Zarobki

Sklep internetowy szansą na rozwój Twojego biznesu - 10 kroków do sukcesu w e-commerce

2 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 7 głosów

7 głosów

1 komentarz

Sklep internetowy szansą na rozwój Twojego biznesu - 10 kroków do sukcesu w e-commerce
W obecnych czasach coraz większą rolę w biznesie odgrywa jego internetowe oblicze. Bez odpowiednio poprowadzonej kampanii marketingowej w sieci trudno wyobrazić sobie sukces danego przedsięwzięcia. Świetnym przykładem projektów, które można postawić za wzór, są różnego typu sklepy internetowe. Rozwiązania e-commerce to w tej chwili już nie tylko możliwość, ale konieczność. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zbudować firmę w tej branży!

Sklep internetowy czy się opłaca - to pytanie pada bardzo często, ale tak naprawdę nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od konkretnego przypadku, strategii działania, pomysłów i przede wszystkim umiejętności ściśle biznesowych. Trzeba mieć świadomość, że zakładanie sklepu internetowego krok po kroku to żmudne i wymagające zajęcie, które należy rozpatrywać w kategoriach długoterminowej inwestycji.

Co warto na ten temat wiedzieć? Sklep internetowy poradnik - zachęcamy do lektury!

Pomysł na biznes kluczem do sukcesu w promocji także działalności

Działalność internetowa to świetny krok do realizacji swoich planów i osiągnięcia korzyści finansowych. Biznes internetowy jednak tylko z pozoru wydaje się prostym wyzwaniem, ale w praktyce wymaga poświęcenia się w stu procentach. Świetny pomysł na sklep internetowy nie wystarczy, aby odnieść sukces, ponieważ na ten ostatni składa się wiele czynników, w tym także te, które niekoniecznie są zależne od nas samych. Mimo to, wiele osób zastanawia się, jak znaleźć pomysł na biznes? Przede wszystkim warto skupić się na swoich mocnych stronach i tym, co potrafimy i lubimy robić. Pomocna może okazać się także dokładna i obiektywna analiza rynku.

Video

Produkty i usługi również przy sklepie internetowym

Najlepsze biznesy online to zazwyczaj te, które odpowiadają potrzebom klientów i rozwiązują ich problemy. Zakładanie sklepu internetowego musi iść więc w parze z jakąś wizją jego przyszłej działalności. Sklep internetowy kojarzy się większości z nas z produktami, ale nie zmienia to faktu, że można oferować w nim także różnego typu usługi. W niektórych branżach pojawia się coraz więcej takich podmiotów. Wśród najpopularniejszych usług sprzedawanych za pośrednictwem internetu można znaleźć przeróżne szkolenia czy kursy online, ale nie tylko.

Szukasz pracy?

Specjalista ds. Zamówień Publicznych

MDT international Sp.z.o.o.

 • Kraków
Dodana
Polecana

PRACOWNIK UTRZYMANIA RUCHU (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

 • Kłodawa
Dodana
Dodana

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej poszukiwany

International Trilingual School of Warsaw

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Regionalny Manager Sprzedaży OZE

ZESSTOS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 • Częstochowa
Dodana
Polecana
Budowa sklepu online wraz z usługami firmyu

Dokumenty i regulacje prawne przy prowadzeniu sklepu w Internecie

Nieistotne, czy prowadzimy duży czy mały sklep internetowy. W każdym przypadku jego działalność musi być zarejestrowana, a ten rodzaj biznesu nie różni się praktycznie niczym od innych. Właściciel sklepu powinien zaopatrzyć się w kasę fiskalną, a także umożliwić klientom otrzymywanie faktury za zakupy. Ponadto, na stronie sklepu musi znaleźć się jego regulamin, oznaczenie przedsiębiorcy, a także zasady zwrotu czy reklamacji. Im więcej informacji, tym lepiej, a w razie wątpliwości klient powinien mieć możliwość kontaktu z obsługą sklepu.

Własny sklep internetowy - jak go założyć?

Jaka jest najlepsza forma opodatkowania dla sklepu internetowego?

