Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 30157        SUBSKRYBUJE: 7197
Tematy, które interesują czytelników:  Pół etatu, Urlop, Oferta pracy

OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC?

OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC?
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest produktem pozwalającym stworzyć ochronę w różnych sytuacjach. O zakupie takiej powinni pomyśleć nie tylko przedsiębiorcy, na których spoczywa obowiązek posiadania takiej polisy.

Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem. By je zminimalizować, przedsiębiorca może zdecydować się m.in. na zakup ubezpieczenia OC. Współcześnie takie polisy są dostępne we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych i reklamowane jako produkty chroniące właściciela firmy przed finansową odpowiedzialności w sytuacji wyrządzenia swoją działalnością szkody osobie trzeciej. Jak przeglądać oferty ubezpieczycieli, by wybrać najlepszą polisę?


Jak działa ubezpieczenie OC?

Zakres ubezpieczenia OC w dużej mierze zależy od tego, co znajdzie się w umowie zaoferowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe i podpisanej przez klienta, czyli przedsiębiorcę. Zasadniczo jednak dzięki dobrze dobranej polisie, właściciel firmy może zbudować solidne zabezpieczenie na wypadek nieumyślnego wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

Decydując się na ofertę Allianz przedsiębiorca może liczyć na to, że ubezpieczyciel nie tylko wypłaci kwotę pokrywającą szkodę, lecz także utracone korzyści. Proama oferuje przedsiębiorcom ubezpieczenie, które będzie obejmować nie tylko szkody rzeczowe, lecz także osobowe. W praktyce, by wybrać z korzyścią dla siebie, właściciel firmy musi dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych firm działających na rynku.


Dodatkowe pakiety – by stworzyć pełniejszą ochronę

Większość ubezpieczycieli działających na rynku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przedsiębiorcy oczekują kompleksowej polisy. Z tego właśnie względu podstawowe pakiety dostępne w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych bardzo często można poszerzyć o dodatkowe klauzule. O takich przedsiębiorca powinien pomyśleć np. wówczas, gdy zatrudnia pracowników (w ten sposób może zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością wynikającą z wypadków, do których doszło na terenie zakładu) lub współpracuje z zagranicznymi firmami.


Najlepiej dokonać porównania

Z punktu widzenia przedsiębiorcy nabycie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej to doskonały sposób na zabezpieczenie swoich interesów. By jednak nie okazało się, że wybrana polisa nie chroni właściwie, dobrze – jeszcze przed podpisaniem umowy – zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych działających na rynku.

Zapoznanie się z wszystkimi dostępnymi ubezpieczeniami i ich regulaminami jest zajęciem czasochłonnym. Z tego właśnie względu lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie np. z rankingu ubezpieczeń przygotowywanych przez niezależnych ekspertów lub skorzystanie z pomocy brokera ubezpieczeniowego współpracującego z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Taki może pomóc w wyborze najlepszej polisy, która będzie dostosowana do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy.


Uwaga na wyłączenia!

Zapoznając się z poszczególnymi polisami szczególną uwagę należy zwrócić na wyłączenia. Takich najczęściej ubezpieczyciele przewidują całkiem sporo. Dobrze zatem, by przedsiębiorca miał świadomość, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Jest to bardzo istotne, bo może się okazać, że wybrana polisa faktycznie nie gwarantuje pełnej ochrony.

Oceń ten wpis
OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 9

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.