Narzędzia rekrutacyjne

Projekty rekrutacyjne w systemach ATS

1 marca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 11 głosów

11 głosów

4 komentarze
Projekty rekrutacyjne w systemach ATS
Bardzo często w przedsiębiorstwach prowadzi się równocześnie wiele projektów rekrutacyjnych. Im większa firma tym większy personel jest potrzebny do sprawnego funkcjonowania, a to oznacza nierzadko konieczność pozyskiwania wielu pracowników równocześnie. W jaki sposób rekruterzy mogą ułatwić sobie pracę i lepiej zorganizować wszystkie procesy? Oczywiście rozwiązaniem są systemy ATS dające możliwość przejrzystego zarządzania kandydatami.

Nowoczesne systemy śledzenia kandydatów nie tylko tworzą bazę danych, ale również pozwalają nią odpowiednio zarządzać z uwzględnieniem konkretnych projektów. Rekruterzy mogą umiejscowić projekt w strukturze organizacyjnej oraz stworzyć zespół projektowy z przypisanymi rolami. Praca HR jeszcze nigdy nie była tak zorganizowana i płynna.

Wypowiedź eksperta Tak naprawdę system ATS to autentyczny cyfrowy partner dla każdej organizacji, dla której kluczowy jest rozwój – mówi Piotr Zawisza, szef sprzedaży HRlink. – Dzięki systemom wspierającym rekrutację nie tylko zamieścimy ogłoszenie o pracę, ale zrealizujemy cyfrowo cały proces rekrutacji – od ustaleń dot. potrzeb związanych z kandydatem zgłaszanymi przez managera po analizy, które ułatwiają sprawdzanie efektywności różnych rozwiązań rekrutacyjnych. W palecie HRlink mamy ich wiele. Mogą to być zarówno ogłoszenia na płatnych i darmowych portalach, możliwość wyszukiwania w bazach kandydatów firmy, czy zewnętrznych bazach portali kariery po system poleceń pracowniczych. Wybranego kandydata możemy potem łatwo wdrożyć do pracy z wykorzystaniem naszego systemu. Na zakończenie przyjrzeć się analizom procesów rekrutacyjnych, aby w przyszłości jeszcze lepiej je udoskonalać.
Piotr Zawisza, szef sprzedaży HRlink.

Szukasz pracy?

Pracownik / pracownica działu logistyki sklepu - Gdańsk (Oliwa)

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

  • Gdańsk
  • 4 700-6 400 zł / mc
Dodana

Wychowawca/ Wychowawczyni

Centrum Opiekuńczo- Wychowawcze " Nadzieja"

  • Mysłowice
  • 4 800-5 300 zł / mc
Dodana

Monter balustrad – praca w Niemczech

In-Serv Team Sp. z o. o.

  • Niemcy
Dodana

Wygodne zarządzanie każdą rekrutacją

Jeszcze niedawno działy HR tonęły w dokumentach. Papierowe CV, listy motywacyjne, dodatkowe dokumenty oraz masa dokumentacji dotyczącej konkretnych rekrutacji. Odnalezienie się w takiej sytuacji wymagało często nieludzkich zdolności, ale teraz można się cieszyć naprawdę wygodnym zarządzaniem procesami rekrutacyjnymi. Wszystko dzięki przemyślanej strukturze systemów ATS takie jak HRlink.

Nowoczesny software pozwala w jednym miejscu gromadzić cyfrową dokumentację dotyczącą wszystkich aspektów prowadzonej rekrutacji. Osoby zajmujące się danym projektem mogą korzystać z posegregowanych danych przypisanych do konkretnego procesu. System ATS pozwala na szybkie przeglądanie danych kandydatów. Za jednym kliknięciem otrzymujemy podgląd CV oraz innych dokumentów, a przyjazny interfejs pozwala na szybki kontakt z kandydatem. Wszystkie osoby przypisane do projektu rekrutacyjnego mają możliwość dodania etykiet, swoich uwag lub ustawienia terminów różnych zadań.

Interfejs oprogramowania jest przygotowywany przez zdolnych projektantów UX i UI, których zadaniem jest zmaksymalizowanie pozytywnych doświadczeń pracy na danej aplikacji. Co więcej, decydując się na wykorzystanie systemu ATS można spersonalizować software pod własne potrzeby. Aplikacje śledzenia kandydatów gwarantują wygodę podczas prowadzenia wielu procesów rekrutacji jednocześnie.

Szybki wgląd w nadesłane dokumenty

Dużą zaletą systemów ATS jest tworzenie kart kandydatów, w których znajdziemy wszystkie potrzebne informacje na temat osób starających się o pracę. Rekruterzy pracujący tradycyjnymi metodami muszą wyszukiwać CV w skrzynkach mailowych, folderach na komputerze lub wręcz w biurowych szafach.

Dzięki e-rekrutacji wszystkie dokumenty mają formę cyfrową, czyli mogą być przechowywane i grupowane przez system ATS. W karcie kandydata znajdziemy wszystkie dokumenty, jakie przesłał on w ramach prowadzonej rekrutacji. Wystarczy jedno kliknięcie myszy, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do podglądu dokumentów. Oszczędność czasu oraz wygoda takiego rozwiązania są oczywiste.

Sprawny kontakt z kandydatami

Szukanie danych kontaktowych w przesłanych dokumentach rekrutacyjnych jest również czasochłonne, ale także tę kwestię rozwiązuje system ATS. Rekruter z pomocą zakładki kandydata będzie mógł sprawnie nawiązać kontakt z osobami starającymi się o pracę.

Użytkownicy mogą przypisać do kandydata zarówno adresy mailowe, jak i numery telefonów. W ten sposób z poziomu aplikacji jest możliwe wysłanie wiadomości tekstowej w postaci email lub SMS. Wszystkie wiadomości zostają zapisane na karcie kandydata w postaci archiwum korespondencji, więc bardzo szybko może prześledzić wymieniane informacje. Co więcej, można stworzyć automatyczne wiadomości, które będą informowały kandydatów o postępach w procesie rekrutacji.

Planowanie i realizacja kolejnych etapów rekrutacji

Proces rekrutacji składa się z wielu etapów, które należy odpowiednio zaplanować, a następnie sprawnie przeprowadzić. Dzięki zawartemu w systemach ATS terminarzowi istnieje możliwość planowania wszystkich kroków, o których osoby biorące udział w procesie będą automatycznie informowane.

Rekruter może zapisać konkretne zadania, jak wykonanie telefonu do kandydata, zaplanowanie spotkania czy złożenie oferty pracy. Systemy takie, jak HRlink pozwalają na planowanie wielu czynności związanych z naborem pracowników, a funkcje kontaktowe zadbają, aby wszyscy zainteresowani byli na bieżąco z realizacją kolejnych etapów rekrutacji.

Projekty rekrutacyjne dzięki nowoczesnym systemom ATS są przeprowadzane znacznie sprawniej i skuteczniej. Szybki dostęp do dokumentów, a także płynny przepływ informacji zwiększą wydajność działań HR w Twojej firmie.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

tymczasowy

tymczasowy

Jako pracodawca bardzo polecam systemy ATS. Dzięki nim w mojej firmie rekrutacje przebiegają znacznie sprawniej i efektywniej. Polecam!
Bogna

Bogna

Dzięki systemowi ATS rekruterzy mają dostęp do wszystkich moich dokumentów i łatwiej nawiązują ze mną kontakt. To na pewno ułatwi mi szukanie nowej pracy.
sandy

sandy

Może to brzmi dziwnie, ale jako osoba bezrobotna cieszę się, że systemy ATS wkraczają na rynek rekrutacyjny. Wreszcie proces rekrutacji będzie bardziej transparentny i dostępny dla wszystkich.
Kanion

Kanion

System ATS naprawdę ułatwia pracę w dziale HR. Wszystkie dokumenty i dane kandydatów są w jednym miejscu, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pracy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.