Własny sklep odzieżowy zarobki - ile wynoszą i jaki podatek zapłacić? Przedsiębiorca ma pełną dowolność jeśli chodzi o formę opodatkowania dochodu ze swojego biznesu. Do wyboru są zasady ogólne, podatek liniowy, często także ryczałt czy nawet karta podatkowa. Zdaniem ekspertów najkorzystniejszym rodzajem jest opodatkowanie ryczałtowe, którego stawka wynosi co do zasady 3%. Jeśli z kolei chodzi o średnie zarobki w branży odzieżowej, trudno przybliżyć konkretne liczby, ponieważ każda działalność jest inna.

Ile kosztuje budowa profesjonalnego e-commerce i z czego się składa

Wiemy już, jak otworzyć własny sklep, warto więc przyjrzeć się bliżej kosztom z tym związanym. Wiele osób zastanawia się z pewnością, jak założyć sklep internetowy za darmo i czy jest to w ogóle możliwe? Teoretycznie tak, w praktyce sprawa się nieco komplikuje. Uruchomienie sklepu nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem, ale musimy mieć świadomość, że nawet przy sporych oszczędnościach, będziemy musieli jakąś kwotę na to przeznaczyć. Nawet wówczas, gdy jesteśmy w stanie samodzielnie zaprogramować sklep, i tak musimy liczyć się z opłatami za serwer.

Podstawowy motyw grafizny sklepu to koszt rzędu kilkuset złotych. Pamiętać należy również o opłatach za korzystanie z profesjonalnych narzędzi do integracji e-commerce, zarządzania sprzedażą i automatyczną obsługą zamówień. Ważna będzie również platforma do marketing automation – większość firm świadczących takie usługi pobiera opłaty subskrypcyjne, miesięczne za korzystanie z narzędzia.

Własny sklep internetowy z czego składa się sklep internetowy

Jak odpowiednio skalkulować przedsięwzięcie żeby finalnie zyskać?

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o biznes internetowy jest kontrolowanie wydatków. Zbyt wysokie koszty początkowe to jeden z podstawowych czynników, przez które upada wiele firm. Z drugiej jednak strony, chcąc odnieść sukces, nie można na wszystkim oszczędzać, ponieważ brak inwestycji prowadzi bardzo często do stagnacji i koniec końców likwidacji działalności.

Jakie są wymagania związane z prowadzeniem sklepu internetowego?

Przede wszystkim osoba, która chce założyć sklep internetowy, powinna być wpisana do rejestru przedsiębiorców. Otwarcie firmy wiąże się z kilkoma formalnościami i w późniejszym okresie może skutkować m.in. kontrolą z urzędu skarbowego. Jeśli chodzi o wymagania, jakie trzeba spełnić na gruncie polskiego prawa, aby móc prowadzić sklep internetowy, trzeba m.in. stworzyć przejrzysty system składania zamówień wraz z wszelkiego rodzaju zgodami marketingowymi oraz RODO. Jest to szczególnie ważne jeśli klienci mogą zakładać swoje konto, a właściciel sklepu jest administratorem ich danych osobowych. Kluczowe dla funkcjonowania sklepu jest także sporządzenie regulaminu.

Formy prawne i prowadzenie sklepu

Jak założyć sklep internetowy – checklista 10 kroków budowy dobrego sklepu internetowego

Założenie sklepu internetowego krok po kroku - jak w praktyce wygląda cały proces? W celu przybliżenia tego zagadnienia można posłużyć się listą

10 kroków, które trzeba wykonać, aby zbudować dobry sklep internetowy:

 1. Stworzenie ciekawej oferty sklepu
 2. Wykonanie analizy rynku, w tym najbliższej konkurencji – metoda SWOT
 3. Rozplanowanie budżetu w perspektywie krótko oraz długoterminowej
 4. Zbudowanie zespołu, który będzie stale czuwać nad działalnością sklepu
 5. Odpowiednia prezentacja produktów czy usług - jak najlepsze zdjęcia oraz opisy
 6. Zadbanie o kwestie techniczne oraz zabezpieczenie witryny sklepu internetowego
 7. Zapewnienie optymalnego systemu rozliczeń i płatności
 8. Działania marketingowe mające na celu wypromowanie sklepu
 9. Wszelkiego typu kwestie prawne, w tym przede wszystkim regulamin sklepu czy zwrotów i reklamacji
 10. Wysoki poziom obsługi klientów

Jak efektywnie zarządzać sklepem internetowym?

