Twoje wsparcie w rekrutacji

Trener osobisty - człowiek z misją?

Trener osobisty - człowiek z misją?
W ostatnich latach można zaobserwować wśród społeczeństwa wzmożone zainteresowanie zdrowym stylem życia. Osoby, które chcą zachować nienaganną sylwetkę i dobre samopoczucie na dłużej, nierzadko decydują się na skorzystanie z pomocy trenera osobistego. Jak takim zostać?

Spis treści

Kim jest trener osobisty? To osoba, która potrafi w odpowiedni sposób zmobilizować do wysiłku, prowadzić indywidualne treningi i czuwać nad tym, by klienci szukający u niej pomocy potrafili zapanować nad swoim codziennym planem żywieniowym. Większość trenerów personalnych po prostu dba o to, by treningi odbywały się regularnie, a osoba zainteresowana zmianą dotychczasowych nawyków wiedziała co i jak powinna robić.

Trenerzy osobiści są dziś jednak kimś znacznie więcej niż tylko osobami wiedzącymi, jak pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów klientom, którzy ostatni raz ćwiczyli na szkolnych lekcjach wychowania fizycznego. Znacząca część trenerów personalnych jest też świetnymi psychologami. Trzeba pamiętać, że w czasie całego okresu odchudzania, niezbędne jest ciągłe motywowanie i zachęcanie trenującego do pokonywania kolejnych granic.

 

Trener osobisty – zawód, który narodził się niedawno?

Trenerzy w katalogu zawodów znajdują się od długiego czasu – wystarczy tylko wskazać, że to oni przygotowują sportowców np. do rywalizacji w różnych dyscyplinach. Trener osobisty pojawił się jednak na rynku stosunkowo niedawno, w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnych konsumentów, którzy żyją coraz szybciej i coraz częściej decydują się na współpracę ze specjalistami.
Kto korzysta z usług trenerów osobistych? Współcześnie niemal każdy, kto może sobie na to pozwolić. Poza aktorami, którzy muszą się nienagannie prezentować, również prezenterzy telewizyjni, politycy, biznesmeni, właściciele firm, osoby mające problemy z nadwagą… Śmiało można powiedzieć, że trener osobisty pomaga tym, którzy nie mają tyle samozaparcia, by ćwiczyć samodzielnie i tym, którzy są zbyt zapracowani, by właściwie o siebie zadbać.


Jak zostać trenerem osobistym?

O pozostaniu trenerem osobistym powinny pomyśleć osoby zmotywowane i zorganizowane, posiadające dar przekonywania. Większość osób decydujących się na współpracę z trenerem osobistym wymaga, by to on zajął się układaniem diety czy treningów. W praktyce zatem trener musi być osobą, która będzie w stanie jednocześnie motywować i kontrolować postępy poszczególnych podopiecznych.

Osoby myślące o tym, by zostać trenerem osobistym, powinny być wysportowane i mieć dobrą kondycję fizyczną. Bez tego po prostu się nie obejdzie. Z uwagi na te wymogi dobrze, by przyszli trenerzy osobiści ukończyli np. AWF lub jeden z wielu dedykowanych kursów.


Bez promocji się nie obejdzie

Z usług trenerów osobistych korzystają głównie mieszkańcy dużych miast. Konkurencja tam jest też największa, dlatego wszyscy zainteresowani zgromadzeniem odpowiedniej liczby klientów powinni postawić na promocję. Ważne jest nie tylko regularne umieszczanie ogłoszeń, lecz także dbanie o to, by zadowoleni klienci polecali usługi swojego trenera znajomym.

Promocja dotyczy przy tym wyłącznie tych trenerów osobistych, którzy zdecydują się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Innym miejscem pracy przyszłych trenerów osobistych są siłownie i kluby sportowe. Coraz więcej działających na rynku podmiotów decyduje się na nawiązanie współpracy właśnie z trenerami osobistymi, by zaoferować swoim klientom kompleksowe usługi.

Oceń ten wpis
Trener osobisty - człowiek z misją?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Jaszaran
2019-12-12, 15:25
Sporo ludzi z kasą ma swoich trenerów personalnych więc dla wielu ludzi lubiących sport takie zajęcie może być bardzo dochodowe.
widz 32
2019-05-19, 12:43
Trener osobisty to zawód ostatnich lat. Poczytajcie informacje w tym artykule. Są bardzo przydatne.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.