Pomysł na firmę - wyrabiaj pieczątki

Pomysł na firmę - wyrabiaj pieczątki
Czy pieczątki cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców? Okazuje się, że tak, bo usprawniają pracę w firmie. W zależności od przedsiębiorstwa, pieczątki są niezbędne przy przyjmowaniu poczty, mogą być wykorzystywane przy akceptowaniu i odrzucaniu projektów lub służyć do pozostawienia danych potencjalnemu klientowi.

Jeżeli myślisz o założeniu przedsiębiorstwa, które wspomoże działanie innych podmiotów, to wyrabianie pieczątek jest świetnym pomysłem.

Czy przedsiębiorca musi posiadać pieczątkę?

Myśląc nad założeniem punktu usługowo-handlowego, w którym będziesz oferował wyrabianie pieczątek, możesz się zastanawiać, czy przedsiębiorca jest zobowiązany do posiadania takiej. Odpowiedź jest jednoznaczna – żadne aktualnie obowiązujące przepisy nie nakładają na osoby prowadzące działalność gospodarczą wymogu posiadania i korzystania z pieczątek.

Udając się jednak do urzędów (np. ZUS-u) czy banków, przedsiębiorca może zostać poproszony o przystawienie pieczątki i podpisanie się na składanej deklaracji czy wniosku. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane, ale nie oznacza to, że jest ono poprawne i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Z punktu widzenia zarówno urzędników, jak i pracowników banku czy nawet samych przedsiębiorców to po prostu pozwala zaoszczędzić czas – na pieczątce są wszystkie najważniejsze dane.

Czy firma musi mieć pieczątkę? Slajd z wyjaśnieniem

Źródło: prezentacja Formy prowadzenia działalności gospodarczej, aspekty administracyjne związane z zakładaniem i prowadzeniem przedsiębiorstwa, dr Robert Zieliński.

Więcej niż stacjonarny punkt

Osoby zajmujące się wyrabianiem pieczątek najczęściej oferują swoje usługi lokalnie, tworząc punkty handlowo-usługowe. Nie brakuje takich, którzy chcąc zwiększyć uzyskiwane zyski, nabywają również kserokopiarki czy bindownice, oferując dodatkowe usługi. Jako osoba potencjalnie zainteresowana otworzeniem takiego punktu powinieneś wiedzieć, że dziś możesz oferować pieczątki znacznie większej grupie przedsiębiorców niż tylko działających na lokalnym rynku. Jak to możliwe?

Sklepy internetowe są dziś niezwykle popularne, a konsumenci chętnie kupują właśnie w sieci. W praktyce wystarczy zatem, że – poza stacjonarnym punktem – stworzysz również sklep internetowy lub będziesz oferował wyrób pieczątek na specjalnych platformach sprzedażowych (np. eBay).

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Maszyny do wytwarzania pieczątek

Chcąc oferować wyrób pieczątek, musisz posiadać specjalistyczne urządzenia. Mowa przede wszystkim o maszynach, za pomocą których szybko stworzysz pieczątkę. Zakup takich produktów jest praktycznie niemożliwy, ale nie oznacza to, że musisz samodzielnie konstruować maszyny, z których będziesz korzystał. Jest inne rozwiązanie – nawiązanie współpracy z podmiotami udostępniającymi takie wyroby.

Na rynku działają firmy, które proponują zainteresowanym podmiotom współpracę. Udostępniając maszyny do wyrobu pieczątek wykorzystujące nowoczesne technologie, pobierają opłatę miesięczną. Może być ona stała, może być uzależniona od wypracowanego dochodu. Jako osoba zainteresowana współpracą, masz możliwość negocjować warunki finansowe i tym samym przystać na taką stawkę, która nie będzie nadto obciążać twojego budżetu.

Zaproponuj szeroki wybór pieczątek

Treść pieczątki (a dokładnie ilość wierszy) stanowi o jej wymiarach. Klienci chętnie zamawiają pieczątki z danymi firm, jak i imienne. W twojej ofercie nie powinno również zabraknąć datowników. Ważna jest też technologia – dziś najpopularniejsze są pieczątki samotuszujące, choć lekarze czy urzędnicy wciąż chętnie sięgają po pieczątki metalowe lub drewniane kołki.

Jeżeli chcesz, aby zaopatrywało się u ciebie wielu przedsiębiorców, zadbaj o zróżnicowany katalog pieczątek. Producenci takich oferują – obok klasycznych – również nowoczesne kształtów. Ponieważ osoby prowadzące firmy mają różne potrzeby i różny gust, powinieneś postawić na bogaty asortyment, monitorując przy tym nieustannie ofertę producentów, aby zawsze móc oferować nowości.

Oceń ten wpis
Pomysł na firmę - wyrabiaj pieczątki
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Zyrion
2019-12-06, 11:54
Założenie firmy może wydawać się przerażającym i żmudnym zadaniem. Zwłaszcza jeśli człowiek przyzwyczaił się do wstawania o 6 i pracowania 8h w jakiejś firmie, ale jak ma być lepiej to da się wszystko zmienić.
Leopold
2019-05-25, 11:03
Różne są pomysły, aby utworzyć firmę. Każdy pragnie utworzyć firmę taką, aby miał z niej zysk. Pomysł na firmę - wyrabiaj pieczątki - osobiście nie mam zdania na ten temat. Może i taka firma mieć zysk????
Tekla
2019-05-03, 12:25
Teraz wyrobienie pieczątek jest bardzo łatwe i można to zrobić z własnego fotela w domu korzystając ze schematów lub stworzyć włąsny wzór. Fajna sprawa dla wszystkich.
Fnka
2019-04-18, 18:44
Coraz więcej osób woli kupować używane przedmioty niż przepłacać za nowe. Dotyczy to zwłaszcza odzieży dziecięcej i akcesoriów dla niemowląt, dzieci w wieku szkolnym, a także mebli domowych, naczyń i innych towarów. To też ciekawy pomysł.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.