Własna firma

Najlepsze narzędzia od Google dla Twojej firmy do pracy na co dzień

1 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 15 głosów

15 głosów

6 komentarzy
Najlepsze narzędzia od Google dla Twojej firmy do pracy na co dzień
Google ze swoimi narzędziami dla e-commerce wybił się daleko ponad stawkę i wyprzedza konkurentów. Każda firma może korzystać z bezpłatnych aplikacji Google, które będą synchronizowane między telefonami i komputerami członków zespołu. To wręcz niesłychane, co firmy otrzymują od Google i jak bardzo narzędzia Google dla e-commerce wspomagają pracę i zwiększają jej produktywność.

Przydatne narzędzia Google dla Twojej firmy!

Konto Gmail, a więc konto pozwalające na korzystanie z usług Google, nie jest obowiązkowe, ale bylibyśmy niemądrzy nie dysponując nim, ponieważ narzędzia dla webmasterów, narzędzia Google dla e-commerce oraz każdego innego użytkownika, to prawdziwa potęga w naszym ręku. Czerpiemy wszystko, co Dolina Krzemowa zdołała wytworzyć najlepszego.

Lista sprawdzonych narzędzi od Google, które pomogą Ci w prowadzeniu biznesu

Pragniemy wspomnieć o najważniejszych narzędziach Google dla e-commerce, dla biznesu, narzędziach dla webmasterów, takich rozwiązaniach, które przyczyniają się do realnego wzrostu wyników firmy.

Każdy z nas korzysta z map Google czy wyszukiwarki Google. Czy pamiętamy przy tym, że Google to firma, która posiada swoje satelity na orbicie ziemskiej, pracuje nad komputerami kwantowymi, a na jej serwerach jest zgromadzona wiedza większa niż wszystkich służb specjalnych na świecie? Z tym właśnie mamy do czynienia.

Google Analytics - źródła wejść na Twoją stronę

Bowiem narzędzia Google dla Twojej firmy do prawidłowego działania wymagają niezwykle złożonej i wartej setki miliardów dolarów infrastruktury. Google jest jednym z tych podmiotów, które najpełniej realizują zasadę postępu technologicznego. Jej owoce są dostępne także dla Twojego przedsiębiorstwa.

Usługi chmurowe w skalowalnej infrastrukturze. Chmura Google stworzona dla Twojego biznesu

Chmura Google, której ośrodkiem i centrum jest Google Drive (Dysk Google), oznacza pełną synchronizację wszystkich danych na każdym urządzeniu, na którym jesteśmy zalogowani. Biznes potrzebuje więcej przestrzeni dyskowej i bardziej rozbudowanych rozwiązań, a więc Google narzędzia dla e-commerce pomyślał jako kompleksową usługę połączonych i kontaktujących się ze sobą w chmurze aplikacji, których użyteczność najczęściej przewyższa użyteczność innych narzędzi online.

Google Cloud - siedziba i serwerownie w Polsce

Dawniej G Suite teraz Google Workspace - zestaw narzędzi biurowych od Google

Dziś już bardzo często nie zastanawiamy się na używaniem narzędzi Google, po prostu to robimy. Google Workspace niesie nowe możliwości także dla rozwoju biznesu. To przestrzeń robocza, której administratorów wyznaczają kierownicy, ponieważ aplikacje, funkcjonalności i dane zebrane w tym jednym miejscu - mają olbrzymie znaczenie dla firmy, w każdym aspekcie jej działania.

Video

Szukasz pracy?

Montaż -> na wakacje, bądź na dłużej!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana

(dś) Praca na produkcji - praca od zaraz!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Mikołów
 • 6 020-6 400 zł / mc
Dodana

(dś) Praca na produkcji 4900 na rękę + bon 630 zł!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Bytom
 • 6 011-6 641 zł / mc
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana
Dodana

Kalendarz i organizer Twojej firmy i pracowników od Google

W pracy ważna jest terminowość, bycie up to date, przekazywanie informacji w stosownym czasie i nieustanne śledzenie procesów produkcyjno-wytwórczych. Nieważne jaki profil ma nasza firma, lecz znakomity kalendarz od Google pozwala zaplanować każde zdarzenie i sprawować pieczę nad procesami wewnątrz i zewnątrz firmy.

