!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Pomoc przy założeniu firmy. Dlaczego warto skorzystać?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 6 głosów

6 głosów

7 komentarzy

Pomoc przy założeniu firmy. Dlaczego warto skorzystać?
Moment założenia działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością prowadzenia m.in. ksiąg rachunkowych. Osoby zainteresowane założeniem firmy, powinny pamiętać o tym, że mogą skorzystać z pomocy specjalistów, np. biur rachunkowych.

Założenie działalności gospodarczej może być pierwszym krokiem do niezależności finansowej. By jednak przedsiębiorca rzeczywiście zarabiał na prowadzonej firmie, powinien przygotować się do jej założenia. Ponieważ zdecydowana większość osób fizycznych przekształcając się w przedsiębiorców nie ma wiedzy z zakresu rachunkowości, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biur rachunkowych.

Czym zajmują się biura rachunkowe? Zatrudnione w nich osoby specjalizują się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw i rozliczeń osób fizycznych. Część z nich proponuje klientom również pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej. Osoby takie mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie m.in. podatkowym i kadrowym, jeżeli mają zamiar zatrudnić pracowników.


Forma prawna działalności i opodatkowania

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą może wybierać wśród wielu forma prawnych działalność. Przykładowymi są zaś: spółki (cywilna, z ograniczoną działalnością), spółdzielnie, fundacje czy prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Tych ostatnich jest zresztą w Polsce najwięcej.

Wybór formy prawnej działalności to nie wszystko. Istotne jest też opodatkowanie. Poza zasadami ogólnymi, przyszli przedsiębiorcy mogą zdecydować się na podatek liniowy czy kartę podatkową. Również w tym zakresie przyda się pomoc specjalisty. Może on nie tylko wytłumaczyć na czym polegają poszczególne formy opodatkowania, lecz także, po przeanalizowaniu sytuacji zainteresowanego, wskazać, które rozwiązanie będzie dla niego najkorzystniejsze.


Pomoc w wypełnieniu dokumentów

Rejestracja firmy nie jest czasochłonna, pod warunkiem jednak, że treści strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) nie widzi się po raz pierwszy na oczy. By nie marnować czasu, wypełnienie dokumentów w formie elektronicznej również można zlecić fachowcom, którzy zajmują się tym na co dzień.

Osoby zastanawiające się nad powierzeniem tego zadania specjalistom, powinni pamiętać, że będą musieli wskazać m.in. kody działalności gospodarczej. Co to takiego? Pozwalają one na określenie działalności za pomocą specjalnych kodów i najczęściej są wykorzystywane w celach statystycznych. I w tym przypadku mogą liczyć na pomoc – specjalista bez trudu wskaże właściwe.


By zaoszczędzić czas i pieniądze

Skorzystanie z usług biura rachunkowego przy zakładaniu działalności gospodarczej jest doskonałym rozwiązaniem, bo pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z takiej pomocy, mogą być pewne, że formalności nie opóźnią terminu rozpoczęcia firmy. Co więcej, mogą również zaoszczędzić pieniądze. Przykład?

Niewielu początkujących przedsiębiorców ma świadomość tego, że mogą niższe składki ZUS odprowadzać przez 25 miesięcy, nie przez 24 miesiące. O tym, dlaczego tak właśnie jest i którego dnia miesiąca należy otworzyć firmę, podpowiedzą właśnie pracownicy biura rachunkowego.

Podziel się

7 komentarzy

Aleksandra Przybysz

Aleksandra Przybysz

Z różnymi problemami może spotkać się przedsiębiorca, więc jeżeli istnieją organy potrafiące mu w tym pomóc to trzeba je wykorzystać.
Dorota

Dorota

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami biznesowymi sprawi, że rozpoczęcie nowej działalności będzie zarówno płynniejsze, mniej stresujące, jak i zaskoczone sukcesem.
Antek

Antek

Każda pomoc jest przydatna i wiele miejsc w kraju daje taką możliwość. Ogólnie wszystko także można samemu zrobić czytając co nieco w sieci.
Byrsla

Byrsla

Przy chęci utworzenia własnej firmy, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Ja skorzystałem z pomocy biura rachunkowego i tego posunięcia nie żąłuję.
Wiki

Wiki

Każda pomoc jest dobra jeżeli jej udzielenie spowoduje, że coś będzie lepsze. Trzeba się zastanowić nad tym co na rynku istnieje pod względem działań i finansowań.
Adka

Adka

Dzisiaj dość dużo jest poradników, które idealnie pozwalają nabyć wiedzę jednak także warto korzystać z takich innych pomocy. Wtedy jest pewność, że jeszcze lepiej człowiek wszystko wie.
Oskaros

Oskaros

Sam skorzystałem z pomocy biura rachunkowego mg-finanse zakładając działalność. Teoretycznie sama rejestracja nie jest skomplikowana, ale jednak pewne wybory już w moim przypadku były. Biuro doradziło, a przy okazji zaopiekowało się całą moją księgowością. Teoretycznie można wszystko załatwić samemu, ale ja przynajmniej nie martwiłem się o poprawność całego procesu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.