!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 9 głosów

9 głosów

6 komentarzy

OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC?
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest produktem pozwalającym stworzyć ochronę w różnych sytuacjach. O zakupie takiej powinni pomyśleć nie tylko przedsiębiorcy, na których spoczywa obowiązek posiadania takiej polisy.

Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem. By je zminimalizować, przedsiębiorca może zdecydować się m.in. na zakup ubezpieczenia OC. Współcześnie takie polisy są dostępne we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych i reklamowane jako produkty chroniące właściciela firmy przed finansową odpowiedzialności w sytuacji wyrządzenia swoją działalnością szkody osobie trzeciej. Jak przeglądać oferty ubezpieczycieli, by wybrać najlepszą polisę?


Jak działa ubezpieczenie OC?

Zakres ubezpieczenia OC w dużej mierze zależy od tego, co znajdzie się w umowie zaoferowanej przez towarzystwo ubezpieczeniowe i podpisanej przez klienta, czyli przedsiębiorcę. Zasadniczo jednak dzięki dobrze dobranej polisie, właściciel firmy może zbudować solidne zabezpieczenie na wypadek nieumyślnego wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

Decydując się na ofertę Allianz przedsiębiorca może liczyć na to, że ubezpieczyciel nie tylko wypłaci kwotę pokrywającą szkodę, lecz także utracone korzyści. Proama oferuje przedsiębiorcom ubezpieczenie, które będzie obejmować nie tylko szkody rzeczowe, lecz także osobowe. W praktyce, by wybrać z korzyścią dla siebie, właściciel firmy musi dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych firm działających na rynku.


Dodatkowe pakiety – by stworzyć pełniejszą ochronę

Większość ubezpieczycieli działających na rynku doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przedsiębiorcy oczekują kompleksowej polisy. Z tego właśnie względu podstawowe pakiety dostępne w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych bardzo często można poszerzyć o dodatkowe klauzule. O takich przedsiębiorca powinien pomyśleć np. wówczas, gdy zatrudnia pracowników (w ten sposób może zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością wynikającą z wypadków, do których doszło na terenie zakładu) lub współpracuje z zagranicznymi firmami.


Najlepiej dokonać porównania

Z punktu widzenia przedsiębiorcy nabycie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej to doskonały sposób na zabezpieczenie swoich interesów. By jednak nie okazało się, że wybrana polisa nie chroni właściwie, dobrze – jeszcze przed podpisaniem umowy – zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych działających na rynku.

Zapoznanie się z wszystkimi dostępnymi ubezpieczeniami i ich regulaminami jest zajęciem czasochłonnym. Z tego właśnie względu lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie np. z rankingu ubezpieczeń przygotowywanych przez niezależnych ekspertów lub skorzystanie z pomocy brokera ubezpieczeniowego współpracującego z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Taki może pomóc w wyborze najlepszej polisy, która będzie dostosowana do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy.


Uwaga na wyłączenia!

Zapoznając się z poszczególnymi polisami szczególną uwagę należy zwrócić na wyłączenia. Takich najczęściej ubezpieczyciele przewidują całkiem sporo. Dobrze zatem, by przedsiębiorca miał świadomość, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Jest to bardzo istotne, bo może się okazać, że wybrana polisa faktycznie nie gwarantuje pełnej ochrony.

Podziel się

6 komentarzy

Czesław Świstak

Czesław Świstak

Analiza porównawcza ofert może w tym pomóc. Dodatkowo opinie innych klientów także mogą wpłynąć na decyzję.
Cecylia

Cecylia

Jak z każdym ubezpieczeniem trzeba porównać agencje między sobą oraz produkt bardzo dokładnie. Różnice mogą być znaczące.
Xenia

Xenia

Zawsze trzeba porównać wszystkie produkty na rynku oraz ich obsługę a także opinie wszystkich ludzi na ten temat, by wybrać najlepszy z możliwych produktów.
agent

agent

OC musi mieć każdy kierowca. OC dla firmy. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC? Powiem krótko- porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych.
pan

pan

Są od tego przecież porównywarki usług ubezpieczycieli. Ja osobiście mam pzu, ale jak widać inni axa, warta czy jeszcze inne propozycje. Można tutaj jednak negocjować.
agent

agent

Dzisiaj wielu agentów dokładnie porówna oferty OC. Każdy raczej wybiera coś co jest najkorzystniejsze z punktu widzenia pakietu i kosztów całej usługi. Ja wole pzu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.