Zawody i ich potencjał

Brafitterka - jakie są jej obowiązki oraz ile zarabia? Czy można się utrzymać z brafittingu?

14 czerwca 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

5 komentarzy
Brafitterka - jakie są jej obowiązki oraz ile zarabia? Czy można się utrzymać z brafittingu?
Dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza ma nie tylko wpływ na komfort jego noszenia, ale przede wszystkim bezpośrednio wpływa na zdrowie kobiety. Właściwie dobrany biustonosz nie tylko podkreśla piękno piersi, ale także podnosi pewność siebie. W związku z tym coraz więcej decyduje się na profesjonalne dobranie bielizny, w którym pomoże brafitterka. Kim jest osoba wykonująca ten zawód? Jakie są obowiązki brafitterki oraz ile zarabia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Brafitting to usługa, która systematycznie zyskuje na popularności. Wynika to z faktu, że Polki są coraz bardziej świadome swoich potrzeb oraz przykładają większą wagę do dbania o własny wygląd i zdrowie. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na ukończenie kursu brafittingu, który pozwoli pracować w tym zawodzie. Przed podjęciem tego typu decyzji warto jednak dowiedzieć się kim dokładnie jest brafitterka i na czym polega jej praca. 

Zobacz także artykuł: Stylistka - zawód dla modnych kobiet

Kim jest brafitterka?

Coraz więcej kobiet zadaje sobie pytanie, kim jest brafitterka? Otóż pod tą tajemniczą nazwą ukrywa się specjalistka od doboru biustonoszy. Termin brafitting składa się z dwóch angielskich słów, a mianowicie bra, czyli biustonosz oraz fitting, czyli dobieranie. Brafitterka pomaga więc w doborze odpowiedniego biustonosza uwzględniając nie tylko upodobania klientki ale również budowę jej ciała oraz styl życia. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że na rynku można znaleźć biustonosze z miseczkami od A do K, a także z 60 różnymi obwodami. Korzystając z usług wyspecjalizowanej osoby bez problemu można znaleźć odpowiedni biustonosz, który podkreśli atuty sylwetki, tuszując jednocześnie jej mankamenty.

Jakie są główne obowiązki brafitterki?

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama damskiej bielizny, co sprawia, że niektóre kobiety mogą się mieć problem z jej właściwym doborem. Dlatego też na współpracę z dobrą brafitterką decyduje się coraz więcej pań. Jakie są obowiązki brafitterki? Otóż podstawowym jej zadaniem jest dokonanie prawidłowego pomiaru i dobranie na jego podstawie odpowiedniego biustonosza. Pomiar obejmuje zmierzenie obwodu pod biustem, (liczy się go na wydechu, a następnie od otrzymanego wyniku należy odjąć 5 centymetrów), a także określenie rozmiaru miseczki. Jak robi to brafitterka? Otóż, aby prawidłowo dobrać miseczki musi ona zmierzyć obwód na wysokości brodawek sutkowych. Brafitterka podczas swojej pracy zwraca również uwagę na proporcje sylwetki oraz podpowiada jaki model bielizny będzie najlepszy. Specjalistka w zawodzie ma na oku najistotniejsze detale, m.in. sprawdza, czy:

  • zapięcie odpowiednio przylega do ciała i znajduje się na właściwej wysokości,  
  • fiszbiny okalają pierś tak jak powinny  
  • ramiączka znajdują się w równoległym ułożeniu.

Ponadto brafitterka oprócz doboru idealnego biustonosza uczy właściwej jego regulacji oraz noszenia. Dodatkowo osoba pracująca w tym zawodzie znakomicie orientuje się w dostępnych towarach, najnowszych trendach, a także kwestiach praktycznych. Brafitterka podpowie również jak dbać o biustonosz, tak aby był inwestycją na długi czas. Jej pomoc będzie nieoceniona w zbudowaniu bieliźnianej garderoby, w której znajdą się fasony, przeznaczone na co dzień, biustonosze na specjalne okazje oraz bielizna dedykowana do uprawiania sportu. W przenośni można powiedzieć, że brafitterka to trener osobisty prowadzący zajęcia z kompleksowego doboru biustonoszy.

Szukasz pracy?

Kierowca kat. B Kraków od zaraz

INNOVATIVE TRANSPORTS CARS sp. z o.o.

  • Kraków
  • 4 242-9 081 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Jak zostać brafitterką?

Na polskim rynku profesjonalny dobór blizny jest stosunkowo nowa usługą. Osoba, która chce pracować jako brafitterka musi zdawać sobie sprawę, że jest to przede wszystkim praca z klientem. Dlatego też kandydatka na to stanowisko powinna cechować się otwartością, życzliwością, a przede wszytymi cierpliwością. Pracę w tym charakterze można zacząć od kursu brafittingu. Podczas takiego szkolenia przyszła brafitterka poznaje poszczególne aspekty tego zawodu, czyli uczy się prawidłowego mierzenia, a także poznaje anatomię piersi oraz ich wpływ na zdrowie kobiety. Omawiane są również miedzy innymi kwestie związane z operacjami w obrębcie piersi i nietypowymi problemami związanymi z biustem i figurą. Ponadto szkolenie obejmuje również naukę o dostępnych modelach biustonoszy, a także ich rozmiarach i przelicznikach. W czasie kursu osoba, która chce pracować w zawodzie uczy się również tego, jak rozmawiać z kobietami, aby przełamać ich nieśmiałość oraz uświadomić jak ważny dla zdrowia oraz poczucia własnej wartości jest dobór odpowiedniej bielizny.

Dlaczego praca brafitterki jest ważna i przyszłościowa?

Odpowiednio dobrany biustonosz to gwarancja dobrze wymodelowanego, zdrowego oraz naturalnie wyglądającego biustu, a także komfort w codziennym funkcjonowaniu. Wybór bielizny damskiej jest obecnie ogromny, jednak wiele kobiet nadal ma z tym kłopot. Nic dziwnego, że nadal najważniejszym problemem kobiet jest noszenie przez zbyt luźnego obwodu pod biustem oraz zbyt małej miseczki, co w konsekwencji skutkuje chronicznymi bólami ramion, czy odcinka szyjnego. Ponadto nieodpowiednio dobrany biustonosz nie spełnia swoich wymogów konstrukcyjnych, czyli inaczej mówiąc nie zapewnia właściwego wsparcia i podtrzymania biustu. W konsekwencji tego piersi, które nie są odpowiednio podtrzymywane opadają do dołu, ciągnąc za sobą ramiona i łopatki, co skutkuje garbieniem. Dodatkowo źle dobrany biustonosz deformuje piersi a, także uciska tkankę piersiową co może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dobór odpowiedniego biustonosza ma istotne znaczenie szczególnie u kobiet, które karmią piersią, ponieważ ucisk miseczki może doprowadzić do zastoju pokarmu w piersiach, co w konsekwencji może przyczynić się do powstania zapalenia.

Czy w związku z tym praca brafitterki jest przyszłościowa? Zdecydowanie tak, ponieważ biustonosz jest kluczowym elementem damskiej garderoby, a większość kobiet nie wie, jak go odpowiednio dobrać. Obecnie coraz więcej pań dbając o swoje zdrowie oraz także wygląd decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistki w tej dziedzinie. Dzięki temu usługi brafittingowe systematycznie zyskują na popularności, a właściwie dobrany biustonosz nie tylko pięknie podkreśla kobiece wdzięki, ale przede wszystkim podnosi komfort codziennego funkcjonowania oraz jest wyrazem dbałości o zdrowie biustu.  

Video

Ile zarabia brafitterka w Polsce/za granicą? 

Czy praca w zawodzie brafitterki pozwala się utrzymać? Oczywiście, że tak, jednak na wysokie zarobki mozna liczyć głównie w dużych miastach. Wysokość zarobków zawodzie uzależniona jest przede wszystkim od miejsca zatrudnienia brafitterki, czyli inaczej mówiąc od tego, jak drogi oraz prestiżowy jest sklep z bielizna, w którym jest ona zatrudniona. Wpływ na wysokość pensji ma również posiadane doświadczenie oraz umiejętność przyciągnięcia nowych klientek. Zarobki brafitterki zatrudnionej w sklepie z bielizną zbliżone są do zarobków sprzedawcy.  Najczęściej pensja na tym stanowisku mieści się w przedziale od 2500 zł do 3500 zł netto. Działając w branży brafitterskiej watro również pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Udzielanie porad oraz sprzedaż dobrze dopasowanej bielizny, pozwala zarobić zdecydowanie więcej niż jako etatowa brafitterka. Niezbędne jednak będzie odpowiednie doświadczenie i umiejętności pozwalające utrzymać się na rynku.

