sytuacja na rynku czy w konkretnej branży. W zależności od tego, co leży u podstaw niepowodzeń firmy, konieczne jest wdrożenie konkretnych zmian.


Atrakcyjna oferta handlowa

Nie każdy przedsiębiorca pamięta, że to właśnie oferta handlowa jest zupełną podstawą. Dlaczego? Bo z niej potencjalni klienci czy biznesowi kontrahenci mogą dowiedzieć się zupełnych podstaw. By zatem była ona atrakcyjna, konieczne jest jej systematyczne uaktualnianie. Nie bez znaczenia jest też śledzenie oferty konkurencji.

Firmy nastawione na sprzedaż w branży B2B, powinny pamiętać o tym, by zatrudnić dobrego handlowca, który będzie potrafił przekonać niezdecydowanych. Pracownik odpowiedzialny za pozyskiwanie zleceń jest jednym z najważniejszych w firmie, bo gwarantuje, że na firmową skrzynkę mailową będą spływały zamówienia.


Nowe kanały sprzedaży

Współcześnie, by utrzymać się na rynku, nie wystarcza sprzedawać tylko tradycyjnymi kanałami sprzedaży, lecz także nowoczesnymi. Choć firm stawiających na nowoczesne strony internetowe przybywa z roku na rok, to nie wszystkie taką posiadają .Przedsiębiorcy niemogący pochwalić się firmową witryną, koniecznie powinni o takiej pomyśleć.

Dlaczego posiadanie strony internetowej jest ważne? Bo ta umożliwia sprzedaż dóbr również w sieci. Przedsiębiorcy powinni przy tym pamiętać, że specjaliści szacują, że w 2015 r. roku polski rynek e- commerce będzie wart już ok. 30 mld złotych. Dzięki wykorzystaniu nowych kanałów komunikacji, możliwe jest dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów.


Gdy powodem jest zastój w branży

Czasem powodem, dla którego przedsiębiorca nie może rozwijać swojej firmy i czerpać z niej zyski jest po prostu zła sytuacja na rynku lub w branży, w której działa. W takiej sytuacji trudno o dobrą receptę. Z całą pewnością konieczne jest optymalizowanie kosztów. Dobrze też, by firma była w każdej chwili przygotowana na kryzys – dodatkowe środki na koncie z myślą o kilku gorszych miesiącach pozwolą jej na zachowanie płynności finansowej.

Prowadzenie firmy nie jest zadaniem łatwy – przedsiębiorca musi być nie tylko właścicielem, lecz także psychologiem, handlowcem, specjalistą i swoim własnym menagerem. Problemy finansowe firmy to trudny czas, ale warto podjąć trud i zwalczać przeciwności. Dzięki temu można być pewnym, że w przyszłości przedsiębiorstwo również będzie w stanie przetrwać każdy kryzys.

Zobacz inne porady dla pracodawców

Komentarze do wpisu

Piotr
2016-09-15, 18:40
Jako profesjonalny podmiot działający na rynku europejskim zajmujemy się handlem
spółkami, jak również kupnem spółek zadłużonych, które utraciły płynność finansową.
Jesteśmy w stanie przejąć niemalże każdą spółkę i podjąć się jej restrukturyzacji
i/lub dofinansowania.

Przejmujemy na siebie obowiązek spłaty długów spółki oraz dalsze negocjacje z
wierzycielami spółek, tym samym w profesjonalny sposób oddłużając spółkę.

Kupujemy spółki na terenie całej Polski, które posiadają zadłużenie wobec banków,
ZUS, osób fizycznych (konsumentów) oraz prawnych, jak również innych tu
niewymienionych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@dca-group.pl jak również do odwiedzenia
naszej strony http://dca-group.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji o naszej
ofercie .
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.