Biznes plan sklep internetowy - czy opłaca się taki tworzyć, a jeśli tak - co powinien zawierać? Jest to kwestia bardzo indywidualna i każdy przedsiębiorca musi podjąć decyzję zgodnie z własnymi potrzebami. Biznes plan jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią mieć wszystko przeanalizowane, obliczone i chcą na poszczególnych etapach wiedzieć, czy realizują wstępne założenia. Jeśli z kolei mowa o efektywnym zarządzaniu sklepem internetowym, także i tutaj mamy do czynienia z wieloma sposobami. Obecnie najbardziej opłacalne i skuteczne jest korzystanie z płatnych platform e-commerce, dzięki którym proces zarządzania zasobami sklepu, reklamacjami, kontaktem z klientami, stanem magazynowym itd. jest w pełni zautomatyzowany.

Video

Jak wypromować swój sklep internetowy w sieci: strategia marketingowa sklepu internetowego!

Działania marketingowe zmierzające do zdobycia nowych klientów i utrzymania dotychczasowych nie muszą być bardzo kosztowne. Tak naprawdę, przy odpowiedniej strategii i kreatywnym podejściu do tematu, można tanio wypromować swoją firmę. W pierwszej kolejności należy określić grupę docelową naszych produktów. Następnie warto wyznaczyć budżet, którym będziemy dysponować w obszarze marketingu.

5 podstawowych błędów w e-commerce

Na koniec warto wskazać najczęstsze błędy popełniane w branży e-commerce. Uniknięcie ich zwiększa szanse na osiągnięcie swoich założeń. Na przeszkodzie do sukcesu mogą stać czasem kwestie, które tylko z pozoru wydają się drobiazgami, ale koniec końców mogą decydować o całości przedsięwzięcia. Mowa tutaj zarówno o błędach technicznych na poziomie samego sklepu (np. mało przejrzyste albo wolno działające systemy cms sklepu, brak możliwości złożenia zamówienia itp.), czy na poziomie obsługi klienta. Bardzo często błędów można doszukać się w działaniach marketingowych oraz finansowych. Własny sklep internetowy prowadzony jest z reguły dla zysku, a więc należy robić wszystko, aby nie ponosić większych kosztów niż to konieczne.

Najczęściej zadawane pytania

Jak założyć sklep internetowy?

W obecnych czasach każdy może zostać właścicielem sklepu internetowego. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń formalnych jeśli chodzi o rozpoczęcie tego rodzaju działalności. Jedynym wymogiem, choć nie zawsze, jest rejestracja własnej firmy. Sklep internetowy można założyć w ramach dostępnych już platform abonamentowych lub zlecić jego stworzenie od podstaw.

Promocja sklepu internetowego - jak powinna wyglądać?

Działania marketingowe to bardzo indywidualna kwestia. Aby przyniosły wymierne korzyści należy przede wszystkim poznać grupę docelową i na tej podstawie zbudować kreacje. Sklep można promować zarówno w tradycyjny sposób, a więc poprzez kampanie billboardowe czy reklamy w mediach, ale także poprzez bezpośrednią komunikację z potencjalnymi klientami, influencer marketing, SEO oraz artykuły sponsorowane na zbliżonych tematycznie portalach.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Stworzenie podstawowej wersji sklepu z wykorzystaniem gotowych wzorów to koszt rzędu kilkuset złotych, jeśli jednak postawi się na budowanie sklepu według własnego projektu, trzeba liczyć się z wydatkiem kilku, kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wielkości biznesu.

Podziel się

1 komentarz

okrasa

okrasa

Szansa jest zawsze i wszędzie tylko taki pomysł miało już wielu przed nami...

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka