Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4228        SUBSKRYBUJE: 7508
Tematy, które interesują czytelników:  Nagroda jubileuszowa, Wymiar czasu pracy, Staż wynagrodzenie, Staż czy praktyka, Kompetencje zawodowe

Pomoc przy założeniu firmy. Dlaczego warto skorzystać?

Pomoc przy założeniu firmy. Dlaczego warto skorzystać?
Moment założenia działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością prowadzenia m.in. ksiąg rachunkowych. Osoby zainteresowane założeniem firmy, powinny pamiętać o tym, że mogą skorzystać z pomocy specjalistów, np. biur rachunkowych.

Założenie działalności gospodarczej może być pierwszym krokiem do niezależności finansowej. By jednak przedsiębiorca rzeczywiście zarabiał na prowadzonej firmie, powinien przygotować się do jej założenia. Ponieważ zdecydowana większość osób fizycznych przekształcając się w przedsiębiorców nie ma wiedzy z zakresu rachunkowości, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biur rachunkowych.

Czym zajmują się biura rachunkowe? Zatrudnione w nich osoby specjalizują się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw i rozliczeń osób fizycznych. Część z nich proponuje klientom również pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej. Osoby takie mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie m.in. podatkowym i kadrowym, jeżeli mają zamiar zatrudnić pracowników.


Forma prawna działalności i opodatkowania

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą może wybierać wśród wielu forma prawnych działalność. Przykładowymi są zaś: spółki (cywilna, z ograniczoną działalnością), spółdzielnie, fundacje czy prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Tych ostatnich jest zresztą w Polsce najwięcej.

Wybór formy prawnej działalności to nie wszystko. Istotne jest też opodatkowanie. Poza zasadami ogólnymi, przyszli przedsiębiorcy mogą zdecydować się na podatek liniowy czy kartę podatkową. Również w tym zakresie przyda się pomoc specjalisty. Może on nie tylko wytłumaczyć na czym polegają poszczególne formy opodatkowania, lecz także, po przeanalizowaniu sytuacji zainteresowanego, wskazać, które rozwiązanie będzie dla niego najkorzystniejsze.


Pomoc w wypełnieniu dokumentów

Rejestracja firmy nie jest czasochłonna, pod warunkiem jednak, że treści strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) nie widzi się po raz pierwszy na oczy. By nie marnować czasu, wypełnienie dokumentów w formie elektronicznej również można zlecić fachowcom, którzy zajmują się tym na co dzień.

Osoby zastanawiające się nad powierzeniem tego zadania specjalistom, powinni pamiętać, że będą musieli wskazać m.in. kody działalności gospodarczej. Co to takiego? Pozwalają one na określenie działalności za pomocą specjalnych kodów i najczęściej są wykorzystywane w celach statystycznych. I w tym przypadku mogą liczyć na pomoc – specjalista bez trudu wskaże właściwe.


By zaoszczędzić czas i pieniądze

Skorzystanie z usług biura rachunkowego przy zakładaniu działalności gospodarczej jest doskonałym rozwiązaniem, bo pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z takiej pomocy, mogą być pewne, że formalności nie opóźnią terminu rozpoczęcia firmy. Co więcej, mogą również zaoszczędzić pieniądze. Przykład?

Niewielu początkujących przedsiębiorców ma świadomość tego, że mogą niższe składki ZUS odprowadzać przez 25 miesięcy, nie przez 24 miesiące. O tym, dlaczego tak właśnie jest i którego dnia miesiąca należy otworzyć firmę, podpowiedzą właśnie pracownicy biura rachunkowego.

Oceń ten wpis
Pomoc przy założeniu firmy. Dlaczego warto skorzystać?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 6

Zobacz inne porady

Opinie

Oskaros
2017-03-23, 11:34
Sam skorzystałem z pomocy biura rachunkowego mg-finanse zakładając działalność. Teoretycznie sama rejestracja nie jest skomplikowana, ale jednak pewne wybory już w moim przypadku były. Biuro doradziło, a przy okazji zaopiekowało się całą moją księgowością. Teoretycznie można wszystko załatwić samemu, ale ja przynajmniej nie martwiłem się o poprawność całego procesu.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.