Takie aplikacje jak Google Clasroom (zaawansowane narzędzie do nauki zdalnej, w centrum zainteresowania nauczycieli i szkół), Google Schoolar czy Google Meet (narzędzie do przeprowadzania telekonferencji, łatwe w obsłudze pokoje, do których zapraszamy naszych rozmówców), i wiele innych, są synchronizowane z kalendarzem. Tak np. możemy utworzyć wydarzenie w Google Meet, a zapisze się ono w kalendarzu, do którego mają dostęp członkowie zespołu, zatem nic nie wymyka się spod kontroli.

Video

Zapisywanie notatek także głosowo z Google Keep - wszystko pod ręką

Wszyscy doskonale wiemy, że zapracowany, przedsiębiorczy człowiek, który codziennie ma wiele spotkań i wiele zadań - musi notować. Z pomocą przychodzi nam niezawodne narzędzie Google Keep, które pozwala przechowywać, tworzyć i udostępniać notatki wszędzie tam, gdzie to potrzebne. Także notatki głosowe, tworzone na naszych smartfonach. W jednym miejscu gromadzimy materiały do wykorzystania na później, przypomnienia, pomysły, wszystko, co chcemy zachować, a co ma formę notatki.

Notatki od Google - zapisuj wszystko to co chcesz na różnych urządzeniach

Jak korzystać z Dokumentów Google - zastosowanie kompletnego pakietu biurowego w firmie

Dokumenty Google od dawna stały się kanonem dla wśród narzędzi dla e-commerce. W tej aplikacji pracują nawet najbardziej rozwinięte korporacje. Łatwość tworzenia dokumentów w dowolnym formacie, łatwość ich przekazywania, prezentowania, a także zapraszania do współuczestnictwa w ich edytowaniu - jest wielka.

Każdy osobny dokument może zostać przypisany do dowolnej osoby w naszej firmie, każdy posiada unikalny URL, dla każdego dokumentu możemy dodawać adnotacje, po prostu pracować zdalnie grupowo w sposób niezakłócony.

Video

Pakiet biurowy pozwala nawet na więcej niż zwykły pakiet komercyjny.

Google Moja Firma - prezentacja i promocja Twojej firmy lokalnie

Powiązania geolokalizacyjne zostały świetnie uwzględnione w potężnym i darmowym narzędziu dla firm, jakim jest Google Moja Firma. Dzięki niemu możemy stworzyć wizytówkę swojej firmy, która zostanie zaopatrzona w adres, telefon, godziny otwarcia, opis, a która będzie przydatna przede wszystkim lokalnym firmom, działającym na określonym wycinku mapy i zabiegającym o lokalnych klientów. Klient otrzymuje łatwy kontakt i pełne dane o naszej działalności, a my otrzymujemy klientów, ponieważ wizytówki firmowe Google są bardzo dobrze pozycjonowane.

Wizytówka Twojej firmy w Google - szansą na lepszą widoczność biznesu

Tłumacz od Google Translate to coś więcej niż darmowe tłumaczenia

Jeszcze kilka lat temu narzekaliśmy na jakość tłumaczeń zawdzięczanych Tłumaczowi Google. Obecnie sytuacja się zmieniła, Google zaproponował lepsze algorytmy dla translacji, podawane w tłumaczeniu warianty pozwalają wspomóc nawet zawodowego tłumacza. Google świadczy usługi translatorskie dla niemalże wszystkich języków świata i robi to świetnie. Tłumaczenie od Google otrzymujemy natychmiast po ustawieniu języków tłumaczenia i wklejeniu tekstu, który ma zostać przetłumaczony. Obecnie Google Translate oferuje naprawdę wysoką jakość przekładu dla tekstu, a każda firma, nawet jeśli nie jest zaangażowana w działalność międzynarodową, to przecież jej pracownicy sięgają także do zasobów obcojęzycznych internetu, więc Tłumacz Google wydaje się niezbędnym i wiodącym w swojej klasie narzędziem dla każdej firmy.

Video

Narzędzia Google - przydatne w rozwoju firmy

Z narzędzi dla webmasterów w pierwszej kolejności należy wymienić Google Analytics, oprogramowanie o standardzie przemysłowym, pomimo sporej konkurencji nadal najchętniej wykorzystywane nawet w dużych korporacjach do badania ruchu na stronach internetowych. Gdy chcemy trochę “podkręcić” marketing przydadzą się nam reklamy Google Ads. Asystent Google pozwoli nam sterować głosem naszymi urządzeniami. Google Flights pozwoli zaplanować podróż biznesową. Itd, itp.