Ile wynoszą zarobki brafitterki za granicą? Przede wszystkim jest zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Przykładowo we Francji brafitterka może liczyć na średnie roczne wynagrodzenie w wysokości 35-38 tys. euro. W Wielkiej Brytanii natomiast średnia pensja dobrej brafitterki wynosi 30 tys. funtów rocznie.

Usługi brafitterskie z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Kolejne kobiety decydują się na skorzystanie z pomocy w zakresie profesjonalnego dobrania bielizny, która zapewni im przede wszystkim codzienny komfort oraz odpowiednie wsparcie dla piersi. Zadowolona klientka, która dokona zakupu idealnego biustonosza, z pewnością wróci po kolejny oraz nie omieszka poinformować o usłudze koleżanek.

Podsumowanie:
  • Brafitterka to specjalistka od doboru biustonoszy, która pomaga w wyborze odpowiedniego modelu z uwzględnieniem budowy ciała i stylu życia klientki.
  • Jej głównym zadaniem jest dokonanie prawidłowego pomiaru, czyli zmierzenie obwodu pod biustem i określenie rozmiaru miseczki.
  • Praca brafitterki jest ważna i przyszłościowa ze względu na konieczność dobrego doboru biustonoszy dla zdrowia i komfortu kobiet, a także na duży wybór dostępnych modeli.
  • Osoba, która chce pracować jako brafitterka musi opanować różnorodną wiedzę, a także cechować się otwartością, życzliwością i cierpliwością w pracy z klientem.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie szukać pracy jako brafitterka?

Przede wszystkim w sklepach z bielizną, a zdobyte doświadczenie można wykorzystać w celu otworzenia własnej działalności polegającej na świadczeniu usług brafitterskich.

Co przygotowuje do zawodu brafitterki?

By zostać profesjonalną brafitterką wystarczy kurs brafiitingu, który obejmuje zarówno aspekty techniczne zawodu, jak i szkolenie z umiejętności interpersonalnych. Najważniejsza jest jednak praktyka.

5 komentarzy

Konrad Czaja

Konrad Czaja

Praca brafitterki wydaje mi się być bardzo wymagająca, ale też interesująca. Wymaga dużo cierpliwości i umiejętności komunikacji z klientem, ale na pewno daje dużo satysfakcji, gdy klientka wychodzi ze sklepu z idealnie dobranym biustonoszem. To bardzo potrzebny i ważny zawód, szczególnie dla kobiet, które mają problemy z doborem właściwej bielizny.
Bartosz

Bartosz

Słyszałam wcześniej o brafitterkach, ale nie wiedziałam, że to taki ważny i potrzebny zawód. Szukam pracy i myślę, że mogłabym spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Szkolenie brafittingu wydaje się być interesujące i dające dużo możliwości rozwoju.
Kesja

Kesja

Jako osoba poszukująca pracy uważam, że praca brafitterki jest świetnym wyborem dla kobiet, które interesują się modą i chcą pomagać innym kobietom w doborze idealnej bielizny. To ciekawy i bardzo potrzebny zawód, a szkolenie brafittingu wydaje się być dobrym rozwiązaniem, żeby zdobyć niezbędne umiejętności.
prawnik

prawnik

Praca brafitterki jest bardzo ważna i przyszłościowa, zwłaszcza że wiele kobiet nadal ma problemy z doborem właściwej bielizny. Brafitterka pomaga w doborze idealnego biustonosza, który zapewni właściwe wsparcie i podtrzymanie biustu, a także zapobiegnie bólom ramion i odcinka szyjnego. Dlatego też uważam, że to zawód z perspektywami, a kandydatki na to stanowisko powinny cechować się życzliwością, cierpliwością i otwartością na kontakt z klientem.
Kalwarek

Kalwarek

Bardzo dużo nowych zawodów jest na rynku pracy i dlatego poznanie ich potencjału jest korzystne. Trzeba o tym wiedzieć.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.