Miejmy więc świadomość, że konto Gmail daje wręcz niewiarygodnie olbrzymie możliwości. Opis czy choćby wymienienie wszystkich narzędzi Google, które są przydatne w prowadzeniu firmy, to temat na dużą rozprawę.

Ale Google zawsze dbał o przejrzystość interfejsów, łatwość dostępności, zawsze - pomimo zaawansowania technologicznego - darowywał usługi, którymi posługiwanie się przychodzi nam intuicyjnie, gdyż są znakomicie zaprojektowane.

Asystent od Google - szybkie odpowiedzi i rozkazy przez smartfon

Dlaczego warto korzystać z narzędzi Google?

Ponieważ są narzędziami wysokiej klasy, bardzo przystępnymi i użytecznymi. Przynoszą rzeczywistą zmianę na lepsze w funkcjonowaniu firmy.

Czy trudno jest używać narzędzi Google?

Filozofia Google opiera się na postulacie łatwości użytkowania każdej aplikacji. Zatem często nawet nieprzeszkoleni pracownicy nie będą mieli kłopotu aby odnaleźć się w cyfrowym świecie Google.

Jak narzędzia Google mogą pomóc mojej firmie?

Na wiele różnych sposobów. Nie jest ważne w jakiej branży działamy, czy jesteśmy zegarmistrzem czy też prowadzimy firmę IT - narzędzia Google znajdą swoje zastosowanie w każdym przypadku.

Podsumowanie:
 • Artykuł wymienia kilka przydatnych narzędzi Google dla prowadzących biznes.
 • Chmura Google i Google Workspace to kompleksowe i skalowalne narzędzia dla biznesu.
 • Kalendarz i organizer Google pomaga w efektywnym planowaniu i kontrolowaniu działań firmy.
 • Zakres narzędzi obejmuje również Google Keep, Dokumenty Google oraz Google Moja Firma.

Najczęściej zadawane pytania

Z jakich narzędzi Google mogę korzystać?

Jest ich bardzo wiele, wszystkie są dostępne po zalogowaniu się. Nieustannie powstają nowe narzędzia Google. Warto zapoznać się ze wszystkimi i wybrać z nich najlepsze dla siebie.

Czy narzędzia Google są płatne?

W zdecydowanej większości są bezpłatne. Ale plany dla firm oraz niektóre usługi wymagają zaangażowania pewnego, drobnego kapitału. Jednakże nie zmienia to faktu, że prawie każde narzędzie od Google jest nam dane za darmo.

Dlaczego moja firma może się rozwinąć z narzędziami Google

Ponieważ ich przeznaczenie bywa czysto biznesowe, jest to najwyższej klasy oprogramowanie, przy tym bezpieczne, które automatyzuje część pracy i pozwala zdalnie zarządzać firmą oraz pracownikami.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Aspeks

Aspeks

Jako właściciel firmy, korzystam z narzędzi Google, które są niezwykle skuteczne i przydatne. Pozwalają na lepsze zarządzanie projektami oraz efektywniejszą komunikację w zespole.
Volvo

Volvo

Narzędzia Google dla e-commerce wydają się niezwykle przydatne dla każdego przedsiębiorcy. Gdybym prowadził własną firmę, na pewno skorzystałbym z ich usług.
Traktor

Traktor

Mam nadzieję, że po odbyciu kursów i szkoleń z zastosowania narzędzi Google w biznesie, będę w stanie zdobyć lepszą pracę. Wydają się one bardzo przydatne.
Omnibus

Omnibus

Jako pracownik chętnie korzystam z narzędzi Google w pracy. Są one bardzo użyteczne i ułatwiają mi zarządzanie czasem oraz pracą w grupie.
Mario

Mario

Google czy fb często ają pewne narzędzia jednak bardzo przydatny jest opis od strony praktycznej by wykorzystywać to skutecznie.
Cyprian

Cyprian

Poznanie przydatnych narzędzi dla właścicieli firm ma znaczenie. Bardzo dobrze opisany temat. To ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.